CİNSELLİĞİN EVLİLİKTE ROLLERİ

İsimli konu WH 'Evlilik Ve Cinsel Yaşam' kategorisinde, elem26 üyesi tarafından 8 Aralık 2016 tarihinde yazılmıştır. CİNSELLİĞİN EVLİLİKTE ROLLERİ hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. CİNSELLİĞİN EVLİLİKTE ROLLERİ

  Evlilik hayatında güven kaybı, paylaşım azlığı, saygının yitirilmesi, anlaşılmadığını düşünme, iletişim kuramama gibi sorunlarla karşılaşan kadın ya da erkek çözüm bulmak amacıyla evlilik terapistlerine gidiyor. Tabii bu sorunların yanı sıra cinsel sorunları olduğunu ifade eden çiftlerde azımsanmayacak kadar çoktur. Kadınlarda vajinismus, erkeklerde ise erken boşalma sorununun yanı sıra her iki taraf için cinsel isteksizlikte çok fazla yaşanmaktadır. Cinsel sorunların çözülememesi evliliklerin bitmesine sebep oluyor. Cinsel sorunların oluşmasının sebepleri çok çeşitlidir. Eşler arasında ten uyumsuzluğu olduğunda o evliliği kurtarmak zorlaşıyor.Tatminsiz ve gerçekçi olmayan beklentiler içinde olan kadınların eşleri de daha kaygılı ve endişeli oluyor ve eşlerini mutlu edemeyecekleri endişesi ile performans sorunu yaşıyorlar. Tabii sadece kadından dolayı değil de toplumunda erkekten beklentileri daha fazladır. Cinsellik konusunda erkeğe çok daha fazla yüklenilmiştir. Cinselliği hep isteyen ve başlatan olması beklenir. Bu durumda erkeğin kaygılarını artırmaktadır. Kadından cinselliği istemesi beklenilmezken, erkekten cinsellik konusunda hep hazır olması beklenilmektedir. Cinselliği ihtiyaç ve eğlence olmaktan çıkarıp, tabulaştırmakta cinsellikle ilgili kaygıları artırıyor.Evlilik cinsel hayatı öldürmüyor aslında. Kadın evlendiğinde cinselliği daha rahat yaşayabiliyor. Yıllar önce bir çift danışanım kadının eşinden ayrılma isteği ile görüşmeye gelmişti. Erkek eşine çok güzel şiirler yazabilen, çok hassas bir kişiliğe sahipti. Ama iş cinselliğe gelince eşiyle beraber olmakta güçlük çekiyordu. Erkeğin karısına farklı bir rol vermesinden kaynaklandığını fark ettik. Eşini annesinin yerine koyarak onu kutsallaştırmıştı. Sevdiği hiçbir kadına cinsel olarak yaklaşamıyordu. Tabii bunlar uzun görüşmeler sonrasında ortaya çıktı. Geçmişte verilen yanlış cinsel bilgiler de sorunlar yaşanmasına sebep olabiliyor.Cinsellik tabulaştırılamayacağı gibi mahremiyeti de olması gereken bir olay. Cinsellik duyguların davranışsal olarak dile getirilmesi… Cinsellikte sorunlar yaşanması bir kişinin sorumluluğunda değildir. İki kişi arasında yaşanılabilen bir olaydır ve iki kişinin de cinsellikte yaşanan sorunlarda sorumluluğu vardır. Bu sorunları birlikte aşamadıkları durumlarda bir uzmandan yardım almalarını öneririm.

  CİNSELLİK TE KURAL ÖN SEVİŞME

  Erkeğiniz vücudunuzun bütün sıcak noktalarını keşfetmiş olsa da, sevdiğiniz bazı hareketleries geçiyorsa, doyumsuzluğa uğramanız doğal. Kimi uzun öpüşmelerden hoşlanır, kimi yastık oyunlarından, kimi ise belli bir yerine dokunulmasından. Beğendiğiniz şey ne olursa olsun, onu istediğiniz kadar elde edemediğinizde, mutsuz, hatta sinirli ve gergin olabilirsiniz. İsteklerinizi uygun bir dille ifade etmenin bir yolunu bulmalısınız. Kulağına uygun bir tonla isteğinizi fısıldamak kolay bir çözüm olabilir. Yavaş yavaş rutine girdiğinizi hissettiğiniz güzel yerlerde seks yapmak, seks oyuncaklarıyla tanışmak veya farklı fanteziler denemek aşkınıza kaybettiğiniz heyecanı geri getirecektir.Erkekler yeniliklerden hoşlanırlar. Konforlu bölgenizden çıkmak zor olsa da, arada sırada denemelisiniz. Yaramazlık, iştahını kabartmak istiyorsanız, rutin seksinize yenilikler getirebilirsiniz.Önsevişmeyi atlamak veya onu aceleye getirmek birçok kültürde kabul edilmez bir davranış. Cinsellik uzmanları araştırmalarında, cinsel davranışların yatağa girmeden çok daha önce başlaması gerektiğini anlatıyor: "Seks sırf yatağın içinde düşünülmemeli. Gerçek bir sevgili, ilişkiye girmeden önce de partnerini zevkin doruklarınaulaştırabilir.Tatmin edici bir cinsellik yaşamak istiyorsanız, zaman faktörünü de göz önünde bulundurmalısınız. "Seks aceleye gelmez, öpüşmeye, birbirinize dokunmaya zamanınızolmalı. Birbirinize süper yakın hissetmek istiyorsanız, elleriniz daima partnerinizinvücudunda olmalı, onunkiler de sizinkinde.Öpüşürken, dilini emerek ağzınıza yavaşça alın. Klasik öpüşmenin bu çeşidi, bacaklarının arasına zevk dalgaları gönderecektir. "Öpüşürken genelde erkekler orta derecede sertliğitercih ederler. Bu şekilde öpüşmek ne çok hafif, ne de serttir, yani tam onların istediği gibidir.Daha da fazlası, bu hareket ağzınızı başka nerelerde kullanabileceğinizi hayal etmesine yol açar.Önsevişmeyi kısa tutarsanız, seks doyurucu, ama çabuk biten bir akşam yemeğine benzer.Buna karşın, önsevişme yöntemlerinizi çeşitlendirirseniz, cinsel hayatınız gece boyuncasüren bir partiye benzeyebilir.Önsevişme geniş bir yer tutar. Öpüşme,okşama ve oral seks en ince detaylarına kadar anlatılır. Sevgilinizden parmağıyla baskı uygulayarak uyarmasını isteyin. Daha fazlazevk için, klitorisinizi de diliyle uyarabilir. İlişkiye orgazm olduktan sonra girerseniz, ilişki sırasındaki orgazmınız daha şiddetli olabilir, çünkü hassas noktalarınız önceden 'ısıtılmış'olur.
  CİNSELLİKTE EN İYİ BEDEN DİLİ

