Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Tedavi ve İlaçları

İsimli konu WH 'Çeviri Konular' kategorisinde, O.l.r.i.c üyesi tarafından 24 Aralık 2009 tarihinde yazılmıştır. Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Tedavi ve İlaçları hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Tedavi
  Orada DEHB veya hafifletmek olabilir DEHB belirtileri önemli ölçüde azalma yok "tedavi" Ancak, birçok tedavi yaklaşımları olduğunu. Sonuç olarak, iyileştirmeler okulda belirgin ve / çalışma performansı, başkaları ile ilişkileri geliştirmek ve öz saygısı artar.

  Her birey için tek bir tedavi yok çalışır. Tedavi seçenekleri olan hastanın ihtiyaçlarını ve aile, sağlık ve kişisel geçmişi dikkate bir sağlık kuruluşu ile araştırılmalıdır. Bazı insanlar iyi ilaçlar yanıt, bazı davranışsal müdahaleler için, ikisinin bir kombinasyonu birçok yanıt. Danışmanlık, eğitim ve destek hizmetleri çoğu faydalıdır. Tipik olarak, tedavi çalışmalarına modlu bir yaklaşım iyi.
  Ilaçlar
  Uyarıcı ilaçlar DEHB belirtileri hafifletmek etkili olduğu tespit edilmiştir. Ortak uyarıcılar Ritalin, Dexedrine, Concerta, Metadate, Focalin ve Adderall içerir. Bazı insanlar uyarıcı bir tür değil, başka daha iyi yanıt verir. Read Uyarıcı İlaçlar hakkında daha fazla bilgi.

  Uyarıcıların ise genellikle ilaç ilk seçenek kullanıldığında, bir çok sigara uyarıcı bir reçete olabilir DEHB tedavisinde. Bu atomoxetine, trisiklik antidepresanlar, bupropion ve içerir. Read Sigara Uyarıcı İlaçlar Treat DEHB için kullanılır hakkında daha fazla.

  Bu ilaç üzerinde bireyler için tıbbi denetlenecek önemlidir. Ilaç etkinliği, yan etkileri, doz, vb bir tıp doktoru tarafından izlenmesi gerekir.


  Davranış Stratejileri ve Müdahaleler
  DEHB, süre çevresel faktörler nedeniyle değil, kesinlikle onlardan etkilenmişti olabilir. Bir kaotik, yapılandırılmamış, örgütlenmemiş ayar semptomlar kötüleştirmek olabilir. Flip tarafta, bir bu, tahmin edilebilir, yapısal ayarı ve büyük ölçüde yardımcı olabilir motive. DEHB olan birçok kişi de iyi davranışlarını açık sonuçları ile bir ödül sistemi yanıt. Olumlu davranışları onları olay artırmak amacı ile ödüllendirilir. Olumsuz davranışların onları azaltılması amacı ile sonuçları alabilirsiniz. Sistem Bu tür davranış değiştirme denir ve iyi çocuklar ve birçok yetişkin çalışmak bulundu. Aşağıdaki linkleri tıklayın davranışsal müdahaleler ve örgütsel stratejileri hakkında daha fazla bilgi için.
  Ne Davranış Yönetimi Nedir?
  Evde Davranış Yönetimi Stratejileri Uygulama
  Okul İpuçları DEHB for Kids
  Organize DEHB Ev
  İşyerinde Başarı için Stratejiler
  Ebeveyn Eğitim
  DEHB yorucu olabilir. DEHB olan çocukların ebeveynleri ile ilgili eğitim ve öğretim yararlanabilir. Bu eğitim anne araçlar ve evde davranış sorunları yönetmek için teknikler verir. Ebeveynler ayrıca destek ve onay dan ki doğru yolda olan faydalanabilirler. Aşağıdaki linkleri tıklayın Daha fazla bilgi için.
  Ebeveyn-To-Parent Eğitim
  Kişisel DEHB Çocuk Parenting
  Kişisel DEHB Genç Parenting
  Aileler için ipuçları
  Anne-babalık ve öz-bakım
  Sosyal Beceri Eğitimi
  Sosyal beceri eğitimi DEHB olan bireysel bir yardımcı odaklanan yeni, daha uygun davranış ve başkalarıyla etkileşim yollarını öğreneceksiniz. Amaç tek bir ilgilidir ve diğerleri ile bir günlük etkileşim temel yolları geliştirmektir. Aşağıdaki linkleri tıklayın DEHB ve sosyal konular hakkında daha fazla bilgi için.
  Gelişmekte Olumlu Akran İlişkileri
  DEHB Çocuk ve Grup Ayarlar
  Yetişkin DEHB: İlişkiler Geliştirilmesi
  Yetişkin ADD ve Arkadaşlık
  Danışmanlık / Psikoterapi
  DEHB etkileri ile başa çıkmak için Danışma ve / veya psikoterapi sürecinde DEHB olan duygularını bir yer bireysel sağlar ve geliştirme stratejileri. Kırık dostluklar DEHB genellikle sonuç, kötü ilişkiler ve plunging benlik saygısı.
  Danışmanlık ve DEHB
  Koçluk
  Süre destek ve hedefleri ve senin ayarlamak ve bunları bile engeller ortaya odaklı tutmak cesaret veren müşterileri ile bir DEHB çalıştırıcı ortakları günlük ve organizasyon yapısı oluşturmak. Aşağıdaki linkleri tıklayın DEHB koçluk hakkında daha fazla bilgi için.
  DEHB Koçluğu
  DEHB Öğrenciler İçin Koçluk
  Destek Grupları
  İnsanlar, ya yanı sıra DEHB olan bireylerin gücü, eğitim bulabilirsiniz, bu DEHB olan anne-babalar, eşler, vb gibi sevdikleriniz ve destek gruplarında cesaret. Kim aynı durumlar ile muazzam bir güçlendirici olabilir gidiyorsun başkalarıyla paylaşma. Aşağıdaki linklere bir DEHB destek grubu bulmak için tıklayın.
  Yerel DEHB Destek Grupları ara
  ADD / ADHD Tartışma Forumu
  Tamamlayıcı Tedavi Yaklaşımları
  Aşağıdaki bağlantılar DEHB tedavisinde ilave ya da tamamlayıcı yaklaşımlar hakkında bilgi veriniz.
  Egzersiz ve DEHB
  DEHB ve Beslenme
  Açık Çal geliştirir Odak
  İpuçları bir Good Night's Sleep
  Çalışma Hafıza Geliştirme
  Balık yağı

  Eğer bireysel bir çok tedavi yaklaşımı cevap vermiyor, DEHB tanısı orijinal gözden geçirilmelidir. Bu iyileştirme eksikliği katkı olabilir eşlik koşulları da yeniden değerlendirmeye alınmalıdır. Bireyin, aile ve tedavi yaklaşımı ile okula uyumu da değerlendirmek gerekir.
  24 Aralık 2009
  #1
 2. Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Tedavi ve İlaçları Cevapları

soru sor

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Tedavi ve İlaçları

Alakalı Aramalar:

 1. hiperaktivite ve dikkat eksikliği ilaçları