Diego Lugano

İsimli konu WH 'Spor Adamları' kategorisinde, HoLyWar üyesi tarafından 29 Şubat 2008 tarihinde yazılmıştır. Diego Lugano hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Diego Alfredo Lugano Moreno 02.10.1980 Canelones (Uruguay)'te doğmuştur. Futbola Uruguay Millî Futbol Takımında başlamıştır. Sırasıyla Nacional, Plaza Colonia, São Paulo takımlarında oynamıştır. Şu anda da Fenerbahçe takımının formasını giymektedir. Savunma oyuncusu aynı zamanda Uruguay Millî Futbol Takımı'nın da kaptanı olan 1.88’lik boyuna üstün sıçrama yeteneğini de ekleyen Diego Lugano, ceza alanı içinde rakibine şans tanımıyor. Lakabı Van damme .

  Bu oyuncunun, adının pek duyulmamış olmasının sıradan bir oyuncu olmasıyla ilgisi yok. Tamamen Brezilya’da forma giymesi ve mevkii itibarıyle oluşan bir dezavantaj. Savunma oyuncularının forvet ve orta sahada görev yapan futbolculara göre şöhret olmaları daha zordur. 27 yaşındaki yıldız çok kaliteli bir defans oyuncusudur. Oyunu geriden çok iyi okuyan ve kıvrak bir futbol zekâsına sahiptir.

  Uruguay Millî Futbol Takımı’nın da bel kemiği olan tecrübeli futbolcu tabir yerindeyse kemik gibi ve topa sert oynayan bir futbolcu.

  2005 yılında São Paulo ile Campeonato Paulista, Libertadores Kupası, ve FIFA Dünya Kulüpler Şampiyonluğu yaşayan Lugano, Tota lakabıyla tanınıyor. Evli olan Lugano'nun bir çocuğu var. Fenerbahçe ile dört yıllık sözleşme imzaladı.2006-2007 VE 2007-2008 sezonu başından beri oynadığı futbolla Milan,Juventus ve Atletico Madrid'in de transfer listesine girmitir.Tuttosport'a yaptığı röpörtajında Milan'dan da teklif aldım fakat Juventus'ta oynamak beni hayalimdir demiştir.Lugano'nun dedesi bir İtalyan ve Lugano aynı zamanda bir İtalyan vatandaşıdır.Lugano bu oyunuyla diğer defans oyuncularının idolü haline gelmiştir.Sert oyunu nedeniyle futbol hayatında çok fazla kırmızı kart görmüştür.
  29 Şubat 2008
  #1
 2. Diego Lugano Cevapları

 3. seni seviyorum birtanem
  26 Temmuz 2010
  #2
soru sor

Diego Lugano