Cocuk Norolojisi

İsimli konu WH 'Çocuk Sağlığı' kategorisinde, tarkandmr üyesi tarafından 31 Mayıs 2016 tarihinde yazılmıştır. Cocuk Norolojisi hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. [​IMG]

  Çocuklarda ve Bebeklerde Epilepsi

  Çocuk beyni gelişmekte olan bir yapı olduğu için elektriksel hataların oluşmasına daha yatkındır. Bu nedenle epilepsi en çok çocuklarda ve bebeklerde ortaya çıkar. Bebeklerde epilepsi bazen gizli denilen çok hafif belirtiler gösterebilir. Buna yol açan beyindeki etkilenmiş bir alan olabileceği gibi, beyin bölgelerinin gelişimsel iletişim sorunları olabilir. Gelişimsel sorunlar belirli yaşlarda ortaya çıkan daha iyi huylu durumlarken, beyindeki yara, tümör, damarsal paket vb. durumlar daha dirençli nöbetlere yol açabilir. Bu nedenler bebeklerde ve çocuklarda epilepsi kalıcı sorunlara işaret edebilir.

  Çocuk epilepsisinin yol açtığı nöbetlerin uzaması, 10 dakikadan uzun, nedeniyle solunum ve kalbi zorlayabileceği gibi, sık tekrar etmesi halinde okul başarısızlığı, öğrenme güçlüğü, konuşma sorunları ve hiperaktiviteye yol açabilir. Bu nedenle epilepsi tanısının bebeklik veya çocukluk dönemde erken konulması ve tedavisi önemlidir.
  31 Mayıs 2016
  #1
 2. Cocuk Norolojisi Cevapları

soru sor

Cocuk Norolojisi