Dünyanın Ayıbı: Açlık

İsimli konu WH 'Dünya' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 13 Haziran 2017 tarihinde yazılmıştır. Dünyanın Ayıbı: Açlık hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  [​IMG]

  Dünyanın Ayıbı: Açlık

  Dünyada herkese yetecek kadar gıda üretimi olmasına rağmen 795 milyon kişi her gece aç yatıyor. Açlık yönünden en yüksek risk grubunu ise hamile/emziren anneler ve küçük çocuklar oluşturuyor.

  •Dünyada 5 yaş altındaki çocuk ölümlerinin neredeyse yarısı yetersiz beslenmeden kaynaklanıyor.

  •Bir çocuğun yaşamının ilk 1000 gününde, yetersiz beslenme ve tekrarlanan enfeksiyon bulguları, fiziksel ve zihinsel gelişiminde geri dönülmez etkilere sebep oluyor.

  •Güney Sudan, Nijerya, Somali ve Yemen’in bazı bölgelerinde yaklaşık 1 milyon 400 bin çocuk yetersiz beslenme, iç savaş ve kıtlık sebebiyle ölüm tehdidi altında bulunuyor.  [​IMG]  Biz Ne Yapıyoruz?
  Malnutrisyonlu; yani bir deri bir kemik kalarak açlıktan ölmek üzere olan insanların, günlük gıdalar ile hayata tutunması maalesef mümkün değil. Vücutları belli bir noktadan sonra günlük gıdaları kabul etmediği için malnutrisyonlu insanlar sadece 3-6 aylık özel terapötik tıbbi beslenme tedavisi ile hayata döndürülebilir.

  Biz 2012’den beri Afrika ve Orta Doğu’daki 9 Beslenme Sağlığı Merkezi’mizde 114.966 kişiye birinci basamak sağlık hizmetleri sunduk ve 27.900 kişinin ise uyguladığımız beslenme tedavisi ile hayatını değiştirdik ve değiştirmeye devam ediyoruz.

  Beslenme Sağlığı Projelerimiz kapsamında gerçekleştirdiğimiz terapötik beslenme tedavilerinin yanı sıra yine destekleriniz sayesinde günlük gıda yardımlarımızla da sırf doğup büyüdükleri topraklardan dolayı zor şartlara mahkum olan insanların yanında oluyoruz.

  [​IMG]  Siz Ne Yapabilirsiniz?

  Bir insan için terapötik tıbbi beslenme tedavisi tutarı sadece 145 TL olmakla birlikte az çok demeden yapacağınız bir bağışla iyilik ve sağlık yolunda verdiğimiz mücadeleye destek olabilirsiniz.

  Unutmayın! Söz konusu bir hayatsa, o bir tüm rakamlardan büyüktür.
  13 Haziran 2017
  #1
 2. Dünyanın Ayıbı: Açlık Cevapları

soru sor

Dünyanın Ayıbı: Açlık