Damatlıkta Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

İsimli konu WH 'Erkekçe' kategorisinde, Bilge Yazmalı üyesi tarafından 2 Mart 2018 tarihinde yazılmıştır. Damatlıkta Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalıdır? hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Ayakkabı seçerken model ve renkten önce ayakkabının rahatlığına, doğal malzemelerden imal edilmiş olmasına özen gösterilmelidir. Özellikle damat için ayakkabı seçimi tüm gün koşuşturma ile geçeceği hesaba katılarak rahatlık ön planda olmalıdır. Dar kalıplı, üstü basık, sivri burunlu, yüksek topuklu ayakkabılar birçok sağlık problemlerine davetiye çıkartmaktadır ayrıca ayakkabı seçerken kişinin çalışma koşullarını da göz önünde bulundurması gerekmektedir.Ayakkabının iç kısmı çok kaygan ve sert olmamalı ve ayağın doğal yapısına yani ayak kavislerine destek verecek biçimde olmalı.Takım elbise yada damatlıkla uyumlu renklerde ve dokuda bir ayakkabı seçilmesine özen gösterilmelidir.
  Ayakkabının uzunluğu ve genişliği ayağınızla orantılı olmalıdır. Yaş ilerledikçe ayak tabanında çökme sonucu ayaklar uzar ya da genişler, bu nedenle ayak numaranızı aralıklı olarak kontrol edin.
  Ayakkabı ayakta üzerine basarak denenmelidir. Çünkü yük bindiğinde ayak genişler ve uzar.
  Ayakkabı alırken her iki ayakkabı da denenmeli, çoğu kişide, iki ayağın boy ve genişliği aynı değildir.
  Ayak bileği burkulmalarını önlemek için daha geniş ve daha kısa topuklu olanları tercih edin. Ayakkabının topuk yüksekliği 2,5 cm’yi aşmamalı.
  Ayak yapısı ayakkabı seçiminde birinci kriter olmalıdır.
  Taraklı ayaklar geniş bir yapıya sahiptir. Ayakkabı seçiminde zorluk yaşayanlar için birkaç önerimiz var.
  Taraklı ayaklar tarak kemiğinden dolayı ayaklar daha geniştir. Görünüm olarak kişiyi rahatsız eder. Ayrıca ayakkabı seçiminde zorluk yaşatır.
  Taraklı ayaklara sahip olmanın altında genetik faktör yatmaktadır. genetik faktörlerden ortaya çıkan taraklı ayaklara yapılacak pek bir şey yoktur. Ayak yapısı taraklı olan kişiler muhakkak rahat ayakkabı giymelidir. Geniş burunlu ayakkabılar tercih edilmelidir.
  Ayağa dar gelen ya da yapı itibariyle çok dar kalıpta üretilmiş ayakkabılar ayakta sinir sıkışması sorununu ortaya çıkarır.
  Son olarak ayakkabı şıklık için kıyafetle uyumlu renklerde ve modelde olabilir.Örneğin klasik bir erkek kaban giyilmişse yine ayakkabının tarzının yakın olması gerekir.
  2 Mart 2018
  #1
 2. Damatlıkta Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalıdır? Cevapları

soru sor

Damatlıkta Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalıdır?