Dedektif

İsimli konu WH 'Meslekler & Kariyer' kategorisinde, -Successful- üyesi tarafından 8 Kasım 2011 tarihinde yazılmıştır. Dedektif hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Dedektif, suçları soruşturmak ve suçluları yakalamakla görevli polislere denir. Bazı ülkelerde devlet görevlisi olmayan özel dedektifler de vardır. Öykülerde ve romanlardaki dedektifler genellikle bu türden özel görevlilerdir.

  Dedektif becerikli ve sabırlı olmalıdır, çünkü soruşturduğu konuda yalnızca bir ipucu bulmak için bile aylarca çalışmak zorunda kalabilir. Günümüzde kanıtlar bulmada bilimsel yöntemler büyük kolaylık sağlar, ama dedektif gene de büyük ölçüde soru sorma yöntemiyle çalışır.


  Roman ve öykülerde dedektifler [değiştir]Batı ülkelerinde polis örgütünün güçlenmesi, 19. yüzyılda dedektif öyküleri biçiminde edebiyata da yansıdı. Bir edebiyat yapıtında yaratılan ilk dedektif, Edgar Allan Poe'nun Morg Sokağı Cinayeti (Murders in the Rue Morg; 1841) romanındaki Auguste Dupin'dir. İngiliz yazar Wilkie Collins'in Aytaşı'ndaki (Moonstone; 1868) dedektifi Çavuş Cuff, sessiz ama cana yakın biri olarak dikkati çeker. Aynı yüzyılın sonlarında Arthur Conan Doyle'un Sherlock Holmes’u, edebiyat tarihinde benzeri görülmeyen bir ilgi uyandırmıştır. Conan Doyle’un dedektifi, alışılmışın dışında alışkanlıkları olan, özel bir soruşturmacıdır. Cinayetleri çözümlemede kendine özgü yöntemler kullanır. Sherlock Holmes göre, olanaksız olanın dışındaki her şey gerçektir.

  Çağdaş polisiye romanlarının ünlü dedektifleri arasında Agatha Christie'nin kel, yumurta kafalı, pos bıyıklı, ufak tefek Belçikalı Hercule Poirot’su ile bir İngiliz köyünde yaşayan evde kalmış Bayan Marple'ı, Dorothy L. Sayers'in Lord Peter Wimsey'i sayılabilir. İngiliz yazar G. K. Chesterton'un yarattığı ufak tefek Peder Brown’u, Sherlock Holmes ile kıyaslanabilecek kadar parlak düşünceleri olan bir dedektiftir.

  ABD'de, Sherlock Holmes kadar başarılı dedektif, hemen her konuda uzmanlaşmış Philo Vance’dir. Belçikalı yazar Georges Simenon'un yarattığı Müfettiş Maigret da profesyonel dedektifler arasında sayılır.
  8 Kasım 2011
  #1
 2. Dedektif Cevapları

 3. SHERLOCK HOLMES ÖZEL DEDEKTİFLİK BUROSU
  www.dedektifsherlock.com

  Eş Takibi
  Eş takibi araştırmasında temel prensip gizliliktir .Aile kurumunun kutsal yapısı ve hassasiyeti sırdır.Eş takibi sırasında dedektif ve müracatçı kişiden başka bir 3. şahıslara asla bilgi verilmemektedir. Eş takibi Nasıl Yapılır? Özel Dedektif, ilk görüşmenizde eşiniz ile ilgili şüphelerinizi değerlendirecek ve mutlaka size bir çözüm yolu sunacaktır.Çünkü bazen eşin bir kabahati olmadığı halde, bazı psikolojik sorunlar dahilinde aldatma üzerine odaklanılarak, aldatma olmadığı halde şüphesi yaşanabiliyor!Bu gibi durumlarda eşlerin bu süreci çok sabırlı ve mantıklı bir şekilde geçirerek dedektiflerin toplamış olduğu dökümanlar neticesinde (olumlu veya olumsuz) bir durum söz konusu ise yine gerekli adımları mantıklı bir şekilde hak hukuk çerçevesi dışına çıkmadan izlemesi gerekir.Başta biz ve çalışanlarımız olmak üzere herzaman müşterilerimizin mağduriyetlerini kurmuş oldukları yuvalarını ve varsa çocuklarınıda düşünerek yıkıcı değilde yapıcı bir tutum izleyerek oluru varsa bu konuda iyileştirmeler yapılarak ailelerimizin birliğinin tekrardan sağlanması aksi bir durum söz konusu ise de gerekli hukuki işlmelerin yapılması için somut delillerin derhal toparlanarak müşterimize sevkine ve bu konuda elimizden gelen tüm çalışmaları sıkı bir şekilde takip ederek başarılı bir şekilde neticelendirmekteyiz.Ayrıca; Eş takibi hizmeti sonucunda Müşterilerimiz ile yaptığımız sözleşme kapsamında elde ettiğimiz tüm bilgiler ayrıntılı olarak sözleşme hükümleri gereği elde edilen veriler dosya halinde takibi yaptıran eşe teslim edilecektir.

  İLGİLİ YARGITAY KARARI

  Eşler evlilikleri süresince birbirlerine sadık kalmaları yasal zorunluluktur…
  "Anayasaya göre herkes özel hayatına ve Aile hayatına saygı gösterilmesini isteme hakkına sahiptir. Özel hayatın ve aile hayatının gizliliğine dokunulamaz. (Anayasa: Madde:20/1) Ancak evlilik birliğinde eşlerin evliliğin devamı süresince birbirlerine sadık kalmaları da yasal bir zorunluluktur.” (Y.2.H.D Aldatmanın Başlıca Sebebleri Başlıca aldatma sebebi yüksek sadakatsızlıktır.  Erkekler Niye Aldatır?

  -Evlilik ilişkilerinin hayal ettikleri gibi gitmemesi
  -Evlilik ilişkilerinin monoton algılama sonucunda yenilik arama ihtiyacı,
  -Egolarını tatmin etme,
  -İçinde bulundukları sosyal ortamlarda, ciddi ilişki istemeyen kadınların varlığı,
  -Hissedecekleri anlık tatmin duygusuna yenilme,
  -İntikam duygusu sebebiyle,
  -Evlilik içerisinde cinsel tatminsizlik yaşanmasından dolayı,
  -Problemli giden bir evlilik sonucunda eşlerini aldatabilirler.

  Kadınlar Neden Aldatır?

  -Kendine güvenlerini artırma isteği,
  -Duygusal olarak ihmal edildiklerini düşünme,
  -Heyecan arayışı,
  -Romantizm ihtiyaçlarını karşılama isteği,
  -Eşlerinden ya da partnerlerinden daha zengin ve daha üst bir statü sahibi biriyle birlikte olma arzusu,
  -Cinsel tatminsizlik,
  -Hiç bitmeyen ev işlerinin ve sorumluluklarının yükünden kurtulma isteği ile kadınlar eşlerini aldatabilirler
  2 Mayıs 2014
  #2
soru sor

Dedektif

Alakalı Aramalar:

 1. dedektif yardımcısına ne denir