DeFacto’da Omnichannel ile alışveriş alışkanlıkları değişiyor

İsimli konu WH 'Genel Sohbet' kategorisinde, demirdoven üyesi tarafından 24 Şubat 2016 tarihinde yazılmıştır. DeFacto’da Omnichannel ile alışveriş alışkanlıkları değişiyor hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. DeFactoOmni ile istediğin anda, istediğin yerden alışveriş, istediğin yerden teslimat  DeFacto’da Omnichannel ile

  alışveriş alışkanlıkları değişiyor


  Pek çok farklı kanaldan, farklı yöntemlerle alışveriş fırsatı sunan Omnichannel uygulamasını Türkiye’de başlatan ve en yaygın uygulayan moda markası DeFacto, müşterilerine online satış platformları ile mağazalar arasında bağlantılı bir alışveriş deneyimi yaşatıyor. DeFactoOmni sayesinde müşteriler diledikleri ürünü, ister evlerinden, isterlerse bir deniz kenarından, diledikleri yerden satın alabiliyor veya ayırtarak kendilerine en yakın mağazadan teslim alabiliyor.


  Hızlı, güvenli ve son derece konforlu bir alışveriş deneyimi yaşayan DeFacto müşterileri, hem dijital kanallar hem de mağazalardaki kiosklardan tüm ürün stoklarını görebiliyor ve aradıkları ürün, renk veya bedene kolayca ulaşabiliyorlar.  Global bir moda markası olma vizyonuyla yatırımlarını sürdüren DeFacto, online satış platformları ile mağazalar arasında bağlantılı alışveriş imkanı sunan Omnichannel uygulamalarıyla zaman ve mekandan bağımsız bir alışveriş deneyimi vaat ediyor. DeFacto müşterileri artık dijital kanallar ve çağrı merkezi aracılığıyla diledikleri ürün için diledikleri yerden, diledikleri zamanda sipariş verebiliyor, satın alabiliyor veya internetten ayırtabiliyor ve diledikleri mağazadan deneyerek teslim alabiliyorlar.


  İnternetten al mağazaya gelsin, mağazadan al evine teslim edilsin


  İnternet üzerinden satın alıp mağazadan teslim alma ayrıcalığı, çoğu zaman hareket halinde çalışanlar, öğrenciler gibi özellikle kargo teslimat adresinde sıkıntı yaşayanlara, hatta evde kargoyu beklemek için zaman kaybetmek istemeyenlere büyük kolaylık sağlıyor. Çağrı merkezinden sipariş verenler de ister güvenli kredi kartı sistemiyle telefonda, isterlerse teslimat anında kapıda ödeme yaparak paketlerini teslim alabiliyorlar. İnternetten satın alınan ürünlerin mağazadan teslim edilmesinin yanı sıra, mağazalardaki kiosklardan online satın alınan ürünler de istenen adrese gönderilebiliyor.


  Fiziki ve sanal mağazalar arasında sağlanan bu bağlantılarla DeFacto müşterileri zaman sınırlarını düşünmeden istediği her an ve her yerden keyifle alışveriş yapıyor, dilediği noktadan teslim alarak, dilediği şekilde ödeme yapabiliyor.
  Palamutçuoğulları: Omnichannel’da en yaygın moda markasıyız


  Teknolojinin günlük hayatımıza çok fazla girmesinin ardından gelişen dijital pazarlama uygulamalarının alışveriş alışkanlıklarını değiştirdiğini ve dolayısıyla geleneksel pazarlama süreçlerini de dönüştürdüğünü belirten DeFacto Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Derya Palamutçuoğulları, “Artık müşterilerimiz 7 gün 24 saat alışveriş yapacakları, ihtiyaç duydukları ürünü bulundukları yerden hızlıca seçip satın alacakları bir konfor arıyor. Aslında artık bu da yetmiyor, online olarak görüp beğendiği ürünü o sırada ayırtmak ve mağazaya giderek dokunmak, denemek istiyor. İşte bu noktada Omnichannel dediğimiz fiziki ve sanal satış noktalarının entegrasyonu büyük önem taşıyor” dedi.


  Palamutçuoğulları sözlerine şöyle devam etti: “DeFacto olarak yaklaşık 2 yıldır yaptığımız yatırımlarla omnichannel süreçlerimizi tamamladık ve şu anda hem sektörümüzde hem de Türkiye genelinde Omnichannel’ı başlatan ve en yaygın uygulayan moda markası olduk. En yaygın diyoruz çünkü; geliştirdiğimiz sistem yurt içindeki tüm mağazalarımızda işliyor. Yurt içinde verdiğimiz bu hizmetin yanı sıra e-ticaret sitemizle ve Omnichannel’da yurt dışına açılmaya devam ediyoruz. E-ticaret bizim için her zaman stratejik önceliklerimizden ve en önemli yatırım alanlarımızdan biri oldu ve olmaya devam ediyor. Aliexpress.com ve e-bay ile başlayan global platformlardaki satışlarımız, 2016 yılında amazon.com ile devam edecek. Amazon’daki ilk Türk moda markası olacağız. DeFacto müşterileri artık dünyanın her yerinden “Bi tıkla” ürünlerimize ulaşabilecek.”  Omnichannel’la sunulan alışveriş fırsatları:


  · Click&Collect olarak bilinen ve DeFacto’da “Bi’ Tıkla Mağazada” ismiyle sunulan uygulamada DeFacto müşterileri, 7 gün 24 saat boyunca e-ticaret web sitesi, mobil uygulama veya çağrı merkezi üzerinden sipariş verebiliyor, paketini dilediği mağazadan teslim alabiliyor. DeFacto, tüm yurt içi mağazalarıyla entegre olarak yürüten “Bi’ Tıkla Mağazada” ile Türkiye’nin en yaygın omnichannel hizmetini sunuyor.


  · Reserve&Collect denen uygulama ise dünyada bile henüz çok yeni. DeFacto’nun Türkiye’de sunduğu bu uygulamada, müşteriler dijital kanallar üzerinden stoğunu görebildiği bir ürünü, 48 saat boyunca seçtiği mağazada ayırtabiliyor ve mağazaya gidip deneyerek, orada ödeme yaparak teslim alabiliyor.


  · DeFacto müşterileri ayrıca doğrudan çağrı merkezini arayarak da istedikleri ürünün siparişini verebiliyor, teslim almak istediği adrese göndertebiliyor, ister telefonla IVR sistemine güvenli şekilde kredi kartı bilgilerini girerek, ister kapıda ödeme seçeneği ile alışveriş yapabiliyor. Ayrıca mağaza içindeki kioskları kullanarak aradığı bir ürünün, farklı renk ya da bedenin hangi mağazada bulunduğunu öğrenerek hemen sipariş verebiliyor.
  24 Şubat 2016
  #1
 2. DeFacto’da Omnichannel ile alışveriş alışkanlıkları değişiyor Cevapları

soru sor

DeFacto’da Omnichannel ile alışveriş alışkanlıkları değişiyor