Dolun(Biraz Uzun Ama)

İsimli konu WH 'Hikayeler' kategorisinde, nescafe16 üyesi tarafından 17 Ekim 2011 tarihinde yazılmıştır. Dolun(Biraz Uzun Ama) hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. eskiden çook eskiden bir vadi varmış orada bir köy bulunurmuş iki genç yaşarmış birinin adı Dolun öbürününki İntera birbirlerine aşıklarmış Dolun İnteraya evlenme teklif etmiş ama babası şart koşmuş kızına .kızı söylemiş doluna:
    evlenirim evlenmesine ama benim talibim çok olur babam beni isteyen herkese aynı şeyi söyler babamın isteğini yerine getiren evlenebilir ancak.
    Dolun şaşırmış: Sen benim kalbimin tek sahibisinin ne istersen söyle istediğini yaparım.
    bir çiçek demiş yaprakları gümüşten tomurcukları elmastan
    hemen istediğini yaparım ama nerdedir bu çiçek ?diye sormuş Dolun
    İntera:
    Iste bu irmagin kaynagindadir der babam, kirk gun yurumek
    gerekirmis oraya varmak icin ama bir giden bir daha gelmedi
    simdiye dek cunku oralar buyuluymus derler, giden geri gelmezmis cunku buralardan cok daha guzelmis oralar.

40 gün boyunca yürümüş Dolun.çiçeği bulmuş"Her gulun bir dikeni, koruyucusu, oldugu gibi bende bu cicegin koruyucusuyum, eger almaya geldiysen ben, Salut, izin
    vermem buna" demis
    "Ben o cicegi alacagim sonra askima kavusacagim" demis "Hic bir sey beni kararimdan ceviremez".
    - "O zaman beni biraz dinleyeceksin" demis Salut "sana neden koparmaman gerektigini anlatacagim, eger hala ikna olmazsan
    o zaman izin veririm almana". Dolun ikna olmus ve cokmus yoncalarin ustune, baslamis dinlemeye...

- "Eger bir seyi cok fazla istersen ve engelin yoksa onunde onu alirsin, hayatta boyledir, insan engelleri asarsa yasamina
    devam edebilir. Bu cicekte sadece yasam icin bir seyler yapacaksan engelleri kaldirir onunden cunku onunda bir gorevi var, bu cicek
    sadece 28 gecede bir acar yapraklarini ve parlayan tohumlarini gole doker, bu sayede buradaki sular yukselir ve irmaktan
    tasar gider zamanla. Bu irmak sayesinde yasar bu dogadaki yesillikler, insanlar, hayvanlar." demis Salut.
    Dolun baslamis dusunmeye, eger cicegi koparirsa kavusacaktir sevdigine ama kuruyacaktir irmaklari bunun yaninda. Sonunda
    cicegin basina coker kalir Dolun. Gumus yapraklarinda kendini gorur Dolun cicegin. Yaninda Intera vardir ama niye mutsuzdur
    ikiside. Aslinda kalbindeki tek endiseyi gorur Dolun. Zaman gectikce Dolun'un dusunceleri yogunlasir kafasinda.
    Mutsuzlugunu dusunur, ciceksiz Intera'siz bir yasam dusunur. Koparamaz cicegi gunlerce. Dolun artik yasamaktan zevk almaz
    sekilde sadece askini dusunerek beklemeye baslar olacaklari. Bir gece cicek tohumlarini birakirken gole, bir tomurcukta
    Dolun'un sertlesmis kalbinin ustune dusmus, aniden Dolun kalbindeki askinin buyuklugu kadar kocaman bir tasa donmus, tas o kadar
    buyukmus ki dunyaya sigmamis gokyuzune yukselmis ve Dunya'yla donmeye baslamis. Boylece Ay olmus Dolun'un kalbi Dunya'ya. O
    gunden sonra sadece 28 gecede bir gostermis Dolun kalbinin tum yuzunu, askinin butun pariltisini digerlerine; sadece o
    gecelerde aydinlatmis Dunya'yi, ayni cicek gibi...
    17 Ekim 2011
  2. Dolun(Biraz Uzun Ama) Cevapları

3. Paylaşım için teşekkürler..[[Keşke başlığa daha güzel birşey yazsaydın ;)]]
    17 Ekim 2011
  4. Acele olmuş birşey k.bakma bişi değil bu arada
    17 Ekim 2011
soru sor

Dolun(Biraz Uzun Ama)