Cumhurbaşkanı Erdoğan Madagaskar’da

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 25 Ocak 2017 tarihinde yazılmıştır. Cumhurbaşkanı Erdoğan Madagaskar’da hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tanzanya, Mozambik ve Madagaskar’ı kapsayan Afrika turunun son durağı olan Madagaskar’ın başkenti Antananarivo’da bulunuyor.

  Eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın da kendisine eşlik ettiği Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, Antananarivo Ivato Uluslararası Havalimanı’nda Madagaskar Başbakanı Olivier Mahafaly Solonandrasana, Dışişleri Bakanı Beatrice Attalah, Millî Savunma Bakanı Beni Xavier Rasolofonirina, Türkiye'nin Antananarivo Büyükelçisi Volkan Türk Vural ve eşi Arlinda Perjuci Vural karşıladı.


  Cumhurbaşkanı Erdoğan Madagaskar’da resmi törenle karşılandı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika turunun son durağı Madagaskar’da, Cumhurbaşkanı Hery Rajaonarimampianina tarafından resmî törenle karşılandı.

  Lavoloha Cumhurbaşkanlığı Sarayında düzenlenen törende, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Madagaskar Cumhurbaşkanı Rajaonarimampianina’nın yerlerini almasının ardından iki ülkenin millî marşları çalındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muhafız Alayı Tören Kıtası’nı selamladı.

  İki ülke heyetlerinin takdimi sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Rajaonarimampianina, Cumhurbaşkanlığı Sarayına geçti. Burada Madagaskar haritasını inceleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Rajaonarimampianina, karşılamanın ardından baş başa ve heyetler arası görüşmelere başladı.

  Karşılama töreninde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın da hazır bulundu.
  25 Ocak 2017
  #1
 2. Cumhurbaşkanı Erdoğan Madagaskar’da Cevapları

soru sor

Cumhurbaşkanı Erdoğan Madagaskar’da