Demirtaş: Hükümet, böyle durumlarda eleştirilmezmiş...

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 14 Mart 2016 tarihinde yazılmıştır. Demirtaş: Hükümet, böyle durumlarda eleştirilmezmiş... hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Ankara'daki bombalı saldırıya ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulundu.

  HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Ankara'daki bombalı saldırıya ilişkin, "Katliamlar, saldırılar, ölümler oluyor. Hükümetin yaptığı tek şey, kınamak. Hükümet, böyle durumlarda eleştirilmezmiş. Ne yapacağız teşekkür edip tebrik mi edeceğiz? Ülkenin başkenti emniyet müdürsüz HDP olarak biz atayalım sorumlu bizsek Sorumluluk bizde erdemini göstermezseniz. Günah keçisi biz oluyoruz. Bir defa da siz hesap verin Allah aşkına siz hesap verin mahcup olalım" dedi.

  Demirtaş şu ifadeleri kullandı: "Doğrudan sivilleri hedef alan bir terör saldırısı. Partim adına, arkadaşlarım adına bir kez daha açıkça kınadığımızı, lanetlediğimizi ifade etmek istiyorum. Sığınabileceğimiz tek şey kardeşlik, eşitlik, adalet duygularımızdır. Bizi güvenlik altına alabilecek tek şey budur. Yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar, yakınlarına sabır diliyorum. Umut ediyorum ki ölü sayısında artış olmaz yaralılar bir an önce sağlığına kavuşur. Kitleyi hedef alan saldırılar geçekleşti. Parti olarak değerlendirmelerimizi yapıyoruz. Yeni değil her gün yeni acılar yaşanıyor. Diyarbakır, Sur, Cizre, Yüksekova'da… acılar yaşanıyor.

  ÜLKE ACIDA ORTAKLAŞMADA MAALESEF Kİ BAŞARILI OLAMIYOR

  Ülke acıda ortaklaşmada maalesef ki başarılı olamıyor. Acı da bile neden ortaklaşamadığımızı sorgularken öncelikle hükümetin aynada kendisine bakması lazım.

  KATLİAMLAR, SALDIRILAR, ÖLÜMLER OLUYOR. HÜKÜMETİN YAPTIĞI TEK ŞEY, KINAMAK

  Katliamlar, saldırılar, ölümler oluyor. Hükümetin yaptığı tek şey, kınamak. Herkesi AKP, hükümet çizgisinde buluşmaya davet emek dışında hiçbir şey yapmıyorlar. Sanki hiçbir siyasi sorumlulukları yok. Sanki ülkeyi kendileri yönetmiyor, iktidarda değiller. Olup bitenle ilgili en küçük bir sorumlulukları yok. Sütten çıkmış ak kaşık onlar, geriye kalan herkes suçlu.

  HÜKÜMET, BÖYLE DURUMLARDA ELEŞTİRİLMEZMİŞ. NE YAPACAĞIZ TEŞEKKÜR EDİP TEBRİK Mİ EDECEĞİZ?

  Böyle bir tavrı asla kabul etmiyoruz. Yaşanan her katliamın tabii ki saldırgan, planlayanı suçludur, sorumludur. Fakat siyasi sorumlu, suçlu olarak hükümet dışında kimi muhatap olarak göreceğiz? Hükümet, böyle durumlarda eleştirilmezmiş. Ne yapacağız teşekkür edip tebrik mi edeceğiz?

  BAŞKENT'TE 5 AY İÇERİSİNDE 3 BÜYÜK PATLAMA OLDU AKP'Yİ KUTLUYORUZ MU DİYECEĞİZ?

  Ülkenin başkentinde 5 ay içerisinde 3 büyük patlama gerçekleşti AKP'yi bundan dolayı kutluyoruz mu diyeceğiz, ne diyeceğiz? Tek bir uyarımızı dikkate almayan, muhalefet ile ortaklaşma çağrılarına kapılarını kapatan 14 yıldır bildiğini okuyup içeride ve dışarıda sadece savaş, sindirme politikaları ile sonuç alacağım diyen ülkede muazzam bir kutuplaşma, kamplaşma yaratan hükümet hiç mi sorumlu değil.

  ÜLKENİN BAŞKENTİ EMNİYET MÜDÜRSÜZ HDP OLARAK BİZ ATAYALIM SORUMLU BİZSEK

  Kaç aydır ülkenin başkenti emniyet müdürsüz. Kim atayacak HDP olarak biz atayalım. Sorumlu bizsek. Böyle bir şey olabilir mi? ülkenin her yerinde kan akıyor. Beyefendilerin halka hesap verme gibi bir niyetleri bile yok. Bütün bu olanlardan sonra hala hesap soruyorlar. Hala sen, öbürü hesap vereceksin.

  BİR DEFA DA SİZ HESAP VERİN ALLAH AŞKINA SİZ HESAP VERİN MAHCUP OLALIM

  Bir defa da siz hesap verin Allah aşkına siz hesap verin mahcup olalım. Yeter artık. O kadar övünürsünüz yol… yaptık. Ülkede olumsuz bir şey olur çıkıp özür dilemezseniz. Sorumluluk bizde erdemini göstermezseniz. Günah keçisi biz oluyoruz."
  14 Mart 2016
  #1
 2. Demirtaş: Hükümet, böyle durumlarda eleştirilmezmiş... Cevapları

soru sor

Demirtaş: Hükümet, böyle durumlarda eleştirilmezmiş...