Büyü Bir Bilim Midir?

İsimli konu WH 'Burçlar Alemi ve Astroloji' kategorisinde, ziyaaktas üyesi tarafından 30 Temmuz 2014 tarihinde yazılmıştır. Büyü Bir Bilim Midir? hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. ziyaaktas

  ziyaaktas Yönetici

  Büyü Gizli Bilim

  Antik veriler büyü ve doğa üstü güçlerin varlığını ortaya koymuştur, çünkü yapılan kazılardan çıkarılan örnekler büyünün gerçek olduğuna dair bilimsel ispatlar sağlıyorlar.
  Antik çağlarda insanlar büyünün gücünü kullanarak bazı ruhani yaratıklarla iletişime geçmişlerdir. Eski çağlarda insanlar şehirlerini korumak için büyünün gücünü oldukça fazla kullanmışlardır. Şehirlerin hayatları ve güvenlikleri için yapılan büyü ayinleri bu şehirleri kötü güçlere karşı korumuştur.
  Büyünün gizli bilimi tartışılmaz bir gerçektir. Büyü araştırmaları büyünün ruhani varlıklarla bilimi ortak bir noktada buluşturması sonucu kendi gücünü ispatlamıştır. Özellikle antik tapınakların altında keşfedilen bilgiler bizlere büyünün gizli ilimini kavramamızda yardımcı olamaya devam ediyor. Eski çağlarda insanlar teknolojiyi din ile birleştirerek yeni gizemlere yol aldılar. Bilimin bu mistik gizemini elbette yapılan kutsal ayinler ve çeşitli büyü teknikleri ortaya çıkardı.
  Özellikle gizemli Maya uygarlığında ve Mısır tarihinde büyüden oldukça fazla söz edilir. Pek araştırma ve kazı sonucu ortaya çıkarılmış büyü malzemeleri günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Geçmişte bu gelişmiş uygarlıklar büyünün gizli gücünden yararlanarak dönemlerinin en gelişmiş ve en güçlü uygarlığı olma başarısına ulaşmışlardır. Mayaların bugün bile çözemediğimiz çok güçlü bir bilgi birikimleri vardı. Peki bu insanlar nasıl olur da bugün bile çözemediğimiz olayları o zamanda çözebilirler. Bu soru oldukça gizemini koruyan soruların başında geliyor. Şüphesiz Maya toplumu kendi zamanlarında büyü ve gizli ilimler ile çok fazla uğraşmışlar ve bu sayede güçlerine güç katabilmişlerdir.
  Eski toplumlarda büyü bir ilim olarak kabul edilir ve çok önemli görülürdü. Fakat zaman içinde büyü kavramı insanlar tarafından unutularak birer mit olarak bugünkü haline sokulmuştur. Oysa eski insanlar için büyü en önemli ilimlerden birisiydi. Bu şekilde kendilerini düşmanlarda koruyarak gelişmelerine katkıda bulunuyorlardı. Bu olay Kuran’da geçmektedir. Büyü yapan toplumlara Kuran’da sık sık yer verilir.
  O halde ortada bu kadar kanıt varken büyü gerçeğini kabul etmek ve bununla yaşamayı öğrenmemiz gerekir. Tarih bize büyünün gerçek olduğunu pek çok kez kanıtlamıştır. Tarih inkar edilemez delillerle doludur. Artık bazı uluslar büyü kavramına ciddi bir şekilde eğilip çeşitli deneyler yapmaya başladılar bile. Örneğin Rusya büyü konusunda akademik çalışmalara önem veren bir ülkedir. Yine bunu Amerika gibi ülkeler takip ediyorlar. Büyünün gizli bilimi ilerde soğuk savaş stratejisi olarak gelişmiş toplumlar tarafından kullanılacak.
  Hepimizin büyü ilmini ve bu ilmin gücünü kabul etmemiz gerekiyor. Umarız ülkemizde de diğer gelişmiş ülkelerde yapıldığı gibi bu işe gereken hassasiyet verilir ve bilimsel olarak bu konular bir gün araştırılmaya başlar diyoruz.
  30 Temmuz 2014
  #1
 2. Büyü Bir Bilim Midir? Cevapları

soru sor

Büyü Bir Bilim Midir?

Alakalı Aramalar:

 1. büyü bilim midir