DirectX 11' in Avantajları - DirectX 11' in Yenilikleri

İsimli konu WH 'Ekran Kartları' kategorisinde, Nacizane.. üyesi tarafından 16 Temmuz 2010 tarihinde yazılmıştır. DirectX 11' in Avantajları - DirectX 11' in Yenilikleri hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. DirectX 11' in Avantajları - DirectX 11' in Yenilikleri  Windows® 7 satışa sunulmak üzere. Bilgisayarınız bu yeni işletim sisteminin sunduğu tüm avantajlardan yararlanmaya hazır mı? Windows® 7 işletim sistemini kullanan bilgisayarınıza Microsoft DirectX® 11 uyumlu bir ekran kartı almanız için ilk 11 neden.

  Windows® 7 satışa sunulmak üzere. Bilgisayarınız bu yeni işletim sisteminin sunduğu tüm avantajlardan yararlanmaya hazır mı?
  Windows® 7 işletim sistemini kullanan bilgisayarınıza Microsoft DirectX® 11 uyumlu bir ekran kartı almanız için ilk 11 neden.
  1. Sadece DirectX 11 Windows 7’nin tam potansiyelini açığa çıkarabilir!
  • Nasıl çalışır: Yeni nesil grafik işlemcilerin gelişmiş özelliklerine erişim sağlayan ve yeni Windows 7 işletim sisteminin önemli unsurlarından biri olacak DirectX11, Microsoft tarafından tasarlanan en yeni endüstri standardı programlama arabirimidir.
  • Avantaj: DirectX 11 uyumlu ATI Radeon HD 5800 Serisi kartlarla mükemmel bir Windows 7 deneyiminin keyfini çıkarın:
  o İnanılmaz hız ve performans
  o Heyecan verici görüntü kalitesi
  o Kaya gibi sağlamlık
  2. DirectX 11 Oyunları
  • Nasıl çalışır: Önde gelen AAA geliştiricileri DirectX 11'in yaşam döngüsünün bu erken aşamasında DirectX 11 desteği verdiklerini duyurmuştur ve geliştirilmekte olan yaklaşık 20 oyun bulunmaktadır. Bugüne kadar duyurulan oyunlar arasında şunlar bulunmaktadır:
  o BattleForge (EA Phenomic)
  o S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (GSC Gameworld)
  o Dirt2 (Codemasters)
  o Lord of the Rings Online (Turbine)
  o Dungeons and Dragons Online: Eberron Unlimited (Turbine)
  o Aliens vs. Predator (Rebellion)
  o Genghis Khan (Kylin)
  • Avantaj: ATI Radeon HD 5800 Serisi bir ekran kartı, DirectX 11 ve Windows 7 ile daha yoğun bir oyun deneyimi ve daha yüksek kare hızları.
  3. Birleştirilmiş Sürücü Desteği
  • Nasıl çalışır: Maksimum düzeyde basitlik sağlamak için, ATI Catalyst™ sürücüleri Windows 7 ve Windows Vista işletim sistemlerine yüklenen tek bir birleştirilmiş sürücü sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.
  • Avantaj: Kaya gibi sağlamlık ve Windows 7 altında gelişmiş oyun performansı.
  4. Görüntüleme Sonrası İşlemler
  • Nasıl çalışır: 3B görüntüleme tamamlandıktan sonra görüntüde gerçekleştirilen değişikliği ifade etmek için kullanılan ileri işleme, bir 3B sahnenin gerçekçiliğini arttırmak için kullanılan efekt dizilerini ifade etmek için kullanılır.
  • Avantaj: 3B sahnenize daha fazla fotogerçekçilik katar. İnanmanız için görmeniz gerekli.
  5. Doku Sıkıştırma
  • Nasıl çalışır: DirectX 11 veri boyutunu ve bellek bant genişliği tüketimini en aza indirgemek için yüksek dinamik aralık verileri de dahil olmak üzere, doku verilerini sıkıştırmak ve çözmek üzere kullanılan yeni bir teknik içermektedir.
