Çocukların eğitime olan ilgilerini artıran Akıllı Böcek Arıkovanı’nda

İsimli konu WH 'Turkcell' kategorisinde, deltafx2 üyesi tarafından 14 Ağustos 2018 tarihinde yazılmıştır. Çocukların eğitime olan ilgilerini artıran Akıllı Böcek Arıkovanı’nda hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Modern teknoloji çağının temelini oluşturan robotik, kodlama ve elektronik alanlarında, yaratıcılığın sınırsız olduğu eğitimleri, eğlenceli bir oyuna çevirerek sunan Etkinbot Akıllı Böcek Robotik Eğitim Kiti’nin Arıkovanı’ndaki fonlaması devam ediyor. Kit sayesinde okuma yazma bilen tüm çocuklar, yabancı dil engeli olmaksızın basit arayüzlü, eğitici kontrol programı ile senaryolar oluşturabiliyor ve temel kodlama algoritmalarını ve sensörlerin çalışma mantığını çözebiliyor.


  Turkcell’in kitlesel fonlama platformu Arıkovanı, toplumumuzun geleceği olan çocukların teknolojilerin sadece kullanıcısı değil aynı zamanda geliştiricisi olmalarını sağlayacak girişimlere destek olmaya devam ediyor. Fonlaması devam eden ürünlerden biri olan Etkinbot Akıllı Böcek Robotik Eğitim Kiti, modern teknoloji çağının temelini oluşturan robotik, kodlama ve elektronik alanlarında, yaratıcılığın sınırsız olduğu eğitimleri, eğlenceli bir oyuna çevirerek sunuyor. Bu sayede, çocukların eğitimlere olan ilgisini sürekli canlı tutuluyor ve elektronik, robotik ve kodlama öğrenmesini sağlıyor.


  Ek karta ihtiyaç duymuyor

  Akıllı Böcek geliştirme pinleri aracılığıyla, harici bir elektronik geliştirme kartına ihtiyaç duymadan, tüm elektronik geliştirme uygulamaları yapılabilen kitle, okuma yazma bilen tüm çocuklar, yabancı dil engeli olmaksızın basit arayüzlü, eğitici kontrol programı ile senaryolar oluşturabiliyor.


  Oyun havasında geçen eğitimlerde oluşturdukları senaryolar ile temel kodlama algoritmalarını ve sensörlerin çalışma mantığını öğrenen çocuklar, kendilerini geliştirdikçe kaynak kodlarını okumaya başlıyor ve ilerleyen süreçlerde kendi kodlarını yazabiliyorlar.


  Temelleri 2017’de atıldı

  STEM eğitim programı kapsamında, özel okullar, devlet okulları, özel kurslar ve maker atölyelerinde verilen robotik, kodlama, elektronik ve Kendin Yap (Maker) eğitimlerinde kullanılmak üzere tasarlanan, yerli ürün Etkinbot Akıllı Böcek Eğitim Kiti, yerleşik olarak kullanıcı butonu, reset butonu, buzzer, USB girişi, RGB Led, uyarı Ledleri, çizgi izleme sensörleri ve geliştirme pin setleri özellikleri ile tasarlandı. Mart 2017’de temelleri atılan ürünün geliştirme ve üretim süreçleri ise Temmuz 2018’de sonuçlandı.


  Arıkovanı’ndaki Akıllı Böcek sayfası için: https://arikovani.com/projeler/etkin-bot-akilli-bocek/detay
  14 Ağustos 2018
  #1
 2. Çocukların eğitime olan ilgilerini artıran Akıllı Böcek Arıkovanı’nda Cevapları

soru sor

Çocukların eğitime olan ilgilerini artıran Akıllı Böcek Arıkovanı’nda