Çok büyük bi tehlike ''Din afyonu''

İsimli konu WH 'Ruh Sağlığı' kategorisinde, byman üyesi tarafından 13 Eylül 2012 tarihinde yazılmıştır. Çok büyük bi tehlike ''Din afyonu'' hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. Merheba bu konuyu buraya açmamın sebebi neredeyse tüm psikolojik sorunlarımızın kaynağı olan sistemin para geçim sıkıntısı bunun nedeni olan sömürü sömürünün nedeni olan yanlış din algısı ..vs nedenlele buraya açmak istedim..

Belkide en önemli psikolojik bozukluğun birçok ruh hastalığının kaynağından bahsetmek isterim..
    Dini afyon yani biz insanları kullanmak kontrol altına almak için kurulan bir tezgah ..
    İçimizden o tezgaha düşünler bu başlığı ve konuyu gördüklerinde hemen tövbe estağrrifullah...vs diyebilirler..

Çevremizde çok görürüz tarikatların cemaatlarin pençesine düşüp ruh hastalağınıa yakalanmış kişiler sokaklada tuhaf tuhaf gezerler..
    İnternet siteleri islam adına yazılmış binlerce safsata ile dolu bilmem kimlerin kıçının kerametinden ne olmuş yok beşbin onbin zikir adı altında adeta Allah'a küfür etmek gibi boncuk ayini yapmak..ve bunların sonrasında insanlar etkilenerek psikolojik bozukluklara yelken açıyorlar sonrası da insanları kullananlara kalmış..

İslam Kuran insana en özgür birey olması için telkinlerle doludur..Ama Kurani diye nitelendirlip sözde dindar olanlar ise en itaatçi birey olmalarna neden olan telkinlele doludur..
    İşte insanların özgür birey olmasından çıkar sahipleri rahatsız olacağından bu işin önüne geçmişler ve insanları en hassas yerleinden din'den vumaktadırlar...

Tarihe baktığımıızda bu gibi ifadeleri eden insanlar katledilmişti..Mesela Kuran'da peygamberlerin haksız yere canlarına kıyanlardan bahseder...Yakın tarihe baktığımızda mesela ali şeriati var..vs

Bu tezgahı kuranlaın oyunu bilmek lazım mesela kurdukları tezgahı insanlara çeşitli ideolojiler ile benimseterek birisi çıkıpta halkların kandırıldığının sömürüldüğünü görüp bu tezgah dese karşısında halkı görüyor yani yani halkı kendi kendisi ile mücadele ettiriyor.
    Pekala bu sömürücüler hangi taktikleri kullanıyor..

1 subliminal hikaye taktiği : Bu taktik ile insanların beynini kutsal ile kontrol altına alabilmek adına insanların benimsedikleri kutsalları kullanarak çeşitli hikayeler ile insanlara sunuyorlar...
    Mesela ; Kuranda adalet eşitlik vardır eşitliği benimsemeyen nimetleri inkar eden olarak nitelendirilir...İşte o nimet sahiplei de ne yapmıştır çeşitli bilmem hangi r.a ların bilmem hangi keramet hikayeleri ile mesela kimsenin hakkını yeyeme
    Meselabi hikaye duymuştum birisi giderken dereden bir elma bulmuş bunu yemiş sonrada demişki acaba ben kimin hakkını yedim kimin meyvesiydi bu gitmiş adamı bulmuş demiş ben hakkını yedim adam demişki hakkımı helal etmek için benim yanımda 10 yıl çalışacaksın...

İşte bu hikayeyi bilmem hangi mübareğin hayat hikayesi olarak insanlara sununca insanlar için o tip insanlar rolmodel olunması gereken kişilikler olarak algılatılınca insanlara direkt altbilinç(subliminal) bir itaat kültürü işliyorlar..Bir kere adam yemişte ne olmuş zaten bir elma yüzünden birisini yıllarca çalıştırmak şerefsizliktir..çalışan için beyizsizliktir..

2 Kutsa objeleme taktiği insanları etkilemek için kullanılır. sakal olabilir takke olabilir anlamından çıkmış sarık olabilir.insanlar bu tipte insanları mübarek diye nitelendirip ittaati altına girip sömürülebilirler....vss taktikler çok maksat mevzuyu kavramak

3 mübarek söylemler taktiği

4+4+4 mesela sözde yönetenlerin sloganı nedir ? Çocuklarımıza dini eğitim vereceğiz.. Aileler ne der ''-aa ne güzel çocuğum namazında niyazında olsun''
    Grünüşte ne kadar masumdur değilmi ?
    sonra ne olur imam hatipçi vekilin çocuğu fransız okuluna gider maksat fransızlar fransa değil hadi o zaman sende imam hatibe yollatsana tornunu!
    Kuran Tüm dünya sistemine kapitalizme emperyalizme terstir onların korkulu rüyasıdır..İşte onlarda bu kokuyu rüyayı polyanna masalına döndürmek için bu ve bunun gibi birçok taktikler kullanırlar..Yoksa insanlar birşeyleri kavrar ve mahvolurar...
    Bundan yola çıkaak mantıklı bir şekilde hiç küresel güçler emperyalist kapitalist devletler hiç Hemde emperyalist kuvvetlerin yardımcılığını yapan Türkiye gibi bir ülkede hiç kendileri ile savaşacak dini eğitim verirler mi hayır!
    Verecekleri işte bilmem kimin kerameti bilmem kuranı arapça oku ama anlama tarzında sömürüye açık şeylerdir..

Eğer bunların önüne geçemezsek bizi sömürenler sömürmeye devam edecek argo tabirle malı götürmeye devam edecek Kuranda ki eşitlik ortamı olmamaya devam edecek..Ve bizde onları dindar grüp onlar jeep'e villa'da şatafat içine yaşarken bizde devlet hastanesinde psikiyatri kapılarında sıra bekleyeceğiz çünkü parasal nedenler vs.. bizleri sıkıntıya sokmaya devam edecek !

Şöyle bir bilgi var eğer dünyada hiçkimse çalışmasın sadece doğada yetişenlerin insanlara o açıdan kazancı aylık adam başı 700 dolar !!!

Neden psikolojik sorunladayız neden aptalca sorunladayız ? beynimize kimler gidi insan nasıl neden bu halde ?
    13 Eylül 2012
  2. Çok büyük bi tehlike ''Din afyonu'' Cevapları

soru sor

Çok büyük bi tehlike ''Din afyonu''

Alakalı Aramalar:

1. deredeki tehlike hikayesinin konusu nedir