Çocuk odası seçerken bu 7'liye dikkat

İsimli konu WH 'Ev ve Dekorasyon' kategorisinde, .мєℓσ∂у. üyesi tarafından 17 Mart 2012 tarihinde yazılmıştır. Çocuk odası seçerken bu 7'liye dikkat hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Anne ve babaların bebek odası hazırlarken dikkat etmeleri gereken konuların başında, mobilya seçimi ve bu mobilyaların tasarımı geliyor. Onların rahat olacakları, kendilerini mutlu ve huzurlu hissedecekleri bir ortam oluşturmakta en büyük görev anne ve babalara düşüyor.

  Türkiye'nin önde gelen çocuk ve genç odalarının lider markası Çilek, bebekleri için en uygun ve en doğru odayı kurmak isteyen ebeveynlere yardımcı olmak adına önemli tavsiyelerde bulunuyor. Odada kullanılan renklerin bile bebek ve çocuklar üzerinde etkili olduğunu kaydeden uzmanlar, anne ve babalara yönelik önerilerini şöyle sıralıyor;

  - Çocuk mobilyasında özellikle dikkat edilmesi gereken konu; mobilyanın konforu ve şıklığı kadar güvenli ve sağlıklı olmasıdır.

  - Mobilya yapımında kullanılan malzemelerin, bebeklerin ve çocukların fizyolojik gelişimine olumsuz herhangi bir etkisi olmamalıdır. Güvenlik kontrolleri yapılmış, antibakteriyel ve antikanserojen özelliklere sahip mobilyalar tercih edilmeli ve firmaların konuyla ilgili belgeleri mutlaka sorulmalıdır.

  - Bebek karyolasında kullanılan nevresim takımlarının yüzde yüz pamuk, odada kullanılan halının ise antialerjik özelliklere sahip olması gerekmektedir.

  - Mobilyada, hatta oda genelinde sakinleştirici pastel renkler seçilmeli. Pastel renkler bebeğe huzurlu bir ortam yaratırken, odada kullanılan dekoratif ikonlar bebeğin algısını geliştirmek için idealdir. Ayrıca açık renkler odayı daha aydınlık gösterir.

  - Bir bebek odasının olmazsa olmazı, bebeğinizin altını rahatlıkla değiştirebileceğiniz, çamaşırlık olarak da kullanabileceğiniz bir alt değiştirme ünitesidir. Küçük bir raf, bebeğinizin eşyalarının daha düzenli olmasını sağlarken, odaya da dekoratif bir hava katacaktır.

  - Bebeğinizin tüm eşyalarını toplayacak bir dolap ve ihtiyaçlarınıza uygun bir karyola şık oda atmosferini tamamlayacaktır.

  - Odada kullanılan aydınlatmalar da son derece önemli. Parlak ışıklar yerine soft aydınlatmalar tercih edilmeli.
  17 Mart 2012
  #1
 2. Çocuk odası seçerken bu 7'liye dikkat Cevapları

soru sor

Çocuk odası seçerken bu 7'liye dikkat