Çocuklarda Alerji Belirtileri, Çocuklarda Görülen Alerji Çeşitleri

İsimli konu WH 'Çeviri Konular' kategorisinde, O.l.r.i.c üyesi tarafından 10 Aralık 2009 tarihinde yazılmıştır. Çocuklarda Alerji Belirtileri, Çocuklarda Görülen Alerji Çeşitleri hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Çocuklarda Alerji ve İlerlemesi
  Alerjiler farklı yaş gruplarında farklı şekillerde mevcut. Bebeklerde ve küçük çocuklarda, alerjik hastalık gıda alerjileri gibi atopik dermatit (egzema) ya da oluşur. Atopik dermatit ile Çocuklar alerji ve astım, bir daha okula yürümeye başlayan yıllarda meydana yaş büyük olasılıkla yakalanma riski altındadır. Başka bir alerjik hastalık bir formdan progresyon Bu model için "atopik yürüyüşü" olarak adlandırılır. Atopik bir terim olarak hekimlerin birinin çeşitli şeyler alerjisi olduğu anlamına için kullandığınız çevre polenler, küf ve hayvan öfke gibi tetikleyici (gıdalar, örneğin).
  Atopik Dermatit
  Genelde bu alerji en erken tezahürü, 10 tüm çocukların yüzde 20, sık görülür ve bebeklik döneminde görüldü. Atopik dermatit veya egzama, kaşıntı tarafından, tırmalamak ve sitelerde döküntü oluşumu ile karakterizedir. Döküntü genellikle kırmızı ve kuru, küçük kabarcık olabilir ve pul ve zaman içinde ooze.

  Çocuk, bebek ve çok genç, bu döküntü ve yüz (özellikle yanaklarda), göğüs ve gövde, arka kafa karıştırmak kol ve bacaklar içerebilir. Bu dağıtım nerede çocuk karalama yapabiliyor, yansıtır ve bu nedenle genellikle bebek bezi alan yedek. Büyük çocuklarda döküntü değişikliklerin yer klasik dirsek önünde deri ve arkasında diz dahil etmek. Gıda ve çevre alerjileri kötüleşmeye atopik dermatit gösterilmiştir.

  Önleme ve atopik dermatit tedavisi hakkında bilgi edinin.
  Gıda alerjileri
  Gıda alerjileri de bebek ve küçük çocuklarda ve sunabilirsiniz genellikle katı gıdaların giriş sonra oluşur. Gıda alerjileri ile hemen hemen tüm çocuklar, şişme, kaşıntı veya ciltte kızarıklık kovanı gibi suçlu gıda, beslenme sonucunda cilt semptomlar bazı formu olacak. Ancak birkaç saat kadar gecikme olabilir Bu belirtiler genellikle söz konusu yemek yeme birkaç dakika içinde ortaya çıkar.

  Küçük çocuklarda gıda alerjileri diğer belirtileri mide bulantısı, kusma içerebilir, mide ağrıları, ishal, zorluklar (astım belirtileri), burun akıntısı solunum, hapşırma ve baş dönmesi. Bazı durumlarda çocuklarda, şiddetli alerjik reaksiyon yaşayabilirsiniz denilen anafilaksi, hangi lifethreatening olabilir.

  Çocuklarda en sık rastlanan gıda alerjileri hakkında bilgi edinin.
  Nazal Alerjiler
  Alerjik rinit atopik dermatit ile bu çocukların yaklaşık yüzde 50 yansır. Çoğu çocuk ilkokul yaşına kadar alerjik rinit yaşamaya başlamaz, bazı çocuklar daha erken da geliştirmek. Bir yaşta Evcil Hayvan, toz ve küf dan alerjik rinit belirtileri deneyimi olan çoğu çocuk ve polenleri bir sonraki yaşta.

  Allerjik rinit belirtileri, burun akıntısı, kaşıntılı burun, gözler ve burun tıkanıklığı hapşırma içerir. Bazı çocuklar da-burun damla, alerjik shiners (koyu halkaları göz altında) ve burun üzerinde el hurma artış sürtünme gelen burun köprüden bir çizgi sonrası karşılaşabilirsiniz, bir işaret "alerjik selam" denir.
  Astım
  Astım tüm insanların yaklaşık% 8 olarak ortaya çıkar ve çocuklarda en sık görülen kronik bir hastalıktır. Astım vakalarının çoğunluğu Alerji sebebiyle vardır. Aslında, 1 alerjik rinit ile 4 çocuklarda astım gelişebilir. Ancak en sık öncesi erkeklerde görülmektedir Astım her yaşta ortaya çıkabilir genç yıllarda genç yaşında ve kadın. Bazen astım çok küçük çocuklarda teşhis ve zor olan bir astım uzman bir doktor gerekebilir.

  Astım belirtileri şunlardır:

  • Öksürük. Bu kim "öksürük-varyant astım" bazı çocuklarda tek belirtisi olabilir. Öksürük genellikle, kesmek, kuru ve kötü gece ve egzersiz sonrası. Bazı çocuklarda öksürük kadar sert ki, bunları kusma neden olur. Unutulmamalıdır ki bir öksürük pek çok nedeni ve tüm astım nedeni öksürük unutmayın.

  • wheezing. Bu yüksek, müzikal tonda-bu çocuklarda astım ve nefes ile oluşabilir ses gibi. Bu genellikle alır diğer astım belirtileri ile kötü ve egzersiz ve diğer astım fişekleri tetikler. Zihin tüm hırıltılı değil tutun astım kaynaklanır.

  • Nefes darlığı. Bazı çocuklar nefes hızlı onların arkadaşları daha ve sonuç olarak daha az aktif hale get out olabilir. Daha ağır astım olan çocuklar dinlenme veya uyandırma bu ile de gece nefes darlığı var.

  • göğüste sıkışma. Bir çocuğun birinin bir duygu olarak sıkma bu tarif edebilir veya sarılma. Diğer çocuklar da göğüs veya acı hisseder "komik" söylüyorlar.

  Bu astım özgü değildir • Diğer belirtiler, çocuklar her zaman ya da, spor ve diğer faaliyetleri önlemek ve kimin zorluk uyku çocukların yorgun beslenme güçlükleri ile bebeklerin içerir.

  Dışarı astım hakkında daha fazla bilgi.

  Çocuğunuz herhangi bir belirti veya yukarıdaki belirtiler, o alerji olabileceği yaşıyor. Öyle bir tanı, ya da bir tavsiye yapılabilir çocuğunuzun doktoru görmek için önerilen bir allergist gönderilen / immunologist özel alerji testleri için.
  10 Aralık 2009
  #1
 2. Çocuklarda Alerji Belirtileri, Çocuklarda Görülen Alerji Çeşitleri Cevapları

 3. Cocugumun vucudunda kızarıklar vekızarıların ucunda sulammalar var ne yapmamam gerekır ıkı gun ıcınde tum vucuda yayıldı
  20 Haziran 2012
  #2
soru sor

Çocuklarda Alerji Belirtileri, Çocuklarda Görülen Alerji Çeşitleri

Alakalı Aramalar:

 1. Çocuklarda Alerji Belirtileri

  ,
 2. çocuklarda alerji çeşitleri

  ,
 3. bebeklerde alerjı cesıtleri

  ,
 4. alerji çeşitleri ve belirtileri,
 5. cocuklarda cilt alerji cesitleri