Bu playofflarda bekleneni veremeyenler!

İsimli konu WH 'Basketbol' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 24 Mayıs 2018 tarihinde yazılmıştır. Bu playofflarda bekleneni veremeyenler! hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  5

  ERIC BLEDSOE
  Yalnızca kendi ortalamasına göre başarısız olmadığı yetmediği gibi, Eric Bledsoe bununla birlikte takım arkadaşları Giannis ve Middleton'a da yardımcı olmakta başarısız oldu. %47 ile genel şut yüzdesi fena olmasa da (14.8 sayı), üçlük çizgisinin gerisinden %31 ile performans gösterdi ve bu listede yer almasının en büyük nedeni, başta küçümsediği ve laf dalaşına girdiği Celtics'li Terry Rozier'ın performansından bireysel olarak etkilenmesi. Rozier'ın bundan etkilenmesi gerekirken, namlu tersine dönmüş oldu.

  [​IMG]
  4

  KEVIN LOVE
  Kevin Love, seride Cavaliers adına bir ağırlık koyabilmiş değil. Savunmada ağır kalışı, boyalı alanda sayı bulmakta oldukça zorlanması, enerji düşüklüğü ve benzeri şeylerle sahada olunca, LeBron yanındaki tek All-Star'ından da bir nevi mahrum kalmış oldu. Toronto'da playoff yarı finallerinde de farklı bir çizgide ilerlemeyen Love, ilk maçında 7 sayı attı, 13 ribaund çekti. Playofflarda da ayrıca faul problemine çok girdiği dikkat çeken Love, maç başına 3 faule yakın oynuyor. Cavaliers için sıkıntılı olan nokta ise, net reytinglerinin Love ve LeBron sahada olmayınca -43.8'e düşmesi!
  [​IMG]
  3

  GIANNIS ANTETOKOUNMPO
  Geçen seneki "hype"ın yarısına sahip olmayan Bucks'ı ittirmeye çalışan Giannis, sevdiği koç Jason Kidd olmadan, yeni kararlar almaya çalışan yeni bir koçun oyun planında seri oynadı. Bu performansı, koçun suçu da değil. Suç, kadro derinliliğinin yetersiz olduğu bir Bucks'ı götürmeye çalışmak. Giannis 23 sayı, 9 ribaund ve 6 asist civarı ortalamalarıyla kağıt üzerinde muazzam gözükebilir. Ama seride oynadığı 1 tane çok iyi maç bulunuyordu, o da 4. maçtı. Bunun dışında halen istikrarlı bir orta mesafe ve üçlük şutu geliştiremeyen Giannis, Boston kendisine ne zaman ikili sıkıştırma yollasa rahatı bozuluyordu ve hızlı hücum veya açık alanda şans bulamadığı sürece o bildiğimiz potaya süzülüşlerini gerçekleştiremiyordu.
  [​IMG]
  2

  CARMELO ANTHONY
  Turun ilk üç maçından sonra, yetersiz performansı dolayısıyla dakikaları 35'lerden 25'lere çekilmiş olan Melo, bildiğimiz Melo'nun çok uzağındaydı. Bu duruşundan 2018 sezonunda da çok uzaktaydı. Lakin, kabul etmek gerekiyor ki almasına alıştığımız rolü almadı, ve farklı bir role alışana kadar bir sezonu tüketti. Sahada kendini rahat hissetmediğini görebildiğimiz Melo'nun, adının OKC'nin önümüzdeki sezonlarda geçmeyeceğini az çok tahmin edebiliriz. Kendisi de, sezon sonu röportajında "her şeyin bir anda bir araya atıldığını" söylemişti. Fakat tek suçlu o değil. İpleri sezonun ilk çeyreğinden sonra tekrar Russell Westbrook'a bırakmanın hiçbir şeyi değiştirmeyeceğini görmeleri gerekiyordu. Paul George ara ara 30+ sayılık gecelerini gördü, fakat Carmelo'da geçmişe dair izleri pek göremedik. Melo, seride denediği 21 üçlükten yalnızca 4'ünde isabet bulabildi ve 11.2 sayı ortalamada kaldı.
  [​IMG]
  1

  DAMIAN LILLARD
  Normal sezonda geçirdiği MVP düzeyine yakın performansı sonrası Jrue Holiday tarafından 18.5 sayı ortalamasında tutulan Lillard, beklediğimizin oldukça altında bir hücum performansı ortaya koymuştu. Lillard, tüm seride 30 üçlük denedi ve bunlardan yalnızca 9'unda isabet bulabildi. Gerek vücut diliyle, gerekse rakamlarıyla Dame bu seride büyük bir hayal kırıklığıydı.
  [​IMG]
  24 Mayıs 2018
  #1
 2. Bu playofflarda bekleneni veremeyenler! Cevapları

soru sor

Bu playofflarda bekleneni veremeyenler!