cok takıntılıyım

İsimli konu WH 'Ruh Sağlığı' kategorisinde, bvbvbvbv üyesi tarafından 16 Ocak 2011 tarihinde yazılmıştır. cok takıntılıyım hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. benim cok takıntım var sürekli güsül abdesti alıyorum kendimi temizlenmiyormuş gibi hissetiyorum nasıl kurtulabilirim ne yapmalıyım içimdeki kötü sesi nasıl sustura bilirim
    16 Ocak 2011
  2. cok takıntılıyım Cevapları

3. Arkadaş aynı sorun yıllar önce bende de vardı.kafayı yiyecektim nerdeyse.ama çok şükür kısa sürede kurtuldum .nasıl mı şöyle: baktın bu vesveselerin sonu yok bikaç hocaya ve arkadaşa danıştım. aldığım cevab şu: sen gereği gibi kurallarına uyarak gusul abdestini al sonra o vesveseleri hiç umursama.Allaha sığın ve ona inan.vesveseler her insan da olur o veya bu şekilde.bir noktaya kadar vesveseler iyidir çünkü insanı uyanık tutar ama aşırısı zararlıdır.günlük hayatımızı mahveder ve Allaha olan görevlerimizi yapmamıza engel olmaya başlarlar.işte bu şeytanın vesveseleridir. DEDİĞİM GİBİ GEREĞİ GİBİ YAP SONRASINI ALLAHA BIRAK.fazla aldırış etme.vesveseye düşünce Allahı zikret ve Allahım şeytanın şerrinden ve vesveselerinden sana sığınırım diye dua et.yeterli olur. geçmiş olsun......
    20 Nisan 2011
  4. ben de de o hastalıktan var . hala kurtulamadım. her şeyin pis oldugunu dusunuyorum. lütfen biri bana yardım etsin. aklımdan bir turlu cıkmıyor. acaba surası pis miydi şu söyle miydi? sürekli bunları düsünüyorum.
    8 Eylül 2012
soru sor

cok takıntılıyım

Alakalı Aramalar:

1. çok takıntılıyim ne yapmalıyım

,
  2. sürekli gusül abdesti alıyorum

,
  3. Gusül abdesti ile ilgili takıntılıyım ne yapmalıyım

,
  4. sürekli gusul aliyorum,
  5. takıntılıyım ne yapmalıyım