Botoksun Etkisini Nasil Azaltilir Botox Clostridium Botulinum Fiyatı Ne Kadardır

İsimli konu WH 'Yaşam' kategorisinde, TRUzman üyesi tarafından 25 Kasım 2013 tarihinde yazılmıştır. Botoksun Etkisini Nasil Azaltilir Botox Clostridium Botulinum Fiyatı Ne Kadardır hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. botoksun etkisini nasil azaltilir ve botox clostridium botulinum fiyatı ne kadardır ile ilgili bu yazıda Botoksun Etkisini Nasil Azaltilir Botox Clostridium Botulinum Fiyatı Ne Kadardır hakkında kısa özet bilgiler bulabilirsiniz. İnşallah işinize yarayacağını düşünüyorum...Yaşam paylaşım uzmanından...  [​IMG]

  Botoks Hakkında Herşey  Botoks nedir?
  Botoks uygulamasında kullanılan madde, Clostridium botulinum adlı bakteri tarafından salgılanan bir proteindir. Bu madde sinirlerden kaslara olan elektriksel iletiyi bloke ederek, uygulanan bölgedeki kasın fonksiyonunu geçici olarak azaltır veya yok eder. Kas fonksiyonunu kaybedip kasılamayınca, üzerindeki ciltte oluşan kırışıklıklar da azalır veya yok olur, ve bu dönem içinde cilt kendisini toparlama fırsatı bulur.

  Kırışıklıklar nasıl oluşuyor?
  Cilt altındaki mimik kaslarının sürekli çalışması nedeniyle cilt yüzeyinde kırışıklıklar oluşur. Kırışıklık seviyesinde en önemli belirleyiciler güneş, yaş, cinsiyet, cilt ve kas yapısı ile mimik kullanma sıklığıdır.

  Botoks kırışıklıklara nasıl etki ediyor?
  Teknik olarak Botoks solüsyonu, kırışıklık bölgesinde cilt altındaki küçük kaslara enjekte edilir. Botoks'un etki mekanizması, kırışıklıklara neden olan kasların kasılmasını geçici olarak önlemesidir.

  Botoks, içine enjekte edildiği kası bir süreliğine kısmi olarak hareketsizleştirip dondurur. Artık kasılmayan kaslar da kırışıklığı açar. İşlem uzun süre tekrarlandığında bu kırışıklıkların ciltte kalıcı derin izler oluşturması da engellenir.

  Hangi bölgelere uygulanabiliyor?
  Kırışıklık tedavisinde alın, göz kenarları ve kaş araları Botoks?un en mükemmel sonuçlar vererek kullanıldığı bölgelerdir. Burun üstü, üst dudak ve boyun çizgilerinde de uygulanabilir.

  Yüz hatlarında oynamalar yapılabilir mi?
  İstenilen kas grubunu gevşeterek, kaşların biraz yukarı kaldırılması ya da indirilmesi gibi oynamalar yapmak mümkündür. Kırışıklık tedavilerine kıyasla bu tür uygulamalar deneyim ve uzmanlık gerektirir.

  Uygulama nasıl yapılıyor?
  İstenen sonuçlar belirlendikten sonra planlanmış uygulama bölgesine ince uçlu enjektörle sulandırılmış olan Botoks enjekte edilir.

  Anestezi gerekir mi? Ağrı hissediliyor mu?
  Anestezi gerekmez ancak çok hassas hastalarda işlem öncesinde lokal etkili bir krem sürülmemesi için neden yoktur. Sonuçta uygulama sırasında ağrı hiç olmaz veya çok az hissedilebilir.

  Uygulama süresi ne kadar?
  10 - 15 dakika kadar süren işlemin hemen ardından günlük hayatınıza rahatlıkla dönebilirsiniz.

  Etkisi ne zaman başlıyor?
  Sonucu uygulamadan sonraki 2 - 4 gün içerisinde başlayacaktır.

  Etkisi ne kadar sürüyor?
  Bu süre daha çok, ilacın kaçıncı kez verildiği ve ne kadar sulandırıldığıyla ilgilidir. İlk kez Botoks uygulanıyorsa 3- 4 ay devam eden bir etki beklenir. Daha önce uygulama yapıldıysa etki yaklaşık 6 ay devam eder. Uygulama sayısı arttıkça, bu süre 12 aya kadar uzayabilir.

  Kimler yaptırabilir?
  18 - 65 yaş aralığındaki herkes uygulama yaptırabilir. Botoks enjeksiyonunun yapılamadığı durumlar; gebelik, süt verme, cilt üzerinde enfeksiyon, myasthenia gravis gibi nörolojik hastalıklar, sonu "mycin" ile biten aminoglikozit türü antibiyotik kullananlar, penicillamin kullanan romatoid artritli hastalar ve cyclosporin gibi bağışıklık sistemini zayıflatan ve chloroquine gibi sıtma ilacı kullanan hastalardır.

  Yan etkisi var mı?
  Bu konuda eğitim almış uzman kişiler tarafından uygulandığında işlemin riskleri yok denecek kadar azdır. Literatürde bildirilen etkiler ise çok nadir ve geçici yan etkilerdir Uygulama sonrasında geçici olarak baş ağrısı, grip benzeri şikâyetler bildirilmiştir. Uygulama bölgesinde geçici hafif kızarıklık veya morarmalar olabilir.

  Botoks terlemeyi nasıl tedavi ediyor?
  Botoks tedavisinin kullanımının diğer bir alanı da literatürde hiperhidrosis olarak geçen aşırı terlemelerdir. En sıklıkla el içi ve koltuk altı terleyen bölgelerdir. Hem kadın hem de erkeklerde sosyal yaşamı etkileyebilecek ölçüde rahatsızlık oluşturabilir. Botoks, terleme probleminde mükemmel bir tedavi yaklaşımıdır

  Botoks ter bezlerine giden sinir uyarısının engellenmesiyle terlemeyi engeller. Bu problemin çözümünde aşırı terlemenin olduğu bölgeler tespit edilerek, cilde ince iğnelerle küçük dozlarda Botoks enjeksiyonu yapılır. İşlem süresi uygulanan bölgeye göre 15- 45 dakika arasında değişmektedir. Tedaviyi takiben 1 hafta içinde etki başlar ve etki genelde 9 aydan uzun bir süre devam eder.

  Botoks fiyatlarını ne belirliyor? İşlemin maliyeti nedir?
  İşlemin maliyeti kullanılan doza göre belirlenir. Bu da, uygulama bölgesinin genişliğine göre değişir. Pahalı bir ilaç olan Botoks sulandırılarak kullanılan toz formda satılır. İlacın ne kadar sulandırıldığı önemlidir. Üretici firmanın belirlediği oranlardan daha fazla sulandırılırsa etkisi azalır. Yetersiz doz Botoks uygulamalarından sonra hem amaçlanan etki elde edilemez, hem de ilacın etki süresi kısalır.
  25 Kasım 2013
  #1
 2. Botoksun Etkisini Nasil Azaltilir Botox Clostridium Botulinum Fiyatı Ne Kadardır Cevapları

soru sor

Botoksun Etkisini Nasil Azaltilir Botox Clostridium Botulinum Fiyatı Ne Kadardır

Alakalı Aramalar:

 1. botoksun etkisi nasıl azaltılır

  ,
 2. botoks önce sonra

  ,
 3. botoks after

  ,
 4. botox etkisi nasıl azaltılır,
 5. botoks fiyati nekadardir