bügün son gün yardım edin

İsimli konu WH 'Eğitim ve Araştırma' kategorisinde, misafir5065 üyesi tarafından 19 Aralık 2016 tarihinde yazılmıştır. bügün son gün yardım edin hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. sorun:çok soguk havalarda araba camlarının buz tutması.cözüm olarak ne yapabilirim fikir verirmisiniz acil
  19 Aralık 2016
  #1
 2. bügün son gün yardım edin Cevapları

 3. ●ŚOП İKλZ●

  ●ŚOП İKλZ● Yönetici

  Arabanızın ön camına elma sürerseniz...

  Son zamanlardaki soğuk hava koşulları araba sahiplerini buzlanmaya karşı çeşitli yöntemler bulmaya sevk ediyor. İşte bunlardan biri de arabanın ön camına elma sürmek.


  [​IMG]

  Soğuk hava, kar, buzlanma... Bunların hepsi araba sahiplerinin korkulu rüyası. Sabah kalkıp arabasına gittiğinde kimse camını donmuş bir şekilde görmek istemez.

  Teknoloji her ne kadar buzlanma için geliştiyse ve çeşitli solüsyon bulduysa da hala doğal yöntemlerden yana olanlar için şahane bir çözüm... Elma!  Genellikle uzun yol şöförlerinin kullandığı bu yöntem hem buzlanmış camı çözmek hem de camın buğulanmasını engelemekte oldukça yaygın.

  Buz tutan camın üzerine ortadan kesmiş olduğunu elmanın iç yüzünü sürdüğünüzde buzlanmanın çabucak ortadan kalktığını göreceksiniz. Elmanın içinde bulunan asit büyük ölçüde antifriz etkisi yaratır.

  Arabanızın ön camının iç yüzeyine de sürerseniz soğuk sıcak dengesini sağladığı için buğulanmayı engelleyecektir.

  Elma sağlığınız için çok faydalı olduğu gibi bir çok soruna da doğal çözüm sunuyor. Bu durumda insan ne elmaymış demekten kendini alamıyor. :)
  19 Aralık 2016
  #2
soru sor

bügün son gün yardım edin