Delphiye GİrİŞ:

İsimli konu WH 'Bilgisayar' kategorisinde, Kyren üyesi tarafından 1 Mart 2008 tarihinde yazılmıştır. Delphiye GİrİŞ: hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. DELPHIYE GİRİŞ:

  Delphi Windows için nesne yönelimli programlama ile görsel programlamanın en iyi bileşimiydi.Halada öyle .
  Delphi 5 de göz kamaştırıcı ve tam kapsamlı bir yazılım geliştirme aracı sunmak için bu geleceğin ve VCL’nin sağlam temellerinin üzerine kurulu Veritabanı ,client/server,çok katlı,Intranet ve internet çözümlerimi arıyorsunuz?Denetim ve güç istiyorsunuz?Hızlı bir üretkenlik mi arıyorsunuz?
  Delphi 5 ‘in teknik ve ip uçlarının zenginliği ile bunları gerçekleştirebilirsiniz.


  BEŞ SÜRÜM ve İLERİ SAYIM SÜRÜYOR

  Orijinal Delphi özelliklerinin bazıları form tabanlı ve nesne yönelimli yaklaşımı ,son derece hızlı derleyicisi ,harika veri tabanı desteği ,Windows programcılığı ile yakın entegrasyonu ve bileşen teknolojisi olmuştu .Ancak en önemli element ,diğer tümünün temeli olan object Pascal diliydi .
  Delphi 2 daha da iyiydi!En önemli yeniliklerini şöyle sıralayabilirdik:Multi-Record nesnesi ve geliştirilmiş veritabanı ağı,OLE otomasyonu desteği ve varyant veri tipi ,tam Windows 95 desteği ve entegrasyonu ,uzun karakter katarı veri tipi ve görsel form kalıtımı .Delphi 3 bunlara Code Insight teknolojisini ,DLL hata ayıklama desteğini ,bileşen şablonlarını ,TeeChart’ı Decision Cube’ü ,Web Broker teknolojisini bileşen paketlerini ActiveFormları ve ara birimler sayesinde de COM ile göz kamaştıran entegrasyonu eklemişti .
  Delphi 4 bize AppBrowser editörünü ,yeni Windows 98 özelliklerini geliştirilmiş OLE ve COM desteğini genişletilmiş veritabanı bileşenlerini ve aralarında park etme ,kısıtlama ve demir atma denetimlerinin yer aldığı ,temel VCL sınıflarına yapılan çok sayıdaki eklemeyi sundu .Delphi 4’te son baskısını kaçırdıysanız bile bu kitabı okuyarak da keşfedebileceğiniz çok sayıda harika yeni özellik var .
  Delphi 5 şimdi bu çerçeveye (burada sıralanamayacak kadar çok sayıda olan ) IDE iyileştirmelerini genişletilmiş veri tabanı desteğini (özel ADO ve InterBase veri setleri ile) MIDAS’IN İnternet desteğine sahip geliştirilmiş ir sürümünü TeamSource sürüm denetim aracını ,tercüme becerilerini ,çerçeveler kavramını ,çok sayıda yeni bileşeni ve ilerleyen sayfalarda görebileceğini gibi başka pek çok yeniliği ekliyor .
  Delphi harika bir araçtır ama aynı zamanda çok sayıda element içeren karmaşık bir programlama ortamıdır .Bu kitap Object Pascal dili ,Delphi bileşenleri (hem mevcutların kullanılması hem de kendi bileşenlerinizin geliştirilmesi )veritabanı ve client/server desteği Windows COM programcılığının anahtar elementleri ile İnternet ve Web geliştirme konularında Delphi programcılığında uzmanlaşmanıza yardımcı olacak .
  Bu konulardan herhangi biri hakkında derin bir bilgi birikimi sahibi olmanız gerekmez ,ancak Pascal programcılığının temellerini bilmeniz gereklidir.

  DELPHI 5’İN SÜRÜMLERİ:

  • Temel Sürüm(Standard edisyonu) yeni başlayanları ve sıradan programcılarını hedefler.
  • İkinci seviye (professional edisyonu),profesyönel geliştiricileri hedefler.Bu sürüm bütün temel özellikleri ,bunlara ek olarak genişletilmiş veritabanı programlama desteği,biraz internet desteği ve harici araçların bazılarını içerir.
  • Tam Teşekküllü Delphi,büyük şirket uygulamaları oluşturan geliştiricileri hedefler.Bu sürüm doğal Client/Server BDE bağlantılsı için SQL Links ADO ve InterBase Express bileşenleri ,çok kullanıcılı uygulamalar , SQL Monitör gibi pek aracı içerir.
  1 Mart 2008
  #1
 2. Delphiye GİrİŞ: Cevapları

soru sor

Delphiye GİrİŞ: