Burun Estetik Doktoru Seçiminde Püf Noktalar

İsimli konu WH 'Makaleler' kategorisinde, drsuleymantasestetik üyesi tarafından 5 Aralık 2018 tarihinde yazılmıştır. Burun Estetik Doktoru Seçiminde Püf Noktalar hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. [​IMG]

  Bu haftaki yazımız başlıktan da anlaşılacağı gibi burun estetiği yaptırmak isteyenlerin Doktor seçimleri üzerine olacaktır. Bu seçim esnasında nelere dikkat edilmeli ve nasıl seçim yapılmalı teker teker ele alacağız. Keyifli okumalar dileriz. Burun estetik doktoru seçiminde püf noktalar olarak göz önünde bulundurmanız gereken birçok etken mevcuttur. Yapacağınız seçim sadece burun ameliyatı sürecini değil hayatınızın sonraki kısmını da doğru orantıda etkileyecektir.

  Doktorun Uzmanlığı

  Burun ameliyatı yapacak olan Doktorun bu konuda alanında uzman olması gerekmektedir. Burnun fizyolojik ve anatomik yapısını çok iyi bilmelidir. Burun ameliyatı olmak isteyen birçok kişi yaşadığı hava yolu sıkıntıları sayesinde burun estetiğine başvurmaktadır. Nefes alma sorunu yaşayan hasta, burnun içeriden yapılacak olan ameliyatı esnasında burnunun dışarıdan sahip olduğu sıkıntılarının da giderilmesini talep etmektedir. Hem içeriden hem dışarıdan yapılacak olan müdahaleler ile hastanın mutlu olması sağlanmaktadır. Burnun fizyolojik yapısı konusunda uzman olan Hekim, hasta ile görüşmesi esnasında nefes alma sorunu olup olmadığını saptar. Burnun dış görünümündeki deformasyonlara yapacağı müdahale ile birlikte nefes alma problemi yaşayan hasta için içeriden hava yolu müdahalesi ile rahat nefes almasını hedefler. Bu sayede hasta hem görsel olarak sorunlarından arınmış olur hem de vücudunun ihtiyacı olan doğru havayı ciğerlerine soluyabilir. Vücudun ihtiyacı olan doğru hava sağlandığında kişinin bağışıklık sisteminden uyku düzenine kadar birçok fayda sağlanacaktır. Bu duruma tek taş ile iki kuş vurma deyimi de kullanılabilir.

  Doktorun Yeteneği

  Burun estetiğinde Doktor seçiminde Doktorun uzmanlığı önemli bir konudur. Ancak Doktorun sadece uzman olması yeterli olmamaktadır. Doktorun yeteneği göz ardı edilmemelidir. Yetenek kişiler üzerinde doğuştan gelen bir özelliktir. Burun estetiği konusunda ve cerrahlığı ile yeteneği olmalıdır. Yeterli yeteneğe sahip olan Doktor, hastasının burun yapısı ve yüz şekli ile bir bütün oluşturarak sağlıklı uyumu yakalar. Yaptığı her ameliyatı bir sanat eseri olarak tanımlar. Ve yaptığı her manevra için ‘ince işçilik’ sunar. Kişilerin burun deformasyonlarına göre yapılacak işlemler aynı olmamaktadır. Doktorun yeteneği, el becerisi, zekası ile hastasına uygulayacağı manevraları detaylı görüşme esnasında planlar ve ameliyat esnasında bu planlama ile yoluna devam eder.

  Doktorun Verdiği Güven

  Burun estetiği doktoru seçiminde püf noktalar konumuzda doktorunuzu seçerken karar vermenizi etkileyen en büyük unsur güvendir. Doktorunuza duyduğunuz ve duyacağınız güven duygusudur. Ameliyatınızı yapacak olan Doktorunuz ile aranızda tabir-i caizse bir evlilik süreci başlatmış olursunuz. Karşılıklı güven bu ilişkiyi sağlayacaktır. Detaylı görüşmeniz esnasında Doktorunuza burnunuzun nasıl olacağından çok nelerin yapılıp nelerin yapılamayacağı sorularını sormalısınız. Doktorunuz da bu konuda gerçekçi olacak ve her iki tarafın için de memnuniyet sağlanacaktır. Doktorunuza internet üzerinden, tavsiye üzerine veya tesadüf ile ulaşmış olsanız da mutlaka detaylı görüşmeniz esnasında karşılıklı güven ilişkisi kurulmalıdır. Bu karşılıklı güven ilişkisi sağlandı ise doğru yerdesiniz demektir.

  Burun estetiğinde Doktor seçiminde püf noktalar için yukarıda belirttiğimiz büyük etkenler dışında aşağıdaki belirttiğimiz durumlar da önem arz etmektedir. Doktorun;

  • Yeterli deneyim ve tecrübeye sahip olması

  • Sanata ilgili olması

  • Kendini geliştirebiliyor olması

  • Hastasına karşı yapacağı ameliyat ve işlemler ile gerçekçi olması ve hastası ile paylaşması

  • Empati duyusu gelişmiş olması

  • Yaptığı işlerle başarılı olması seçim yapmanızı kolaylaştıracak diğer etkenlerdendir.

  Kaynak: https://www.suleymantas.com.tr/burun-estetik-doktoru-seciminde-puf-noktalar/
  5 Aralık 2018
  #1
 2. Burun Estetik Doktoru Seçiminde Püf Noktalar Cevapları

soru sor

Burun Estetik Doktoru Seçiminde Püf Noktalar