Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast davasında 1 tahliye

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 21 Temmuz 2017 tarihinde yazılmıştır. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast davasında 1 tahliye hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  [​IMG]

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi saldırı düzenlemekten yargılanan askerler arasında bulunan Yarbay Hüseyin Yılmaz tahliye edildi.


  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi saldırı düzenleyen 1'i firari 37 darbeci askerin aralarında bulunduğu, 3'ü firari 44'ü tutuklu olmak üzere 47 kişinin Muğla 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına devam edildi. Davada, Muğla 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi, Yarbay Hüseyin Yılmaz'ın tahliyesine karar verirken, diğer tutuklu sanıkların tahliye talepleri ise reddedildi. Mahkeme Başkanı Emirşah Baştuğ'un okuduğu ara kararda; Fethullah Gülen, Burkay Karatepe ve Özcan Karacan hakkındaki yakalama emirinin devamına, Gülen'in iadesi için Adalet Bakanlığı Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü'ne gönderilen evrak sonucunun beklenmesi karar verildi.

  YILMAZ'IN SALIVERİLMESİ

  Yarbay Hüseyin Yılmaz'ın üzerine atılı bulunan suçun vasıf ve mahiyeti, mevcut delil durumu, delillerin tamamen toplanmış olması ve karartılma ihtimalinin olması, Akıncı Davası olarak bilinen ve yargılaması Ankara Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden davada tutuklu olup kaçma ihtimalinin bulunmaması ve bir önceki celseden bu yana dosyaya giren deliller göz önünde bulundurularak tahliyesine karar verildiği belirtilip, başka suçtan tutuklu veya hükümlü değilse derhal salıverilmesi hususunda Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı'na yazı yazılmasına da karar verildi. Mahkeme, kamera kaydı dökümlerinin, mahkemedeki iş yoğunluğu ve katip sayılarının yetersiz oluşu nedeniyle seçilecek bilirkişilere yaptırılmasına da karar verdi. Duruşma 10 Ağustos'a ertelendi.

  "Vatan ne Türkiye'dir Türklere ne Türkistan/Vatan, büyük ve müebbet bir ülkedir Türklere Turan."

  15 TEMMUZU UNUTMA UNUTDURMA...
  21 Temmuz 2017
  #1
 2. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast davasında 1 tahliye Cevapları

soru sor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast davasında 1 tahliye