Çocuğa şaplak vurmak yasaklandı

İsimli konu WH 'Sağlık' kategorisinde, breakerturk üyesi tarafından 25 Aralık 2007 tarihinde yazılmıştır. Çocuğa şaplak vurmak yasaklandı hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Küçük bir uyarı amaçlı da olsa, Anne-babaların çocuklarını eğitirken fiziksel şiddet kullanmalarını engellemek amacıyla çocuklara "şaplak vurmaları" yasaklandı.

  Şili'de Senato, anne-babaların çocuklarını eğitirken fiziksel şiddet kullanmalarının önüne geçmek amacıyla bir kanun değişikliğini kabul etti ve ülkede çocuklara "şaplak vurmak" yasaklandı.

  Senatör Jose Antonio Gomez, çocukların dayakla değil Uluslararası Çocuk Hakları Sözleşmesi'nde belirtilen kurallara saygı çerçevesinde eğitilmesi gerektiğini belirtti ve 1989 tarihli bu metinde BM'nin her türlü fiziksel kötü muameleyi yasakladığını hatırlattı.

  Yeni Şili kanunu, ebeveynlerin çocuklarına çok sert şaplak vurmaları halinde, çocukların yaralanma derecelerine bakılarak basit bir para cezasından hapis cezasına kadar uzanan cezalar almalarını öngörüyor. Şili'de yürürlükte bulunan medeni kanunda ailelerin çocuklarını "ıslah etmesine" izin veriyordu, bu madde ise çok farklı manalara çekilebiliyordu.

  AA
  25 Aralık 2007
  #1
 2. Çocuğa şaplak vurmak yasaklandı Cevapları

soru sor

Çocuğa şaplak vurmak yasaklandı