Chris'in değişik hayatı

İsimli konu WH 'Hikayeler' kategorisinde, freemaan üyesi tarafından 27 Nisan 2013 tarihinde yazılmıştır. Chris'in değişik hayatı hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Öncelikle şunları söylemek isteyim;
  -Okulda sınıf öğretmenimiz bize "bir uçaktasınız uçak düşüyor ve sizin son 10 dakikanız ailenize bir mektup yazmak isteseydiniz ne yazardınız ?" diye sormuştu mektubu yazdıktan sonra akşam bununla ilgili birşey yazıyım dedim ve doğaçlama bir şekilde yazdım üstünde çok düşünmedim...
  -Uzun bir şey olur devamını yazarsam ...
  -Düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim...

  Bu oyunun böyle biteceği hiç aklına gelmemişti. İki motorlu Airbus A330’da tek motoru zaten bozulmuştu. Kalkıştan 1 saat sonra kuş sürüsüne dalmıştı. Ege Denizi’nin ortasında diğer 290 yolcu gibi denize çakılmayı bekliyorlardı. Kaptan pilot 10 dakika sonra denize çakılarak yakıt dolu kanatların uçakla birlikte infilak edeceğini anons etti. Chris kalemiyle not defterini çıkarttı. Sevgisini gösteremediği , göstermek istemediği ailesine sitem dolu sözleri kağıda akıyordu.
  Oyun 2 yıl önce Türkiye’de başlamıştı. İstanbula üniversitenin verdiği bursla gelmişti. Dil seçimini Türkçeden yana kullanmıştı. Türkiye’ye sadece dil öğrenmek için gelmişti, fazlasını buldu.
  7 Kişilik bir grubla gelmişti. 2’si öğretmen 4’dü ise okulun en ayyaşlarındandı. Chris ise diğerlerinden çok farklıydı. Annesi ve babası çocuğun sorumluluğunu kaldıramayacak kadar mesuliyetsizlerdi. Bu yüzden yetiştirme yurdunda büyümüş, sürekli ezilmişti. Etrefına karşı kin tutuyordu ama bu kini kimseye karşı gösteremiyordu. Psikologlara göre gayet normal bir çocuktu. Evlat edilinmesi uzun sürmemişti. Yeni babası bir rahip annesi ise mütevazi bir ev kadınıydı. Dinlerine karşı fanatik bir bağlılıkları vardı. Chris’i evlat edindikten sonra ilk işleir kaliteli bir okula yollamak oldu. Yeni ailesiyle arası gayet iyi görünüyordu ama bir yanı sürekli eksik kalacaktı. 8 yaşına geldiğinde babası evde din eğitimi vermeye başlamıştı. Üniversiteye kadar bu böyle devam etti. O yarım büyüdükçe derinleşiyordu tıpkı fidana atılan çentiğin onun sonu olduğu gibi. Güzel bir üniversitede istediği bölüme gitmişti. Hukuk bölümünde başarılı bir öğrenciydi. Kazandığı bursla okuyor başka ülkelere de misafir olarak gidiyor dil eğitimi alıyordu. En son Türkiye’ye gitmişti. Her mevsimin yaşandığı bir ülkeydi....
  Devamı gelecek...
  27 Nisan 2013
  #1
 2. Chris'in değişik hayatı Cevapları

 3. Son 10 dakikam kalsa şahsen mektup yazmam ki :)
  28 Nisan 2013
  #2
soru sor

Chris'in değişik hayatı

Alakalı Aramalar:

 1. bir uçaktasınız ve uçak düşücek mektup