CİHAN HAKİMİYETİ TÜRK’ÜN FITRATINDA VARDIR

İsimli konu WH 'Makaleler' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 25 Aralık 2016 tarihinde yazılmıştır. CİHAN HAKİMİYETİ TÜRK’ÜN FITRATINDA VARDIR hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  CİHAN HAKİMİYETİ TÜRK’ÜN FITRATINDA VARDIR

  [​IMG]
  Batılı ülkelerde birer birer gündeme getirilen sözde Ermeni Soykırımı iddiaları, Türkleri dünya üzerinden silmek isteyen Darwinci zihniyetin bir devamıdır ve gerçeklerle bağdaşmamaktadır. Oysa Batılı devletler de Türklerin adaletli, vicdanlı, yüksek karaktere sahip, merhametli ve hoşgörülü ahlakını çok iyi bilmektedirler.

  Necip Türk Milleti 6 asrı aşkın süren şanlı tarihiyle bu üstün ahlakını tüm dünyaya kanıtlamıştır. Soykırım iddialarına verilebilecek en güzel yanıt işte bu tarihtir. Çünkü bu kadar uzun süre her dilden, dinden ve ırktan insanı dostça, kardeşçe, barış ve hoşgörü içinde huzurlu bir şekilde yönetmeyi başarmış yegane millet Türklerdir. Bu gerçeği bizzat yabancıların ağzından dinlemek de mümkündür:

  İsveç kralı XII. Charles’ın Türkiye’ye sığınmak zorunda kaldığındaki izlenimleri şöyledir:

  "Şefkatin, cömertliğin, asaletin, nezaketin esiriyim. Türkler beni işte bu elmas bağa sardılar. Bu kadar şefkatli, bu kadar nazik bir milletin arasında hür bir esir olarak yaşamak, bilsen ne kadar tatlı!...."

  18. yy’da Osmanlı topraklarında yaşayan Comte de Bonneval:

  "Çünkü Türkleri seviyorum. Onlar (sanki) cennetten bir köşe olan bu eşsiz memlekete yakışan eşsiz insanlar. Yaratılışlarında gökyüzüne mahsus bir yücelik, gönül alışlarında ise bir tevazu var. Bu büyük ruhlu milletin arasında vatanımı unutmaktan korkuyorum. Vatan aziz ve pek aziz. Lakin Türkler de aziz ve çok aziz."

  Fransız şair Lamartin:

  "Türkler bir ırk ve bir millet olmak haysiyetiyle yeryüzünün en şerefli insanlarıdır. Karakterleri pek asil ve yücedir... Asaletleri alınlarında ve amellerinde yazılıdır... Bütün hareketleri asilanedir ve vecd ile yaşayan duygulu bir millettir. Onların yurdu efendiler diyarıdır, kahramanlar, şehitler ülkesidir. Bence insaniyete şeref veren böyle bir milletin düşmanı olmak insanlığın düşmanı olmaktan farksızdır. Böyle bir lekeden Allah beni korusun."

  Daha bunlar gibi pek çok hükümdar, devlet adamı, tarihçi ve siyasetçi benzer ifadelerle Türkler hakkındaki görüşlerini dile getirmişlerdir. Bu nedenle Türk Milleti’ne yakıştırılan asılsız iddialar sonuçsuz bir çabanın ürünüdür.

  Türkler gerek Balkanlar’daki, gerek Orta Asya’daki, gerekse Ortadoğu’daki devletlerle kuvvetli tarihsel bağlarla birbirine bağlıdır. Bölgede modern, akılcı, milliyetçi ve güçlü bir yönetime ihtiyaç olduğu açıktır. Bu görevde ehliyet sahibi olan yegane millet ise Türk Milleti’dir. Bu şekilde kurulacak güçlü bir birlikteliğin NATO’dan da, AB’den de daha güçlü olacağı açıktır. Böyle bir sistemde Ermenilerin de, Yahudilerin de, Filistinlilerin de rahat edeceği tarihle sabit bir gerçektir.​
  25 Aralık 2016
  #1
 2. CİHAN HAKİMİYETİ TÜRK’ÜN FITRATINDA VARDIR Cevapları

soru sor

CİHAN HAKİMİYETİ TÜRK’ÜN FITRATINDA VARDIR