Dizüstü Bilgisayara Format Atmak - Dizüstü Bilgisayarı Formatlamak

İsimli konu WH 'İşletim Sistemleri' kategorisinde, ziyaaktas üyesi tarafından 16 Şubat 2008 tarihinde yazılmıştır.

1. ben partition magic programını buldum ve indirdim ancak sürekli hata veriyor.hata kodu 117.bu program için bana yardımcı olursanız çok sevinirim.ya da en azından başka bir partition program ismi soylerseniz cok iyi olacak.artık vistaya çevirmek istiyorum bilgisayarımı.özüne dönmesine ihtiyacı var sanırım :)))
    9 Ağustos 2009
  2. ben geçen sene attım dayımın laptopuna masaüstüler gibi hıç de bişi olmadı :hehehe::D:D
    16 Ağustos 2009
  3. lenovo 3000 M500'de nasıl yapıcaz ?? aciL yardımmmm..!!!
    18 Ağustos 2009
  4. ziki

ziki Yönetici

ÇoK TeşekkürLEr HocaM emeğiNe sağLıK
    18 Ağustos 2009
  5. dostum sen müthişsin
    ben böyle format için
    50 lira koydum
    gel görki ben yaptım cok kolay oldu
    harika paylaşım için teşekkürler dostum sen bitanesin:yuppi:
    23 Ağustos 2009
  6. Dell Sutido 1335 marka laptop'um açılırken biyos'tan sonra "bootmgr eksik - başalatılamadı- ctrl+alt+del..." uyarısı veriyor. bilgisayara giremediğim için de sorunu halledemedim. vista dvd'si taktım olmadı dell diriver taktım yine olmadı. bu sorunu çözmek için ne yapabilirim...
    4 Eylül 2009
  7. teşekürler anlatım için
    6 Eylül 2009
  8. ya ben yapamadım bunu benim laptop hp buna uyar mı?
    10 Eylül 2009
  9. Acer Aspire 5100 laptop'um var.önceden pc yi alırken vermiş oldukları dvd ile format atıyordum.fakat en son denememde format atamadım.xp açılış ekranında donup kalıyordu bende format atmak istedim fakat pc nin kendi kurulum dvd si ile başlattım pc yi ''Loading RAMDISK IMAGE'' kısmından sonra ''PLEASE WAIT'' bölümüne geliyor ve o ekranda kalıyor hiç bir ilerleme olmuyor.Normal xp cd siyle formatı da denedim ama onda da windows kur ekranında bazı yüklemeler yapıyor ve normalde gelmesi gereken ''xp kur,onar'' seçeneklerinin olduğu ekrana gelmeden siyah bir ekran çıkıyor ve orda takılıp kalıyor.Xp yükleyemedim bilgisayara bende vista olur mu diye denedim ve vista kuruldu bilgisayara.Tekrar xp ye dönmek istiyorum fakat formatı denediğimde önceden karşılaştığım sorunlar hala var ve ben xp yükleyemiyorum.Bu konuda bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın günlerdir bu konuyla uğraşıyorum.Şimdiden teşekkürler...
    14 Eylül 2009
  10. son msjla bnm sorunum aynı arkadaşlar...Xp cd takınca siyah ekran çıkıyor...

olayın ayrıntısını anlatmak istersem...Acer 5634 kullanıyorum..Baska bir xp cd ile C,D sildim ve C,D,E olamk üzere 3 e böldüm fakat 5 gb recovery alanına doknmadım...Sonra acer recovery takıp c ye kurmaya calıstım fakat açılmadı siyah ekranda kalıyor ana kartı görmüyor sanırım...Bnde E alanına pardus 2009 krdum suan sadece oradan yazabiliyorm....Hem vista hem xp cd ile denedim ama siyah ekranı gecemiyor sizce sorun ne
    24 Ekim 2009
  11. tşkr bilgi için asus laoptopta kabul etmedı dedıklerınızi
    10 Kasım 2009
  12. bende birşey sormak istiyorum ziya hocam.recorvery özelliği ile normal xp kurulumu arasındaki fark nedir acaba.hangisini yapmak daha sağlıklı dır sizce hocam?
    bilgilendirirseniz çok sevinirim
    17 Kasım 2009
  13. TeşekkürLer.....
    17 Kasım 2009
  14. Pardon benim de bi sorum olacakti bende ki dizustu packard bell sizce ayni acer tuslarina basarsam hallolur. bana ek cd verilmedi kurulum icin ve zaten sizde zor oldugunu soyluyorsunuz. Ama bi yerden yaziyor recovery sistemi dvd ye kopyala die. Yardimci olursaniz sevinirim. Tesekkurler simdiden.
    17 Aralık 2009
  15. ziyaaktas

ziyaaktas Yönetici

recovery sistemi dvd ye kopyalayıp dvd den kurmayı dene
    18 Aralık 2009

16. Cok tesekkurler Hocam en yakin zamanda deneyip sonucu soylerim size.
    18 Aralık 2009
  17. teşekkürler
    5 Mart 2010

18. Denedim oldu çok teşekkürler ;)
    5 Mart 2010
  19. çok sağol yalnız ben vista yüklü laptop'a xp kurmayı düşünüyorum ne yapmalıyım?
    7 Mart 2010

20. Merhaba;

Büyük ihtimal notebook'unuzun hdd'si sata olduğundan xp kurulumunda hdd'nizi görmeyecektir bunun için xp cd'niz içersine sata driver'ını entegre ederek kurulumu sorunsuz yapabilirsiniz.
    Peki xp cd 'sine nasıl sata driverı entegre edeceğız?Aslında çok basit bir program ile bu işlemi yapıyoruz.nLite programı ile kendi xp cd'mize sata driverı entegre edebiliriz.Forumumuzda detaylı bir arama yaparsanız bu konuya ulaşabileceğinizi düşünüyorum.

Kolay Gelsin
    7 Mart 2010
soru sor

Dizüstü Bilgisayara Format Atmak - Dizüstü Bilgisayarı Formatlamak