Çinekop veya Lüfer Takımı Nasıl Hazırlanır

İsimli konu WH 'Hobi Forumları' kategorisinde, "..melekmi cadımı.." üyesi tarafından 7 Şubat 2011 tarihinde yazılmıştır. Çinekop veya Lüfer Takımı Nasıl Hazırlanır hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Çinekop veya Lüfer Takımı Nasıl Hazırlanır
  çinekop takımı nasıl yapılır - çinekop nasıl avlanır - çinekop avcılığı

  Malzemeler:

  * Hazır olarak satın alabileceğiniz şişe mantarı
  * Balığın boyuna göre çinekop için 5-6, lüfer için 2-3 numara siyah ya da beyaz iğne
  * 0,25-0,35 arası şeffaf misina
  * Küçük boy fırdöndü
  * Yorgan iğnesi

  Bilmeniz gereken en önemli konu bağlanan iki iğne arasında açıklık olmaması gerektiğidir.Bu yüzden ikinci iğneyi bağlarken hemen arkasını hizaladığınıza emin olun.Misinanın 0,25 üzeri olmaması idealdir ama balığın kondisyonu ve ortamın durumuna göre kalınlaştırılabilir.

  Eğer hedef balık çinekop ise kalın misine ve büyük iğne kullanmaktan kaçınmalısınız.Diğer bir hususta çinekop yakalamak için kullanacağınız iğne rengidir.Şayet siyah iğne kullanıyorsanız bu durumda bir adım öndesiniz demektir.

  Mantarın büyüklüğü ise takacağınız yemin büyüklüğü ile alakalıdır.Dikkatli izlediyseniz takımın sonuna birde minik fırdöndü ekledik.Bu minik fırdöndü avınızı özellikle akıntılı sularda düşündüğünüzden çok daha verimli hale getirecektir.

  Özellikle boğazda avlanıyorsanız bu durumda akıntının azda olsa olacağı muhtemeldir.Fırdöndü hem misinan akıntıda gamlanmasını önler, hem de yemin dönmesini sağlayarak avcı balığın ilgisini arttırır.


  alıntı
  7 Şubat 2011
  #1
 2. Çinekop veya Lüfer Takımı Nasıl Hazırlanır Cevapları

soru sor

Çinekop veya Lüfer Takımı Nasıl Hazırlanır

Alakalı Aramalar:

 1. çinekop takımı yapılışı