Boşanma dilekçesini verecek param yok ne yapabilirim?

İsimli konu WH 'Soru Cevap' kategorisinde, Misafir üyesi tarafından 10 Ağustos 2010 tarihinde yazılmıştır. Boşanma dilekçesini verecek param yok ne yapabilirim? hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. 4 yıldır evliyim boşanmak istiyorum iki taraflı zaten fakat boşanma dilekçesinin ücretini karşılayacak param yok nasıl yapabilirim yardımlarınız için teşekkürler
    10 Ağustos 2010
  2. Boşanma dilekçesini verecek param yok ne yapabilirim? Cevapları

3. çevrenizde size yardım edecek yok mu? olmasa bile
    yardım edecek dernekler var.. onlara başvurabilirsiniz.. tabi güvenli olanlarına..
    11 Ağustos 2010
  4. Önce gecmiş olsun.

Şimdi bu hususta,tabiki dilekce örneğide vere bilirim velakin,isterseniz ücretsiz Avukat tayini icin size Adli yardım nasıl alınır onu izah edeyim o şekilde daha rahat işinizi hallede bilirsiniz.

1-Bulunduğunuz yer adliyesinde avukatlar barosu vardır,burada adli yardım bürosuna giderek ücretsiz avukat tayin etmek sureti ile davanızı acarsınız davanız bu baronun tayin ettiği avukatın yardımı ile sonuclanır.Burada avukatlık ücreti ödemiyorsunuz bunun ücretini devlet veriyor.

NEYAPMANIZ GEREKİYOR:

1-İKAMET ETTİĞİNİZ MAHALLE MUHTARINDAN BİR ADET İKAMET İLMÜHABERİ ALIYORSUNUZ.

2-İKAMET ETTİĞİNİZ MAHALLE MUHTARINDAN BİR ADET FAKİRLİK İLMÜHABERİ ALIYORSUNUZ.

3-KİMLİĞİNİZİN FOTO KOPİSİNİ CEKTİRİYORSUNUZ.

Bu belgeleri alarak doğru adliyedeki baroya giderek burada adli yardım bürosunu sorun gösterirler bu büroya gittiğinizde,siz ben adli yardım istiyor ücretsiz avukat tayin talebinde bulunacam deyince size orada forum dolduruyorlar ve gidin diyorlar bu isteğiniz komsiyona giriyor ve size en kısa zamanda cevap veriyorlar. yani 15 20 günde cevap gelir avukat sizi arıyor gelin diyor ve sizin davanızı almak icin siz noterden avukata vekalet veriyorsunuz sadece bu vekalet ücretini yani noter masrafını ödüyorsunuz,başka hicbir masraf yapmıyorsunuz.yani dolmuş parası bilmemne desen 50 milyon masrafın ancak olur.bu avukata boşanacahın icin derdini anlatıyor ve belgelerini veriyorsun. işte avukat davanı acıyor. Bu yolla sıkıntıya girmez, koşuşturmaz,yanlış iş yapmanı önler. ama ben acayım davayı dersen buradan sana avukatlık hizmeti yapmamız mümkün değildir,sadece boşanma davası dilekce örneği veririz,sende ona göre yazar cizer davanı acarsın yanlız prosüdürlerde atladığın yer olur sen sıkıntı cekersin.

YOKSA CURÜM SEBEBİ İLE BOŞANMA DAVASI ACA BİLİRSİN.

................. AİLE MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİNE

DAVACI :Adın Soyadın T.C kimlik no.
    ADRESİ : İKAMET ADRESİN.

DAVALI :Adı ve Soyadı.
    ADRESİ :İkamet adresi veya tutuklu olduğu ceza evi.

KONUSU :Cürum sebebiyle boşanma talebimden ibarettir.

İZAHI :1-Davalı eşilme....sene önce evlendik.Bu evilikten cocuğun varsa yazarsın yoksa yok dersin.
    2-Davalı eşim ../../... günü Adam öldürmüş ve halen şu mahkemede adam öldürmek sucundan yargılanmakradır.
    3-Kocamın Adam öldürmek sureti ile şahsi ve ailevi itibarımızı zedelemiştir.Bundan sonra,karı-Koca olarak birlikte yaşamamıza imkan yoktur,Bu sebeble,işbu davayı acmak zarureti hasıl olmuştur.

HUKUKİ SEBEBLER :MK m-131 ve sair Hukuki mevzuat.
    SÜBUT SEBEBLERİ :Nüfus kaydı,Ceza mahkemesinde görülen dava dosyası.şahitler ve sair kanuni deliller.

CEVAP SÜRESİ :10 Gündür.
    SONUC VE İSTEK :Yukarda arz ve izah ettiğim sebebler karşısında yargılama yapılarak;
    1-Boşanmamıza.
    2-Kücük cocuğumuz.....velayetinin tarafıma verilmesini.(varsa cocuk)
    3-Yargılama masraflarınında davalıya yükletilmesine karar verilmesini saygılarımla dilerim.../../....

NÜFUS KAYDI.Nerenin nüfusuna kayıtlıysan yazarsın veya vukuatlu nufuz kaydını nüfustan al ekle.

DAVACI
    Adı ve Soyadı
    İmza.
    11 Ağustos 2010
  5. iyi avukat kenan uysal. ben tavsiye ederim.
    29 Ocak 2013
  6. 24 Aralık 2020
  7. Sansıgımdan daha kısa surdu boşanma davası Aydın aydar hocam ısını cok ıyı yapıyor .
    25 Ocak 2021
soru sor

Boşanma dilekçesini verecek param yok ne yapabilirim?

Alakalı Aramalar:

1. param yok nasıl boşanma davası açabilirim

,
  2. boşanmak istiyorum ama param yok

,
  3. boşanma davası açmak istiyorum ama param yok

,
  4. boşanmak istiyorum param yok,
  5. bosanma dilekcesi ucreti