Cebinize En Uygun Hızlı Ekran Kartları

İsimli konu WH 'Ekran Kartları' kategorisinde, ¢σєηтяãσ üyesi tarafından 30 Ekim 2011 tarihinde yazılmıştır. Cebinize En Uygun Hızlı Ekran Kartları hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Hızlı Ekran Kartları

  Ayrıntılı ekran kartı incelemeleri güzel ancak okuyacak yeterli zamanınız varsa. Sonuçta oyun tutkunlarının amacı ceplerindeki paraya alabilecekleri en iyi ürüne sahip olmak.
  Eğer ölçümleri inceleyecek zamanınız yoksa veya bir türlü karar veremiyorsanız korkmanıza gerek yok. THG olarak paranızın karşılığını en iyi verecek ekran kartlarını sizin için listeledik.
  Değerlendirme

  Ekran kartı pazarında işler biraz yavaşlamış görünüyor. En son Mayıs ayında duyurulan Nvidia’nın GeForce GTX 560 modelinden sonra yeni bir tanıtım olmadı. GeForce GTX 560 temelde GeForce GTX 560 Ti’nin kırpılmış halinden başka bir şey değil. 336 tarayıcı çekirdeği, 56 doku birimi ve 32 ROP’la özellikleri GeForce GT 460 1 GB’yi andırıyor. Ancak saat hızları söz konusu olduğunda işler değişiyor: 810 MHz çekirdek, 1002 MHz GDDR5 bellek (eski modele göre 135 ve 102 MHz daha fazla).
  GeForce GTX 460’ın hızaşırtıldığında oldukça iyi performans sergilediğini biliyoruz. GeForce GTX 560’ın da aynı yoldan gitmesi bizi şaşırtmıyor. Bu kartın performans açısından kabaca Radeon HD 6870’e denk olduğunu söyleyebiliriz. Rekabetin zorlaşmasıyla birlikte fiyat indirimleri de geliyor normal olarak.
  Haziran ayında ekran kartı alanında ayrık modellerde önemli bir tanıtım olmasa da AMD’nin işlemciyle grafik yongasını bir araya getiren yeni Llano APU’su tanıtımı oldukça ilgi çekiciydi. Bu ürünü çok basit olarak Athlon II X4 ile Radeon HD 5570’in bir araya gelmesi şeklinde özetleyebiliriz. Tabi tek bir model yok, farklı hızlarda ve özelliklerde modeller mevcut. Grafik performans tümleşik ekran kartlı sistemlerin çoğundan iyi olmasının yanında temel işlevlerden fazlasını isteyen oyun meraklıları için Llano fazla bir şey sunmuyor. 90 $ değerinde bir ayrık ekran kartıyla bu APU’ların sunduğu performansı kolayca yakalamak mümkün. Ancak Llano mimarisinin dizüstü alanında oldukça büyüt potansiyele sahip olduğunu söylemeden geçmeyelim.[​IMG]  Bu iki duyurunun dışında anlatılacak fazla bir şey yok. Tabii her zaman olduğu gibi fiyatlarda ufak oynamalar söz konusu.
  Önerilerimize ilişkin bazı uyarılar da yapalım. Listeyi okurken aklınızda bulunması gerekenleri sıralayalım:

  • Listemiz özellikle elindeki paraya en iyisini almak isteyen oyun tutkunlarına yöneliktir. Eğer oyun oynamıyorsanız listedeki kartların tümü gerekenden pahalıdır.
  • Fiyatlar ve stok günlük değişebilir. Dakikası dakikasına kesin fiyatları veya stok durumlarını veremeyiz ancak genellikle ürünleri yayınladığımız fiyatlara bulmanız yüksek olasılıktır.
  • Fiyatlar çoğunlukla A.B.D. merkezli satış sitelerinden elde edilmiştir. Başka ülke fiyatlarıyla farklılıklar olabilir. Listemiz ekran kartlarını fiyat sınıflarına bölmesi ve görece fiyat karşılaştırması açısından yine de yararlı olacaktır. (Türkiye için fiyatlara yaklaşık %20 eklenmiştir)
  • Bunlar yeni ürün fiyatlarıdır. Kullanılmış, kutusuz ürünler listelere dahil değildir ve bu tür ürünler daha ucuza bulunabilir, ancak yazımızın konusu dışındadır.  100 USD Altındaki En İyi Ekran Kartları
  100 - 200 USD Arasındaki En İyi Ekran Kartları
  200 - 300 USD Arasındaki En İyi Ekran Kartları
  300 USD Ve Üzerindeki En İyi Ekran Kartları
  30 Ekim 2011
  #1
 2. Cebinize En Uygun Hızlı Ekran Kartları Cevapları

soru sor

Cebinize En Uygun Hızlı Ekran Kartları