'Boş kovanı kafama takıp kurtuldum'

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, AraF! üyesi tarafından 30 Eylül 2009 tarihinde yazılmıştır. 'Boş kovanı kafama takıp kurtuldum' hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Muğla'da arı kovanı yüklü kamyonetin devrilmesi sonucu arıların saldırısına uğrayan Naci Aktaş, yaşadığı bir saatlik dehşeti anlattı

  Kasasında arı kovanı taşıyan bir kamyonetin önceki gün Muğla-Marmaris karayolunun Sakartepe mevkisinde kaza yapmasının ardından yaralanan ve ortalığa saçılan kovanlardan çıkan arıların saldırısına uğrayan 5 kişinin tedavisi sürüyor.

  200 KOVAN ARI VARDI

  Binlerce arının saldırısına uğrayan Naci Aktaş, kamyonetin yüklü olduğu TIR'ın frenlerinin tutmadığını öne sürerek, "Erzurum Horasan'dan Marmaris'in Osmaniye köyüne arılarımızı götürüyorduk. Kamyonetin üzerinde 200 kovan arı vardı. Afyon Dinar'dan Aydın Çine'ye kadar ben kullandım arabayı. Arabanın frenleri zayıftı ve fren mesafesi uzuyordu, dorse yükü tutuyordu'' ifadesini kullandı. Aktaş, kazanın yaşandığı bölgeden aşağıya inerken TIR sürücüsünün seri vitesle gittiğini de iddia ederek, şunları söyledi: "Oradan inerken vitesi küçültseydi dururdu araba. Gideceğimiz yer yakın olduğu için çocuklar TIR'ın üzerindeki kamyonetin üzerine çıktılar. Keşke kamyonetin içinde otursalardı hiçbir şey olmazdı. Arı kovanlarının arasında belki de bir saatten fazla kaldım. Arılardan korunmak için orada gördüğüm boş bir kovanı kırdım, içindeki arıları silkeledim ve kovanı kafama geçirdim. Kovanı geçirmeden önce de arının beni hissedememesi için vücuduma ve kafama toprak attım.''

  'İĞNELER TEMİZLENDİ'
  Muğla Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Fahri Tuna ise hastanelerine olayın ardından 9 kişi getirildiğini ifade ederek, "5 kişi, tedavilerinin ardından taburcu edildi. 4 hastanın tedavisi ise yoğun bakımda sürüyor. Yaralıların vücutlarındaki arı iğneleri hemşireler tarafından tek tek temizlendi. Arı sokma vakalarında arının iğnesinin vücuttan temizlenmesi büyük önem taşıyor. Çünkü, zehir iğnede bulunuyor" dedi. Öte yandan Muğla'daki arı saldırısı, İngiliz basınında da yer buldu.


  [​IMG]
  30 Eylül 2009
  #1
 2. 'Boş kovanı kafama takıp kurtuldum' Cevapları

soru sor

'Boş kovanı kafama takıp kurtuldum'