Depo Raf Sistemleri

İsimli konu WH 'Makaleler' kategorisinde, doxan9 üyesi tarafından 11 Mayıs 2015 tarihinde yazılmıştır. Depo Raf Sistemleri hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Depolama yapılacak olan alanın her karesinden istifade edip,minimum alanla maksimum kapasite yakalamayı amaçlayarak tasarlanan ve üretilen depo raf sistemleri, pek çok endüstriyel alanının kolaylıkla ürün stoklaması, saklaması ve transfer etmesi aşamalarında kullanılmasıyla karşımıza
  çıkmaktadır.

  Soğuk hava depoları, lojistik firmaları, ilaç sektörü, hava kargo işletmeleri, dönemlik gıda ve beyaz eşya depolama gibi geniş bir yelpazeye yayılan kullanım alanlarıyla, sektörlerin aranılan düzeneklerinden olan bu birimler, en küçük parçadan, en büyük koliye kadar tüm ebattaki ürünlerin özenle saklanmasını sağlamak amacıyla kullanmaktadır. Bunun yanı sıra kolilerin karmaşasız bulunup transmisyon edilmesini kolaylaştırması ve işlemlerin hızlı yürütülebilmesi açısından da ekstradan tercih sebebi olmaktadır.

  Son zamanlarda manuel kullanımdan sıyrılarak otomatik raf sistemleri olarak faaliyete geçirilen, son derece kullanışlı, pratik ve hızlı çalışma ortamı hazırlayarak, zamandan ve iş kaybından tasarruf sağlayan bu çözümler, çok yönlü yazılımları sayesinde de pek çok beklentileri karşılayacak özellikleri de bünyesinde barındırmaktadır.

  Ayrıca ürünün sayısını, stok durumunu ve hangi bölümde saklandığını kolayca takip ederek, transfer etme aşamalarının sorunsuz yürütülmesiyle de dikkat çeken bu sistemler, en kıza zaman diliminde, taahhüt edilen vakitte, doğru ürünün, doğru zamanda sevkiyatının gerçekleştirilmesine de olanak sağlamaktadır. Her metrekarenin kullanıma uygun olarak değerlendirilip, bloklar halinde, koridorlara ayrılan bölümlerde uygulamaya koyulan raf sistemleri, asansör, kolon, kontrol panosu, araba, teleskobik çatal ve hareket motoru
  parçalarının bir araya getirilmesiyle oluşturulmaktadır.

  Maksimum 2000 kg’a kadar yük ve 40 metre’ye kadar da uzunluğa erişebilen bu düzenekler, farklı kriterlere sahip paletli, kutulu, autopal ve dikey stoklama modelleri olarak da çeşitlere ayrılmaktadır.Bu mekanizmaların en önemli özellikleri, istenilen ürünü yerinden bulup, en kısa zamanda operatörün ayağına kadar getirebilmesidir.

  Yürümeyle, beklemeyle yada aramayla kaybedilen vakit sıkıntısını tamamen ortadan kaldıran ve her an istenilen kolinin pozisyonunuda takip etme imkanı sunan bu kitler, fazladan ekipman vepersonel ihtiyaçlarını da ortadan kaldırarak kullanıcısına ekonomik çözümler de sağlamaktadır.
  11 Mayıs 2015
  #1
 2. Depo Raf Sistemleri Cevapları

soru sor

Depo Raf Sistemleri