DEAŞ'ın şehit ettiği Astsubay'a veda

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 11 Ocak 2017 tarihinde yazılmıştır. DEAŞ'ın şehit ettiği Astsubay'a veda hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  SURİYE'de Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yürütülen Fırat Kalkanı Harekatı'nda geçen 29 Kasım tarihinde irtibat kesilen ve terör örgütü DEAŞ unsurlarınca şehit edildiği belirlenen Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Duran Keskin'in cenazesi Adana'da toprağa verildi.

  Babası Şaban Keskin'i yaklaşık 4 yıl önce kaybeden ve eşi de kendisi gibi astsubay olan Jandarma Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda görevli 28 yaşındaki Duran Keskin'in Adana Havaalanı'ndan alınan cenazesi, merkez Seyhan İlçesi Yeşiloba Mahallesi'nde annesinin yaşadığı eve getirildi.

  Evde cenaze beklenirken görevli bir polis memuru Kuran-ı Kerim okuyup dua etti. Türk bayrakları ile donatılan sokakta bekleyen vatandaşlar, şehidi dualarla karşıladı. Şehidin, kendisi gibi astsubay olan eşi Gökçe Keskin, annesi Elife Keskin, kız kardeşi ,yakınları Türk bayrağına sarılı tabutunu okşadı. Oğlunun bayrağa sarılı tabutunu koklayan anne Elife Keskin, "Yavrumun kokusu geliyor" diye gözyaşı döktü.

  Meslektaşlarının kolları arasında cenaze aracının başına gelen Astsubay Gökçe Keskin de metanetli görünmeye çalıştı.

  TOPRAĞA VERİLDİ

  Suriye'de şehit düşen Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Duran Keskin için Sabancı Cami'nde düzenlenen törene Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Hüseyin Sözlü, askeri yetkililer, vatandaşlar ve şehidin ailesi katıldı. Şehidin tabutunun başında kalpak takan 2 Kore gazisi ellerindeki Türk bayraklarıyla, görevli askerlerin yanında nöbet tuttu. Şehidin, astsubay olan eşi Gökçe Keskin, metanetli gözükmeye çalıştı. Annesi Elife Keskin, kızı Sema Günbeyi'ne sarılarak gözyaşı döktü. Kılınan cenaze namazın ardından şehidin cenazesi tören mangası tarafından top arabasına kondu. Bu sırada eşi Gökçe Keskin, tabutuna sarılıp öptü. Cenaze daha sonra götürüldüğü Kabasakal Mezarlığı'nda gözyaşları içinde toprağa verildi.
  11 Ocak 2017
  #1
 2. DEAŞ'ın şehit ettiği Astsubay'a veda Cevapları

soru sor

DEAŞ'ın şehit ettiği Astsubay'a veda