Cep Telefonuna Format ATMA!

İsimli konu WH 'Cep Telefonları Genel Yardım ve Paylaşım' kategorisinde, TroubleSome96 üyesi tarafından 16 Nisan 2007 tarihinde yazılmıştır. Cep Telefonuna Format ATMA! hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. Symbian' lı Telefonlara Format Atma

Symbian lı telefonlarda "soft format" ve "hard format" olmak üzere 2 çeşit format vardır.

1-) Soft Format

Eğer telefonunuz sürekli sistem hataları veriyorsa, istem dışı kapanıp açılıyorsa, yüklemiş olduğunuz uygulamalar normal dışı çalışıyor yada hiç çalışmıyorsa vs.. Telefonunuza soft format atarak telefonunuzu ilk aldığınız zaman ki ayarlara geri çevirebilirsiniz. Soft format fabrika ayarlarına dön gibi değildir. Fabrika ayarlarına dön yapıldığında sadece profiller orjinal ayarlara dönmektedir. Ancak format attığınızda telefonunuzun hafızasındaki herşey silinecek. Telefon defteri, mesajlar, erişim noktaları...

Format Yöntemi:
    Telefon açık iken *#7370# yazın. Ekrana "Tüm orjinal ayarlar geri yüklensin mi? Telefon kapanıp açılacak" uyarısı gelecektir. Evet seçeneğini seçtikden sonra güvenlik kodunu girerek format işlemini tamamlayın. Ortalama format süresi 2 dakidadır.

2-) Hard Format

Eğer telefonunuz hiç açılmıyorsa veya güvenlik kodunuzu bilmiyorsanız hard format atarak telefonunuzu tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

Format Yöntemi: Telefon kapalı iken (*) (3) (yes) ve yukarıdaki kapama açma tuşuna birlikte basarak format işlemini yapabilirsiniz.

KAnkalar : Bu işlemleri yapmadan önce bataryanızın en az yarısının dolu olmasına dikkat ediniz!!
    16 Nisan 2007
  2. Cep Telefonuna Format ATMA! Cevapları

3. SaĞol Bea
    8 Mayıs 2007
  4. Teşekkürler arkadaş.
    14 Haziran 2007
  5. çok teşekkürler ne zamandır arıyodum ;)
    14 Haziran 2007
  6. sağol dostum güzel paylaşım ellerine sağlık:ok:
    8 Ağustos 2007
  7. paylaşım için saol:ok:
    14 Ağustos 2007
  8. Ya HerŞey İyİ GÜzelde Bİrİ Yardimci Olsun LÜtfen Bu Format 6630 Da İŞe Yariyomu
    20 Ağustos 2007
  9. paylaşım için saol
    29 Ağustos 2007
  10. paylaşım için saol. En azından bana faydası oldu. Senin aracılığın ile yaralı paylaşım yapan herkese teskkürler
    21 Ekim 2007
  11. ben bu yöntemi biliyorum. fakat nokia e65 de yaptığım zaman olmuyor. değişik bir yöntemmi gerekiyor e series için??
    acil yardım lütfen. Birde e65 kullanan varsa bir sorum olacak. kızağı açtığım zaman tuştakımındaki ışıklar yanmıyor artık neden olmuş olabilir. format atsam düzelirmi acaba. yeni yazılım olan varmı ?
    22 Ekim 2007
  12. hadi ya kimse yokmu
    23 Ekim 2007
  13. uzun zamandir cozemedigim problemleri cozebildim sagol kardes. Hard format atarken birez seklim tipim kaydi ama bunada degdi..
    10 Kasım 2007
  14. saolkardeş ellerine saglık
    22 Aralık 2007
  15. güzel paylaşım eline sağlık
    16 Şubat 2008
  16. Ellerine sağlık ama bunları yazan başka bi konu vardı keşke okusaydın ama gene de ellerine sağlık !
    21 Şubat 2008
  17. Ben bişi sormak istiyorum! Telefonuma Hard Format attım 2 kere fakat ondan sonra telefonu açtığımda 5 dk sonra kendini açıp kapatmaya başladı telefon.. Ne yapmamı önerirsin ? :öhh:
    21 Şubat 2008
  18. saol kardeş güzel paylaşım ancak her telefonda geçerli mi??? cevap istiyorum
    9 Mart 2008
  19. ya arkadaşlar nokia 3660 için hangisini yapmalıyız bi şey olmaz dimi?
    9 Mart 2008
  20. sagol bilgini paylastigin icin kardes
    10 Nisan 2008
  21. arkadaşlar bu format tum markalarda geçerlimi
    3 Ağustos 2008
soru sor

Cep Telefonuna Format ATMA!

Alakalı Aramalar:

1. gm dst q4 format şifresi

,
  2. general mobile dst diamond format atma

,