Dikkat Depresyonda Olabilirsiniz! İşte Depresyonda Olduğunuzu Gösteren 8 İşaret

İsimli konu WH 'Hastalıklar' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 30 Mayıs 2018 tarihinde yazılmıştır. Dikkat Depresyonda Olabilirsiniz! İşte Depresyonda Olduğunuzu Gösteren 8 İşaret hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  [​IMG]

  Depresyonda olduğumuzda mental olarak zor zamanlar geçiririz. Depresyona “21. yüzyılın vebası” da denir. Çalışmalar, aslında depresyonun da herhangi başka bir hastalık gibi tedavi edilebilecek tıbbi bir durum olduğunu göstermektedir. Ancak, problemden kurtulmanın ilk adımı, durumunuzun depresyon olup olmadığını anlamaktır. Doğru bir şekilde tanımlayabilmek için bilmeniz gereken bazı sinyaller vardır. Bunlara sahipseniz depresyonda olabilirsiniz. Unutmayın, depresyon belirtisi olması için bu koşulların sürekli olması gerekir.

  1.Kendinizi yorgun hissedersiniz.
  [​IMG]
  Rutininizi çok fazla değiştirmemiş olsanız bile, enerji eksikliği günler boyunca devam eder. Uyandığınız anda kendinizi yorgun hissedersiniz.


  2.Kendinizi değersiz hissdersiniz.
  [​IMG]
  İşe yaramaz olduğunuza inanmaya başlayabilirsiniz. İntihar düşünceleri aklınıza gelebilir ve yaşamaya değer bir şey bulamayabilirsiniz.

  3.Odaklanma ve hafıza problemleriniz olabilir.
  [​IMG]
  Önemli şeyleri unutmaya başlayabilirsiniz. Bir ismi veya telefon numarasını kolayca hatırlayamazsınız. Birisini dinlemek ya da kitap okumak, odaklanamadığınız için zorlu bir hal alır.

  4.Uyku problemleri yaşayabilirsiniz.
  [​IMG]
  Bu uykusuzluk ya da saatlerce uyumak olabilir. Yatakta geçirdiğiniz uzun bir geceden sonra bile hala daha fazla uyumak istiyor olabilirsiniz. Hiç enerjiniz yoktur ve yatakta bütün günü geçirebileceğinizi hissedersiniz.

  5.Hızlı kilo alıp verebilirsiniz.
  [​IMG]
  Ne kadar yerseniz yeyin, hala çok iştahlı veya sürekli olarak aç hissedebilirsiniz. Ya da tam aksine hiç açlık hissetmeyebilirsiniz.

  6.Hiçbir şey size keyif vermez.
  [​IMG]
  Sevdiğiniz şeyler, aktiviteler ve insanlar bile artık hayatınıza neşe katmazlar. Sürekli olarak sıkılmış, yorgun,düşük enerjili hissedersiniz.

  7.Modunuz düşük olabilir.
  [​IMG]
  Sürekli olarak üzgün, endişeli veya rahatsız hissedip, bunun için açık bir neden belirleyemiyor olabilirsiniz.

  8. Sağlığınız kötüye gider.
  [​IMG]
  Aniden, genellikle eklemlerinizde veya sırtınızda ağrı hissetmeye başlarsınız ve sindirim problemleriniz olabilir. Bunların hiçbirinin kolay anlaşılır bir nedeni yoktur ve tıbbi tedavilerle düzelmeyebilirler.
  30 Mayıs 2018
  #1
 2. Dikkat Depresyonda Olabilirsiniz! İşte Depresyonda Olduğunuzu Gösteren 8 İşaret Cevapları

soru sor

Dikkat Depresyonda Olabilirsiniz! İşte Depresyonda Olduğunuzu Gösteren 8 İşaret