Duman

İsimli konu WH 'Sanat' kategorisinde, spartakus üyesi tarafından 10 Kasım 2007 tarihinde yazılmıştır. Duman hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Doksanlı yılların başlarında müzik yaşantılarına başlayan grup elemanlarından vokalist Kaan Tangöze ögrenim görmek amacı ile gittiği Seattle'da müzik yaşamına devam etti ve oradayken Türkiye'de çıkarmak istediği albüm için parçalarını hazırladı. Türkiye'de bulunan grubu Mad Madame ile Seattle ve Los Angeles'da yayınlanan toplama albümlerde yer aldı. Türkiye'ye döndüğünde Blue Blues Band ile beraber çalışan Batuhan Mutlugil'i (Gitar) ve Ari Barokas (Bas Gitar) ile beraber çaldıkları Mad Madame grubuna dahil ederek DUMAN isminde şimdiki gruplarını kurdular.

  Şu ana kadar dört albüm çıkarmışlardır.Böylece Duman 1999 yılında çıkan "Eski Köprünün Altında" isimli albümleri ile büyük bir dinleyici kitlesine de ulaşmayı başardı. Çoğunlukla davulcu sorunu yaşayan grup birçok isimle beraber çalıştı ama çoğunlukla albüm ve konserlerinde Türkiye'nin en başarılı isimlerinden Alen Konakoğlu (Davul) eşlik etti.

  İkinci albümü "Belki Alışman Lazım'dan" sonra konser kayıtlarının toplamı olan üçüncü albüm konser vardır. Uzun bir bekleyişten sonra nihayet dördüncü albüm seni kendime sakldım 2005'in temmuzunda çıktı. Ayrıca 2003 yılında bostancı gösteri merkezinde verdikleri bir konserin kaydı olan bu akşam dvd si mevcuttur.

  2004 yılında Türkiye'nin ilk Rock Konser DVD'sini NR1 Music'ten çıkardılar. 2005 yılında ise Seni Kendime Sakladım Alübümü yine NR1 Music'ten Çıkmıştır..."

  Tarz Rock
  Grup üyeleri
  Vokal / Gitar Kaan Tangöze
  Gitar / Geri vokal Batuhan Mutlugil
  Bas gitar / Geri vokal Ari Barokas
  Davul Alen Konakoğlu
  10 Kasım 2007
  #1
 2. Duman Cevapları

 3. paylaşım için saol.......
  15 Aralık 2007
  #2
 4. paylasım ıcın saol tek favorım
  21 Aralık 2007
  #3
 5. Paylaşım İçin Teşekkürler...
  19 Nisan 2008
  #4
soru sor

Duman