Daha İyi Bisiklet Sürmek İçin 7 İpucu

İsimli konu WH 'Hobi Forumları' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 26 Aralık 2016 tarihinde yazılmıştır. Daha İyi Bisiklet Sürmek İçin 7 İpucu hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  [​IMG]

  Genç, yaşlı, atletik veya hareketsiz yaşam mağduru… Hangi koşullarda olursanız olun, bisiklet her durumda sağlıklı ve keyifli bir spordur. Sağlıklı yaşamı desteklemesi ve vücudu zinde tutmasının yanı sıra açık hava ile teması sağlaması ile de benzersizdir. Bisiklet kullanırken performansınızı artırmanın yollarını, güvenli ve konforlu sürüşkoşullarını bilerek, açık havada bisikletinizle birlikte daha keyifli saatler geçirebilirsiniz.

  1. Mutlaka Kask Takın

  Sadece Amerika’da her yıl 6 binden fazla bisiklet kazası olduğunu biliyor musunuz? Bisiklet kullanırken kask takmak, olası kaza riskini yüzde 90 oranında önlüyor. Parlak renkli bir kask, kaza güvenliği sağlarken, trafikte fark edilmenizi de kolaylaştıracaktır.

  2. Bisiklet Ayarlarını Gözden Geçirin

  Sürüşünüzün daha konforlu olması için bisikletinizin tam olarak vücudunuza göre ayarlanmış olmasına dikkat edin. Koltuk yüksekliği, direksiyon boyu ve vites ayarlarınızı mutlak gözden geçirin.

  3. Yavaş Yavaş Başlayın

  Sürüşünüze yavaş yavaş başlayın, Eğer zorlu bir parkurda bisiklete binecekseniz, birkaç gün öncesinden günde 15 dakikalık düz sürüş egzersizleri yapmalı ve vücudunuzun hamlığını atmalısınız. Eğer grup olarak yola çıkacaksınız, performanslarınızın birbirinize yakın olmasına dikkat edin. Kendinizi hem gruba hem de arazi koşullarına göre önceden hazırlayın.

  4. Kıyafet ve Ayakkabı Seçiminizi Doğru Yapın

  Daha güçlü ve verimli pedal çevirebilmek için; hafif ayakkabılar seçmeyin. Ayak bileğinizi saran ayakkabılar, bilek burkulmalarına karşı da önlem olacaktır. Kıyafetleriniz mutlaka terletmeyen, ter emici ve dikişsiz kıyafetler olmalı. İlk dakikalarda rahat hissettiren kıyafetler bir süre sonra incecik dikişleriyle bile rahatsız etmeye başlayabilir, unutmayın!

  5. Akıllı Stratejileri Hayata Geçirin

  Başkalarının sizi düşük ışıkta görebilmesi için akıllı stratejileri hayata geçirin. Kıyafetiniz veya kaskınız mutlaka fosforlu olsun. Parlak renkli bir yelek, yansıtıcı bir giysi, lamba, flaşör far, rekleftif bant gibi aparatları güvenliğiniz için mutlaka kullanın.

  6. Trafiğe Karşı Meraklı Olun

  Zaman zaman bisiklet yolundan çıkmak zorunda kalırsanız, bir görünüz mutlaka dış trafiği gözlemeli. Gerektiğinde diğer sürücüler ile göz teması halinde olun, el işaretlerini kullanın. Unutmayın; Bisiklet sürerken, sallanan araba kapıları, park etmiş ama kapısı her an açılabilecek arabalar, sürüş yolunuzdaki çukurlar, potansiyel tehlikelerdir.

  7. Pozisyon Değiştirin

  El ve vücut posizyonunuzu sık sık değiştirin. Sırt, boyun ve kollarınızın aynı sinirler üzerine sürekli baskı yapmasını engelleyecek şekilde pozisyon alın. Kendinizi zorlayacak noktaya geldiğinizde ise kısa kısa molalar vermekten kaçınmayın. Kısa molalar, sizi dinlendirecek sürüş veriminizi artıracaktır.
  26 Aralık 2016
  #1
 2. Daha İyi Bisiklet Sürmek İçin 7 İpucu Cevapları

soru sor

Daha İyi Bisiklet Sürmek İçin 7 İpucu