Darıca'da kaplan saldırısının hemen ardından yaşananlar kamerada

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 7 Nisan 2016 tarihinde yazılmıştır. Darıca'da kaplan saldırısının hemen ardından yaşananlar kamerada hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  Kocaeli'nin Darıca İlçesi'nde bulunan Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı'nda teyzesinin fotoğraf çekmek için kafesin önüne getirdiği 6 yaşındaki Zeynep Kırcalı kaplanın pençe atması sonucu yaralanırken, olay sonrası yaşananlar güvenlik kameralarına yansıdı.

  Görüntülerde küçük kızın görevlinin kucağında ambulansa götürülüşü yer alıyor.
  Olay dün öğle saatlerinde, Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı'nda meydana geldi. İstanbul'dan hayvanat bahçesine gezmeye gelen aile hayvanlara bakarken, iddiaya göre tampon bölgeyi geçen Meryem Dereli 6 yaşındaki yeğeni Zeynep Kırcalı'yı fotoğraf çekmek için kafesin önüne getirdi. Bu sırada, kaplan kafesin ardından pençe attı. Zeynep Kırcalı göğsünden, teyzesi ise elinden yaralandı. Darıca Farabi Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralılardan Zeynep tedavi altına alınırken, teyzesi ise taburcu edildi. Zeynep'in sağlık durumunun iyi olduğu bildirilirken, plastik cerrahi tarafından tedavisinin yapılacağı öğrenildi.
  Olay sonrası yaşanan panik ise hayvanat bahçesinin güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde küçük kız ve ailesinin bahçede gezmesi, saldırının ardından yaralanan küçük kızın bir görevlinin kucağında hayvanat bahçesinin önünde bulunan 112 Acil ambulansına taşınması yer alıyor.
  Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı Genel Müdürü Yücel Yılmaz hayvanların kafeslerinin etrafında gerekli tüm önlemlerin alındığını, ancak teyzenin fotoğraf çekmek için çocuğu bariyerlerin önüne koyduğunu, kaplanın ayağının geçmediğini, ancak tırnağının çocuğa zarar verdiğini söyleyerek, ek tedbir olarak anons, uyarı levhaları ve personelle ziyaretçileri uyarmaya devam edeceklerini söyledi.
  7 Nisan 2016
  #1
 2. Darıca'da kaplan saldırısının hemen ardından yaşananlar kamerada Cevapları

soru sor

Darıca'da kaplan saldırısının hemen ardından yaşananlar kamerada