  Sevginin temelinde dokunmak vardır. Bu cinsel yaşantımızda da böyledir. Eşler birbirine karşı istekli oluyor. Eşinize sarılmak, konuşmak, öpmek, dokunmak aşkla bağlı olduğunuzu gösterir. Bu davranışlar ne kadar istekli olduğunuzun da bir simgesidir. Her yaşın farklı bir ayrılacağı vardır. Seks yavaşça, romantik, hızlı, yoğun ve şiddetli olabilir. Bazen eşler arasında cinsel yaşantıda sıkıntılar da doğabiliyor. Bu geçmişte yaşanılan psikolojik bozukluklardan da kaynaklanabiliyor. Günümüzde doktor tavsiyeleri ile kullanılan ilaçların etkisi de bu durumlara faydalı olabiliyor. Uzmanlara göre kullanılan ilaçlar eşler arasındaki cinselliği de güçlendiriyor. Doğru yerde, doğru zamanda kullanımda ayrıca bir özelliktir. Hormonsal olarak insan yaradılışına göre değişiklik sağladığı için insan vücudu cinsellik gücü enerjiyi artırır. Bitkisel ilaçların içinde bulunan doğal ürünler cinsel istekliliğe yardımcı olmaktadır. Östrojen ve testosteron hormonlarını çalıştırır. Bu ilaçların etkisi uzun süreli olduğu gibi eşleri de bu konuda birbirine bağlamaktadır. Her yaş kullanımına uygundur. İçerdiği gıda takviyeleri ile vücuttaki sinirsel, beyinsel, psikolojik etkenleri de ortadan kaldırmaktadır. Eşlerle hayatta önemli olan cinsellik için birçok araştırmalar yapılmıştır. Bu araştırmalar sonucu kullanılan ilaç ve ürünler % 80 etkili olduğu görülmüştür. Türkiye’de bu ilaçların cinsellikle eşler arasındaki sorunu da kaldırılmıştır. Düzenli seks eşler arasında sağlıklı mutlu bir yaşam sağlamaktadır .Kalp sağlığını, kadınlarda erkeklerde güçlenmektedir. Kan basıncını artırarak vücuttaki dirençliliği, kişileri stresten, uzak tutar. Eşler için seks düzenli olduğunda mutluluk, sadakat ,güven oluşturmaktadır.

  Karşınızdaki kişinin hareketlerini yakından inceleyerek onun hakkında çok fazla şey öğrenebilmeniz mümkündür. Acaba sizden gerçekten hoşlanıyor mu? Yoksa ilgisi geçici mi? Bakışlarınızdan etkileniyor mu? Eğer bir insanın size karşı ilgisi varsa direk dudaklarınıza bakacaktır. Eğer sizinle konuşurken dudaklarınıza bakıyorsa sizi çekici buluyor sizinle ilgileniyor demektir. Türkiye’de erkeklerde erken boşalma problemleri de olduğu için bu ilaçlar kullanıldığında büyük etki sağlamaktadır. Özellikle estrogenolit kullanımında eşler arasındaki seks hayatı düzene girdiği gözlemlenmiştir. Estrogenolit doğal bir ürün olduğundan içindeki madde ile seks hormonlarını çalıştırıp Seks hayatınıza renk katar.
  www.estrogenolit.net
  sipariş ve bilgi için bizi arayabilirsiniz.
  0533 131 17 76
  8 Aralık 2016
  #1
 2. CİNSELLİĞİN EVLİLİKTE ROLLERİ Cevapları

soru sor

CİNSELLİĞİN EVLİLİKTE ROLLERİ