Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Belirtileri

İsimli konu WH 'Çeviri Konular' kategorisinde, O.l.r.i.c üyesi tarafından 24 Aralık 2009 tarihinde yazılmıştır. Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Belirtileri hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Ne DEHB teşhis yer nedir? Bilgi Lots sırada doktor veya toplandı olmalıdır sağlık DEHB tanısı yapmak için profesyonel ruh. Bu bilgileri iyi bir kısmı klinik görüşmeler yoluyla elde edilir. Bu davranış kontrol listeleri veya soru tamamlamak için sorunlu davranışları hakkında profesyonel daha ayrıntılı bilgi vermek istenir. Daha fazla gözlem ve değerlendirmeler psikolojik ve eğitim testi ile ortaya çıkabilir. Eğer çocuğunuz olan çeşitli ayarları çocuğunuzun davranışları gözlemlemek, sen ve öğretmenler (ya da diğer önemli yetişkin) değerlendirildi ediliyor röportaj olabilir. Amacıyla belirtiler için herhangi bir tıbbi nedenleri ekarte etmek için fiziksel bir muayene önerilebilir. Bir ailenin tıbbi geçmişi de yararlıdır.

  Hakkında daha fazla bilgi:

  * Çocuğunuzun DEHB Değerlendirme Hazırlanma
  * Ve Değerlendirme Erişkinlerde DEHB Tanısı

  Sorular DEHB Değerlendirme aşamasında sorun için

  * Could başka davranış sorunlarına yol açtı mı?
  * Orada tıbbi veya psikolojik koşullar neden olabilecek diğer misiniz?
  Öğrenme özürlü * ne olacak?
  * Herhangi bir çevresel ya da durumsal bir sorun olabilir azdırmak faktörler var mı?

  Herhangi bir soru bu ve ne sorunlu davranışları neden oluyor olabilir hakkında Doktor yetiştirmek sormak yararlı olur. Bir kez DEHB tanısı Başka sorunuz tedavi seçenekleri, DEHB eğitim ile ilgili bir liste olacak ve destek hizmetleri yapılır.

  Bilgileri Sağlık Sağlayıcı Have DEHB Değerlendirme sırasında

  , Psikolojik, tıbbi okul gibi gerekli kayıtları kopyalarını / istihdam kayıtları getir. Önceki değerlendirmeler kopyalarını getirin. Hamilelik ve doğum tarihi gibi ayrıntılı gelişimsel ve sosyal tarih vermek için hazır olun. Olduğunuz bilgileri diğer ilgili uzmanları hakkında yeterli - hekimler, çocuk hekimleri, psikiyatristler, psikologlar, danışmanlar, sosyal, terapistler, öğretmenler, özel eğitim öğretmenleri dahil. Birçok sağlık sağlayıcıların randevu önce tamamlamak için bir anket göndereceğiz. Randevuya sizinle tamamlanmış formlar getirmek için emin olun.

  DEHB tanısı

  DEHB en yaygın belirtileri dikkatsizlik ve distractibility ve / veya hiperaktif ve itici davranışlar vardır. Bu belirtiler genellikle erken bir çocuğun hayatında, çoğu zaman o bir okul ayarı girdiği görülmektedir. Sorunlu davranışları ergenlik ve yetişkinlik halinde devam edebilir.
  DEHB Olası Mucizesi
  If You Yetişkin DEHB mı merak ediyorsunuz?

  DEHB tanısı, bir bireyin gereksinimleri kriterleri DSM (Diagnostic and Statistical Manual ruhsal bozuklukların) listelenen karşılamak gerekir.
  DEHB Kriterleri

  Zaman DEHB sizin tedavi sağlayıcı için alternatif sebep ya da koşullar sorunlu davranışları yol olabilir ekarte etmek için önemli bir tanı konma. Aynı zamanda bulunabilecek eşlik koşulları belirlemek için önemlidir.

  Aşağıdaki linkleri tıklayın kişinin yaşam kalitesini geliştirmeye olabilir doğru tanı ve tedavi olumlu etkisi hakkında kişisel hikayelerini okuyun.

  * Gaining Control bir Anlam
  Bir * Kimden Baba / Koca: Diğerleri için
  * DEHB olan Growing Up

  Çocuğunuza DEHB Açıklamak
  Hakkında çocuğunuzun sonra (ya da o) sır o sahip oldu biliyor mücadeleler çevreleyen kaldırmak yardımcı olabilir tanısı yapılmış için DEHB açıklayan gör. Ayrıca bir çocuk yardımcı olabilecek bir kontrol duygusu daha fazla hissediyorum. Ilk kez Çocuğunuzun DEHB hakkında zaman aşağı birlikte doktor ile DEHB değerlendirme aşağıdaki oturup olabilir duyar. Tüm bilgileri bu toplantıda verilen almaya ve zor olabilir, sizin ve çocuğunuzun soru çok olabilir. DEHB öğrenme hakkında devam eden bir süreç ve hangi iletişim kurmanıza ve çocuğunuzun onu çekinmeyin sağlayacak ilgili olumlu şekilde size destek ve cevapları için geliyorlar. Hakkında daha fazla bilgi kelime zaman DEHB hakkında Çocuğunuz konuşurken kullanmak.
  How Do You Believe Olabilir DEHB Birisi yaklaşım

  DEHB utanç verici bir durum değildir. Ulusal Akıl Sağlığı Enstitüsü (NIMH) göre, DEHB tahmini 3-5 yüzde oluşur ve okul çağındaki çocukların okul öncesi. Bu 25-30 öğrenci bir sınıfta anlamına gelir, bu en az bir öğrenci bu ortak durum olacaktır muhtemeldir. DEHB çocukluk çağında başlar, ancak genellikle yetişkinlikte içine sürer. Çalışmalar DEHB olan çocukların yüzde 30-70 ergenlik ve yetişkinlik içine belirtileri sahip olmaya devam edeceklerini tahmin ediyoruz.

  Eğer onlara DEHB belirtileri, konuşma görüntüleniyor ve durumu hakkında onları eğitmek biliyorum biri. Belirtiler çeşitli terapiler ve DEHB olan birçok kişi ile üretken ve mutlu bir hayat yaşamaya devam tedavi edilebilir. Aslında, bazı en yaratıcı ve yenilikçi insanların da DEHB belirtileri var.

  Watch DEHB nedenleri tıklayın bir Bilgilendirici Video DEHB hakkında.
  24 Aralık 2009
  #1
 2. Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Belirtileri Cevapları

soru sor

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Belirtileri