Dudak Uçuklaması Nasıl Geçer

İsimli konu WH 'Ağız ve Diş Sağlığı' kategorisinde, Metallica üyesi tarafından 23 Nisan 2012 tarihinde yazılmıştır. Dudak Uçuklaması Nasıl Geçer hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Dudağımız uçukladığında uçuğun nasıl geçeceğini ne zaman geçeceğini hangi ilaç hangi hap hangi krem kullanacağımızı düşünüp dururuz. Halbu ki uçuk hakkında bilinenler çok ama çok kısıtlıdır. Peki dudak uçuklaması nasıl geçer? Dudakdaki uçukdan nasıl kurtuluruz. Uçuğumuzu nasıl kuruturuz. Dudak uçuklamasına ne sürmeliyiz?

  Gelin hep beraber bu soruların cevaplarını arayalım.

  Dudak Uçuklaması Nasıl Geçer  erpes enfeksiyonu herpes uçuk virüsünden doğru yayılan yüksek oranda bulaşıcı enfeksiyonun bir sonucu olarak oluşur.


  Doğal şifaları kullanıyorken olası bir uçuk başlangıcının ilk belirtilerinde acil bir şekilde müdahale etmek gerekir. İlk belirtiler ağız ve dudak çevresindeki hassasiyet ve acı, düşük ateş, boğaz ağrısı, şişkin bezeler ya da nezlenin ve yahut soğuk algınlığının baş göstermesiyle tecrübe edilenlerle aynı belirtileri içerir. Genellikle asıl yara görülmeden bir gün ya da bir kaç saat önce, dudak ve ağız çevresindeki deri yanar ya da karıncalanma hissi vuku bulur.


  Uçuk virüsü için doğal şifa uygulamadaki ilk adım stresi mümkün olduğunca hayatınızdan uzaklaştırmaktır, çünkü stres bağışıklık sistemini zayıflatabilir ve herpes uçuk virüsüne davetiye gönderebilir, böylelikle herpes enfeksiyonu meydana gelebilir. Uzun süreli zaman dilimlerinde dışarıda olduğunuzda aşırı güneş ışığı uçuk virüsünü tetikleyebileceği için koruyucu doğal dudak kremi ve dudak merhemi sürünüz.


  Ellerinizi düzenli olarak yıkadığınıza emin olunuz ve kişisel eşyalarınızı bir başkasıyla paylaşmamayı alışkanlık haline getiriniz çünkü bu enfeksiyonu yayabilir. Acınızı arttırabilecek olan baharatlı ya da asidik yiyeceklerden kaçınınız aksi takdirde uçuğunuz daha da kötüleşecektir. Jalapeno biberleri ve domatesleri içeren yiyeceklerden geçici olarak uzak durunuz. Zinc, lizin (lysine), fenol (phenol) , tannik asit bileşenlerini içeren şifalar antiviral özelliklere sahiplerdir ve bu yüzden herpes virüs lezyonlarını yinelemek ve oluşturmakta herpes enfeksiyonu üzerinde inhibitör (kısıtlayıcı) bir etki gösterir ; bunlar uçuk virüsü için doğal şifa yöntemleri kullanıyorken faydalı oluşumlardır.


  Allantoin içeren dudak merhemleri özellikle bir yara kabuğu oluştuysa o bölgeyi nemlendirecektir. Nemlendirilmiş bir yara kabuğu çatlamaya ve kanamaya daha az meyilli olacaktır. İyileşmeyi hızlandırmak için bir miktar oğulotu (melissa) içeren doğal ürünleri ya da adaçayını kullanmayı deneyiniz.

  Dudak Uçuklaması  Nasıl geçer?

  Bunu ben aslında türlü kremi denedim ama işe yaramadı diyorsanız kendi haline bırakın 1 2 gun icerisinde geçecektir.
  Vectavir adlı ilaç eczanelerden tedarik edilebilecek en uygun uçuk kremidir, Uçuğun başlangıçında kullanıldığı taktirde ilerlemesini engelleyebilirsiniz.
  En yakın eczane'den bu ilaçlar hakkında bilgi alıp, en uygununu kullanabilirsiniz.

  Dudak Uçuğu Nasıl Geçer?


  Dudak uçuğu hepimizde muhakkak çıkar. Bazılarımızda oldukça sık olan uçuklar hem can yakıcı hemde görünüş olarak can sıkıcıdır. Toplumumuzda uçuğun korkudan çıktığı her zaman iddia edilir. Aslında bu tabir pekde yanlış sayılmaz. Korku olmasada stres uçuğun çıkmasına sebep olur.

  Çünkü stresli olan kişilerin bağışıklık sistemi güçsüzleşir ve virüse karşı direnç göstermekte zorlanır. Evet aslında uçuğun sebebi bir virüstür. Öncelikle uçuk çıkmaması için bağışıklık sistemimizi güçlü tutmalıyız.

  Bu konuda c vitamnini bağışıklık sistemimizin can yoldaşıdır. Her mevsimde c vitamini alma imkanımız mümkündür. Birberden marula turunçgillerden turplara c vitamini içeren besinler oldukça fazladır.

  Uçuk çıktıysa ne yapmalıyız? Uçuğun çıktığı bölgeyi her zaman temiz tutmalıyız. Uçuğun olduğu bölgeye düzenli buz uygulaması uçuğun çabuk geçmesine yardımcı olur. Buz o bölgede ısıyı düşürdüğünden metabolizmayı yavaşlatır ve virüslerin ilerlemesini engeller. Virüsler ısıyla daha çabuk yayılır.

  Hastayken ateşimiz bu yüzden çıkar ve ateş düşürmek bu yüzden önemlidir. Bir de eskiden beri uçuğa ruj sürme geleneği vardır. Bu oldukça yanlış bir uygulamadır. Enfeksiyonun iyice yayılmasına sebep olur.

  Bunun yerine eczanelerde rahatıkla bulabileceğimiz uçuk kremlerini kullanmak daha verimli ve sağlıklı çözümdür.Doğal bir yöntem istiyorsak soyulmuş bir elmayı suyla tencerede kaynatıp elde ettiğimiz suyu günde 5-6 kere uçuk olan bölgemize sürmek sonuç verecektir.
  23 Nisan 2012
  #1
 2. Dudak Uçuklaması Nasıl Geçer Cevapları

 3. teşşkür ederim uçuk kaç günde geçer ? .
  9 Haziran 2013
  #2
 4. bireymın benim uçuk 6 gündür geçmedi hiıyurdur ulaa
  15 Haziran 2016
  #3
soru sor

Dudak Uçuklaması Nasıl Geçer

Alakalı Aramalar:

 1. dudak ucuklaması

  ,
 2. dudak ucuklamasi nasil gecer

  ,
 3. dudak uçuğunu ne geçirir

  ,
 4. dudak uçuğu,
 5. dudak uçuklaması için ne yapılır