Dünyanın en çok oynanan oyunlarından biri: Fortnite

İsimli konu WH 'Demo Oyunlar' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 11 Haziran 2018 tarihinde yazılmıştır. Dünyanın en çok oynanan oyunlarından biri: Fortnite hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  [​IMG]

  Epic Games’in tüm dünyada 50 milyondan fazla oyuncuya ulaşan çevrimiçi PvP hayatta kalma oyunu Fortnite, popülerliğini artırıyor. BOyun, araştırma şirketi Newzoo’ya göre de dünyanın en çok oynanan oyunları arasında 3. sıraya yerleşti.

  Fortnite’ın kısa sürede başarılı olmasının altında oyunun ücretsiz olması yanında geliştirici Epic Games’in sürekli güncellemeler ve geliştirmelerle oyunu canlı tutması var. Battle Royale türüne getirdiği yaklaşım oyuncular tarafından takdir edildikçe, oyunun Twitch ve YouTube gibi platformlardaki izlenmeleri de rekor kırdı.

  Fortnite’ın başarısına katkı yapan bir diğer faktörse oyunun anne babalar arasında da kabul görmesi. Oyundaki şiddet düzeyinin çok düşük olması ve bunun da karikatürize bir biçimde gösterilmesi, ayrıca kan gibi unsurların oyunda yer almaması sayesinde oyunun anne babaların güvenini kazandığı belirtiliyor. Hatta bazılarına göre oyun, çocuklara ekip ruhu, iletişim ve birlikte bir şeyler yapma becerisi kazandırıyor.

  Öte yandan oyun dünyasına yönelik araştırmalarıyla tanınan Newzoo’ya göre Fortnite uzun süredir piyasada yer alan birçok oyunu geride bırakarak dünyanın en çok oynanan oyunları arasında 3. sıraya çıktı. Ocak 2018’de 6. sırada yer alan oyun nisan ayından beri listenin 3. sırasında yer alıyor. Epic Games’in oyunu farklı ülkelerde yayınlamasıyla birlikte Fortnite’ın daha üst sıralara çıkması da mümkün.
  11 Haziran 2018
  #1
 2. Dünyanın en çok oynanan oyunlarından biri: Fortnite Cevapları

soru sor

Dünyanın en çok oynanan oyunlarından biri: Fortnite