Dr. Gökhan Çıragil - Tüp bebek’de Başarıyı Arttırabilecek Yeni Yaklaşımlar

İsimli konu WH 'Kadın Sağlığı' kategorisinde, dyyygulove üyesi tarafından 28 Nisan 2013 tarihinde yazılmıştır. Dr. Gökhan Çıragil - Tüp bebek’de Başarıyı Arttırabilecek Yeni Yaklaşımlar hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. 7 yıldır kısırlık ve tüp bebek tedavisinde hizmet veren ANKADA tüpbebek merkezi medikal direktörü Op.Dr. Gökhan Çıragil ’ den “Başarıyı arttırabilecek yeni yaklaşımlar”
    Total embriyo freezing… Sonra çözme transferi…….
    Özellikle kaliteli embriyo transferine rağmen gebelik elde edilemeyen bazı hastalarda endometriumun ( rahim iç tabakası) uygun olmayabileceği ,bunun da tutunma olasılığını azalttığı düşünülmektedir.Son yıllarda embriyo dondurma çözme tekniğinin gelişmesi ve daha basarılı kullanılır hale gelmesiyle birlikte birçok vakada hemen transfer yapmak yerine embriyoların hepsinin dondurulup endometrium ideal hale getirildikten sonra transfer yapılması başarıyı arttırmaktadır.
    Blastosist (5.gün) transferi…
    Fazla sayıda embriyosu olan hastalarda 2. yada 3.gün yerine 5.güne kadar bekletip 2 gün sonra hala canlılığı devam eden embriyoları seçmek doğal seçim şansı tanımakta, bu embriyoların tutunabilirliği’ nin daha iyi olabileceği düşünülmektedir. Yeterli sayı ve kalitede embriyosu olan hastalara 5.gün transferi yapmak bugün için daha yaygın olarak uygulanmaktadır…..
    Embriyo biopsisi (PGD)
    Embriyoların klasik değerlendirilmesi tamamen dıştan bakılarak yapılmaktadır. Kaliteli embriyo transferine rağmen gebelik elde edilemeyen bazı vakalarda, embriyo zarının açılıp 1 yada 2 blastomerin çıkarılıp onlara genetik inceleme yapılarak, genetik olarak normal embriyoların seçimi özellikle önceden saptanmış genetik sorunu olan çiftlerde ve daha önce tekrarlayan tüp bebek başarısızlığı olan hastalarda farklı bir yaklaşım olarak sunulabilir.
    Op.Dr. Gökhan Çıragil
    Ankada Tüp Bebek Merkezi Medikal Direktör

28 Nisan 2013
  2. Dr. Gökhan Çıragil - Tüp bebek’de Başarıyı Arttırabilecek Yeni Yaklaşımlar Cevapları

3. doktor bey ile ilgili daha ayrıntılı bilgi verebilir misiniz acaba? Kendisi hangi şehirde hangi hastanede; başarı ortalaması nasıl vs..
    15 Mayıs 2013
  4. doktor gökhan bey'in Adana'da Ankada Tüp Bebek Merkezi'nde görev yaptığını biliyorum. hastaları çok memnun kendisinden gördüğümü duyduğum kadarıyla. sorununuzu yazarsanız daha spesifik bilgilerde paylaşabilirim diye umuyorum
    17 Haziran 2013
  5. başarı ortalamaları ve başarı yakalamadaki etkenlerle ilgili doktor bey kendisi bu videoda konuyu gayet ayrıntılı birşekilde anlatmış. izlerseniz faydalı olacağını düşünüyorum.
    17 Haziran 2013
  6. sizin yazdıklarınızı görüp okuyarak gittim Dr. Gökhan Hoca'ma ve başarılı bir tüp tedavisi geçirdim. Siz bunların hiçbirinin farkında yazmış olsanızda sayenizde çok güzel duygular içerisindeyim ve size de teşekkür ederim
    19 Temmuz 2013
  7. aaaaa gerçekten mi canım yaa ne kadar mutlu oldum bilemezsin böylesine faydalı bir şey yaptığım için doktorumuz Gökhan hoca tabi asıl bize faydalı olan. inşallah yavrunu kucagına aldıgın günleri de görürsün canım beni bilgilendir en azından buradan da olsa
    29 Eylül 2013
  8. 10 Kasım 2014
soru sor

Dr. Gökhan Çıragil - Tüp bebek’de Başarıyı Arttırabilecek Yeni Yaklaşımlar

Alakalı Aramalar:

1. gokhan ciragil

,
  2. Dr gökhan cıragil

,
  3. adana tüp bebek merkezi gökhan çıragil

,
  4. adana ankada gökhan ciragil,