Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tahir Elçi açıklaması

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 28 Kasım 2015 tarihinde yazılmıştır. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tahir Elçi açıklaması hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sayın Elçi'ye ve şehit polisimize Allah'tan rahmet diliyorum, bu olay Türkiye'nin terörle mücadeledeki kararlığının ne kadar doğru olduğunu göstermiştir

  CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Burhaniye Pelitköy Ticaret Odası Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Okulu ile yapımı tamamlanan tesislerin hizmete alım törenine katıldı. Burada hitap eden Erdoğan, "Az önce Diyarbakır'da yaşanan bir çatışmada Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin öldüğünü, bir polisimizin de şehit olduğunu öğrendim. Sayın Elçi'ye ve şehit polisimize Allah'tan rahmet, yaralılara şifa diliyorum. Bu olay Türkiye'nin terörle mücadeledeki kararlığının ne kadar doğru olduğunu göstermiştir" dedi.

  "BU MÜCADELEYİ SONUNA KADAR SÜRDÜRECEĞİZ, YILMAK YOK"
  Sözlerinin başında Diyarbakır'ın merkez Sur İlçesi Balıkçılarbaşı bölgesinde çıkan çatışmada Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesi hakkında konuşan Erdoğan, "Bir üzüntümü ifade etmek istiyorum. Az önce Diyarbakır'da yaşanan bir çatışmada Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin öldüğünü, bir polisimizin de şehit olduğunu öğrendim. Ayrıca polislerden ve gazetecilerden yaralananlar var. Sayın Elçi'ye ve şehit polisimize Allah'tan rahmet, yaralılara şifa diliyorum. Bu olay Türkiye'nin terörle mücadeledeki kararlığının ne kadar doğru olduğunu göstermiştir. Bu mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Buradan durmak yok, yılmak yok. Aynı kararlılıkla buna devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.
  28 Kasım 2015
  #1
 2. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tahir Elçi açıklaması Cevapları

soru sor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tahir Elçi açıklaması