Dünyanın En İyi 10 Fotoğrafçısı

İsimli konu WH 'Müzik ve Sanat' kategorisinde, fotografegitimi üyesi tarafından 5 Ekim 2016 tarihinde yazılmıştır. Dünyanın En İyi 10 Fotoğrafçısı hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Dünyanın En İyi 10 Fotoğrafçısı

  Fotoğrafçılık kursu iyi bir eğitim almak ve iyi bir fotoğrafçı olmak için sizlere gerekli eğitimi vermektedir fakat bu işi tutku ile yapanlar en iyilerdir. İşte esinleneceğiniz 10 fotoğrafçı;

  1 - Joachim Schmeisser

  Dünyanın en iyi 10 fotoğraf sanatçısı arasında ilk sırada yer alan Schmeisser, 1958 yılında Almanya'nın Bad Mergentheim şehrinde doğmuştur. Çocukluğundan beri fotoğrafçılığa ilgili olan ve kendine has bir dünya görüşüne sahip Schmeisser, bağımsız reklam fotoğrafçılığı yapmıştır.

  2 - Steve McCurry

  Dünyanın en iyi fotoğrafçıları denince aklımıza şüphesiz National Geographic Dergisi'nin 1985 Haziran sayısında "Afghan Girl" (Afgan Kızı: Şarbat Gula) isimli fotoğrafı çeken Steve McCurry gelmektedir.

  [​IMG]

  3 - Phil Borges

  Dünyanın en iyi fotoğrafçıları arasında bir başka isim olan Phil Borges, aynı zamanda bir kültür elçisidir. Kaybolmaya yüz tutan kültürlerin peşinden giderek onların fotoğraflarını çeken başarılı fotoğrafçı, kimi zaman Ekvador Amazonu’daki ormanlarda, kimi zaman Hindistan’daki Dharamsala dağlarında iz sürerek etkileyici fotoğraflar çekmektedir.

  4 - Rehahn

  Son yılların en iyi portre fotoğrafçıları arasında gösterilen Fransız fotoğrafçı Réhahn, Vietnam'da çektiği fotoğraflarla tanınmıştır. "Gizli Gülüşler" projesi ile dünyaca tanınan fotoğrafçı, insanların kibarlığından veya mütevaziliğinden dolayı elleriyle ağızlarını kapattıklarını düşündüğü bu fotoğraf serisiyle tüm dünyanın dikkatini çekmiştir. Fotoğrafçılık eğitimi almadan bu kadar iyi bir fotoğrafçı olan nadir sanatçılar arasındadır.

  5 - Lee Jeffries

  Lee Jeffries, bir uyku tulumu içinde büzülmüş genç evsiz kızın fotoğrafını çektiğinde tüm kariyerinin değişeceğini tahmin etmemiştir. Evsizlere bakış açısı tamamen değişen ünlü fotoğrafçı ABD’deki evsizlerin hayatlarını gözler önüne sermek için ilginç bir çalışmaya imza atmıştır.

  6 - Jimmy Nelson

  Dünyanın çeşitli yerlerindeki kabileleri gezerek sanatsal fotoğraflara imza atmış olan Jimmy Nelson henüz 19 yaşındayken yürüyerek Tibet yolculuğuna çıkmıştır. Yanına aldığı küçük bir fotoğraf makinesi ile yolculuğunu fotoğraflamıştır.

  7 - Ara Güler

  Türkiye’nin en iyi fotoğraf sanatçısı olarak gösterilen Ara Güler; İsmet İnönü, Winston Churchill, Indira Gandi, John Berger, Bertrand Russel, Bill Brandt, Alfred Hitchcock, Ansel Adams, Imogen Cunningham, Salvador Dali, Picasso gibi birçok ünlü kişi ile röportajlar yapmış ve bu isimlerin fotoğraflarını çekmiştir.

  [​IMG]

  8 - Orhan Gürbüz

  Fotoğrafçı Orhan Gürbüz, 22 yılı aşan deneyimini ve bilgisini geleceğin fotoğrafçılarıyla paylaşmak için 2014 yılında Foto Life Akademi’yi kurdu ve fotoğrafçılık kursları açmış ve eğitimler vermeye başlamıştır ve hala eğitimler vermeye devam etmektedir.

  9 - Mitch Dobrowner

  Mitch Dobrowner, genç yaşlarında babasının vermiş olduğu eski bir Argus fotoğraf makinesi ile fotoğrafçılığa başlamıştır. 21 yaşında işini bırakarak evden ayrılan fotoğrafçı, Güney Amerika’yı görmek için yollara düşmüştür. Sonraki süreçte kişisel stüdyosunu açmış ve fotoğraf çekmeye devam etmiştir.

  10 - Eric Lafforgue

  Eric Lafforgue, gençlik yıllarından bu yana uzak ülkelerin ve kabilelerin hayatlarına hayran olmuş ve 10 yaşında iken ailesiyle birlikte Cibuti, Etiyopya ve Yemen'de bu hayatları gözlemlemiştir. 2006 yılında fotoğraf çekmeye başlayan Eric, Kuzey Kore, Papua Yeni Gine, Etiyopya kabilelerinin fotoğraflarını çekmeye başlamıştır.

  Makalenin tamamını okumak için; www.fotografcilikkurslari.net/dunyanin-en-iyi-10-fotograf-sanatcisi.html adresini ziyaret edebilirsiniz.
  5 Ekim 2016
  #1
 2. Dünyanın En İyi 10 Fotoğrafçısı Cevapları

 3. Güzel başarılara ulaşmışlar, bir fotoğraf düşünün herkes için sade ve anlamsız olabilir ama gerçekten güzel bir başarı....
  27 Şubat 2018
  #2
 4. Hepsinin daha iyi yerlere ulaşmasını dilerim, fotoğrafçılık sandığımız kadar kolay değil bu insanlar işini en iyi şekilde yapabiliyorlar.
  3 Temmuz 2018
  #3
 5. Steve McCury, Afganlı kız çalışmasıyla baya ses getirmişti. Fotoğraftan sonra biraz da olsa dünya medyası konuyla ilgilendi. Sonra ne mi oldu? Her şey eskiye döndü.
  16 Aralık 2018
  #4
 6. ya muhteşem resimler.
  3 Temmuz 2019
  #5
 7. afgan kızının fotoğrafı gerçekten mükemmel ötesi. Onlar nasıl göz öyle..
  20 Temmuz 2019
  #6
soru sor

Dünyanın En İyi 10 Fotoğrafçısı

Alakalı Aramalar:

 1. dünyanın en iyi fotoğrafçıları