Diş Teli Uygulaması Nasıl Yapılır

İsimli konu WH 'Ağız ve Diş Sağlığı' kategorisinde, furkankoctrk üyesi tarafından 24 Ağustos 2016 tarihinde yazılmıştır. Diş Teli Uygulaması Nasıl Yapılır hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Diş Teli tedavisi neredeyse görünmez olan, takıp-çıkartılabilir bir seri düzenleyici aparatlardan (şeffaf plaklar) oluşur. Size ve dişlerinize özel üretilen bu şeffaf plakaları yaklaşık iki haftada bir sonraki ile değiştirerek tedaviniz devam eder. Her yeni plak dişlerinizi her hafta bir miktar hareket ettirerek doktorunuzun öngördüğü son pozisyona ulaşılır. Invisalign tedavisinde hastanın uyumu ve plakların düzenli, kurallara uygun kullanımı çok önemlidir. Hasta bağımlı bir tedavi olarak tanımlanabilir.


  Diş teli tedavisi çerçevesinde teşhis sonrasında dişleriniz için bilgisayar ortamında sanal tedavi planı hazırlanır ve düzenleyiciler bu plana göre üretilir. Böylece en başından tedavinizin sonuna kadar tedaviniz Nasıl ilerleyeceğini ve en sonunda Nasıl bir şekil alacağını görebilirsiniz.


  Diş Teli günlük hayatınıza müdahele etmeden istediğiniz diş yapısına ve gülüşe kavuşmanızı sağlayan bir tedavi yöntemidir.  Diş Teli Yöntemi İle Tedavi Edilebilen Sorunlar

  Aralıklı Dişler – Diastema  Çene kemiğinin normal olmayan gelişimi dişler arasında boşluklar oluşturabilir. Aynı zamanda kaybedilmiş bir diş de diğer dişlerin arasının açılmasına sebep olabilir. Dişler arasındaki boşluklar giderilmezlerse diş eti hastalıklarına yol açabilirler.


  Derin Örtülü Kapanış – Deepbite (Overbite)


  Üst dişlerin alt dişleri aşırı kapatmasıdır. Genelde genetik sorunlar veya kötü alışkanlıklar sonucu üst dişleri tutan kemiğin fazla gelişmesi ile oluşur. Diş eti problemleri ve hassaslığa sebep olabildiği gibi dişlerin yıpranmasına ve çene ağrılarına sebep olabilir.


  Çapraz Kapanış – Crossbite (Underbite)


  Üst kesici dişlerin eksikliğinden, alt çene kemiğinin fazla gelişmesinden, üst çene kemiğinin gelişim yetersizliğinden veya aynı anda her iki gelişim probleminden de kaynaklanabilmektedir. Alt ön dişlerin üst ön dişlerin önünde konumlanması durumudur. Bu yapı ön dişlerin ve azıların görevlerini yapmalarına engel olabilir ve dişlerin yıpranmasına yol açar. Eklem ve çene kemiği sorunlarına da yol açabilir.

  http://www.dentatasehir.com/
  24 Ağustos 2016
  #1
 2. Diş Teli Uygulaması Nasıl Yapılır Cevapları

soru sor

Diş Teli Uygulaması Nasıl Yapılır