Borsa İstanbul kâr dağıtımı yapılmasına karar verdi

İsimli konu WH 'Ekonomi' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 14 Nisan 2020 tarihinde yazılmıştır. Borsa İstanbul kâr dağıtımı yapılmasına karar verdi hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  [​IMG]

  Borsa İstanbul'un bugün yapılan genel kurulunda kâr dağıtımı yapılmasına karar verildi.

  Borsa İstanbul'un 2019 faaliyet yılına ilişkin Olağan Genel Kurul Toplantısı, bugün Borsa İstanbul yerleşkesinde gerçekleştirildi. Borsa İstanbul'dan yapılan açıklamada, "Toplantı İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşu ile başladı. Toplantı, Kovid-19 tedbirleri ile uyumlu olarak, pay sahiplerinin büyük kısmının Elektronik Genel Kurul Sistemi (E-GKS) üzerinden katılımıyla gerçekleştirildi" denildi ve şu bilgiler verildi:

  "Toplantı başkanlığının oluşturulmasını müteakip, 2019 yılına ilişkin yıllık faaliyet raporu, bağımsız denetim raporu, yılsonu Bilançosu ve Kâr/Zarar Tablosu müzakere edildi ve onaylandı. Yönetim kurulu üyeleri, Türk Ticaret Kanunu çerçevesinde ibra edildi.

  "2019 kârının kullanım şeklinin, dağıtılacak kâr ve kazanç oranlarının belirlenmesi ve kâr dağıtım hususunda Yönetim Kurulunun teklifi görüşülerek karara bağlandı. Kâr dağıtımı yapılmasına karar verildi.

  "Genel Kurul’da mevcut üyelerin görevlerinin devamına ve münhal durumda bulunan Yönetim Kurulu üyeliğine Türkiye Varlık Fonu Yönetimi A.Ş. Genel Müdürü Zafer Sönmez’in seçilmesine karar verildi.

  "Genel Kurul Toplantısını müteakip yapılan Yönetim Kurulu toplantısında Prof. Dr. Erişah Arıcan’ın Yönetim Kurulu Başkanlığını ve Mehmet Hakan Atilla’nın ise Genel Müdürlük görevini üstlenmeye devam etmesine karar verildi."

  Açıklamaya göre, 2020 faaliyet dönemi için Güney Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A. Ş. (Ernst & Young) bağımsız denetçi olarak atandı.
  14 Nisan 2020
  #1
 2. Borsa İstanbul kâr dağıtımı yapılmasına karar verdi Cevapları

soru sor

Borsa İstanbul kâr dağıtımı yapılmasına karar verdi