Botulinum T. Uygulaması Stresi Önleyebilir mi?

İsimli konu WH 'Estetik ve Güzellik' kategorisinde, Ayhanahmet üyesi tarafından 17 Mayıs 2016 tarihinde yazılmıştır. Botulinum T. Uygulaması Stresi Önleyebilir mi? hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Amerika Birleşik Devletlerin’de son yapılan araştırmalar , Botoks Uygulaması yaptıran kişilerin dörtte birinden fazlasında depresyon belirtilerinin azaldığını göstermiştir. Botulinum T.’un kaş arası kaslara ve alın çizgilerine uygulanması sonrasında daha mutlu bir ruh haline kavuştuğunu belirtenlerin sayısındaki çokluk bu durumun bilimsel sebeplerinin de sorgulanmasına sebep olmuş,sonuç olarak toksinin beynimize vücudumuzun stres altında olduğunun sinyalinin verilmesini engellemekte olduğu tespit edilmiştir.

  Yine araştırma sonuçlarına göre,beynimizin yüzümüz ile yaptığımız tüm mimikleri kaydeder.Aslında bir tür duygusal termometredir.Güldüğünüz zaman beynimiz stress hormonunu azaltır,kaş çatma durumunda ise stress hormonun arttırır.

  Kozmetik bir uygulama olsa da Botulinum T.’un bir çok medikal uygulama alanı bulunmaktadır.Kas spazmları,felçli hastalar,migren Parkinson Hastalığı bunlardan bir kaçıdır.

  Alın çizgilerinizi düzleştirmek amacı ile yaptıracağınız Botulinum T. uygulamasında en çok dikkat etmeniz gereken husus, uygulamayı yaptıracağınız doktorunuzun bu alanda lisans ve tecrübesinin olmasıdır.Kullanılacak ürünün onaylanmış bir ürün olması da uygulamanın başarısı için gereklidir.
  Son düzenleme: 27 Mart 2018
  17 Mayıs 2016
  #1
 2. Botulinum T. Uygulaması Stresi Önleyebilir mi? Cevapları

soru sor

Botulinum T. Uygulaması Stresi Önleyebilir mi?