  • Avantaj: Bellek gereksinimlerinin azalmasıyla daha yüksek ve daha sorunsuz performans ya da grafik belleğin kapladığı alanı arttırmadan daha fazla görsel ayrıntı.
  6. Çoklu kullanım
  • Bu nedir: Tümleşik çoklu kullanım desteği sayesinde, DirectX 11 Windows 7 üzerinde çalışan oyunların, iş yüklerini birden fazla işlemci çekirdeği ile grafik işlemciler arasından paylaştırmasını sağlar ve dengeli bir işlemci ve grafik işlemci platformunun sunduğu bilgi işlem gücünden yararlanır.
  • Avantaj: Daha yüksek kare hızları ve daha gerçekçi oyun deneyimi.
  7. Günlük görevleri hızlandırmak için DirectCompute 11
  • Nasıl çalışır: Windows 7 altındaki DirectCompute 11 çeşitli uygulamaların grafik işlemcisi tarafından güçlendirilerek hızlandırılmasını ve grafik işlemciler tarafından sunulan devasa paralel bilgi işlem dizisinden yararlanmasını sağlar.
  • Avantaj: Dijital ortam dosyalarının önceki Windows işletim sistemi sürümleri ile kıyaslandığında, Windows 7 altında daha hızlı bir şekilde farklı boyutlara ve formatlara dönüştürülebilmelerini sağlar.
  8. Oyun uygulamaları için DirectCompute 11
  • Nasıl çalışır: DirectCompute11 Görüntü İşleme ve Filtreleme, Komuttan Bağımsız Saydamlık (OIT), Gölge Görüntüleme, Fizik, Yapay Zeka (AI) ve Işın İzleme gibi yeni grafiksel tekniklerin kullanılabilmesini sağlar ve oyun geliştiricilerin işlemcinin üzerindeki iş yükünü kolayca grafik işlemcisine aktarmalarına olanak tanır.
  • Avantaj: Saydamlık, yangın, duman, saç, vb. gibi daha gerçekçi 3B efektler. Daha çekici bir oyun deneyimi için daha hızlı tepki veren ve daha dinamik ortamlar.
  9. Mozaikleme
  • Nasıl çalışır: Daha ayrıntılı görüntüler elde etmek için büyük çokgenleri çok sayıda daha küçük çokgenlere böler.
  • Avantaj: Oyunlarda daha sorunsuz ve gerçeğe daha yakın karakterler ve daha doğal görünen nesneler.
  10. Daha Yüksek Kare Hızları
  • Nasıl çalışır: DirectCompute 11, doku sıkıştırma ve mozaikleme gibi özellikler DirectX 11 uyumlu donanımlarda oyunların daha hızlı oynatılmasını sağlar.
  • Avantaj: Daha hızlı oynama. Örneğin, DirectX 10.1’den DirectX 11’e geçiş yapıldığında, BattleForge oyununu performansı %30’a kadar artar!

  11. Shader Model 5.0
  • Nasıl çalışır: Microsoft tarafından geliştirilen en yeni bilgi işlem ve gölgelendirme dili yeni ve daha esnek bir komut kümesi ile birlikte gelir ve kod geliştirme sürecini basitleştiren, nesne odaklı bir programlama modelini de destekler.
  • Avantaj: Kullanım kolaylığı sayesinde, geliştiriciler DirectX 9’dan doğrudan DirectX 11’e geçiş yapmaktadır ve bugüne kadar çok sayıda DirectX 11 oyunu ve motoru duyurulmuştur
  16 Temmuz 2010
  #1
 2. DirectX 11' in Avantajları - DirectX 11' in Yenilikleri Cevapları

 3. birde bunu indirmek için link verseniz süper olurdu:yuppi:
  29 Ağustos 2010
  #2
soru sor

DirectX 11' in Avantajları - DirectX 11' in Yenilikleri