Bölgesel Yağlardan Kurtulmak

İsimli konu WH 'Estetik Ve Diyet' kategorisinde, -Successful- üyesi tarafından 24 Aralık 2011 tarihinde yazılmıştır. Bölgesel Yağlardan Kurtulmak hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Herkesin vücudunda incelmesi daha zor olan bölgeler vardır.Bu bölgelerde yağlar daha yoğun olarak toplanır ve kişiden kişiye farklılık gösterir.Bazılarında bel bölgesinde fazlalık oluşurken bazılarında kalça kısmında olabiliyor.

  Zayıflamak sadece incelmek değildir.Çeşitli hastalıkları da zayıflayarak engellemiş olursunuz.Adet dönemlerinde vücut ödem yapar ve şişlik oluşur.Ayak parmağınıza uygulayacağınız ufak bir testle anlayabilirsiniz.Hafifçe parmağınıza bastırın gerginlik varsa şişlik vardır ama hafif çöküklük oluşuyorsa şişlik yoktur.

  Bazen şişen ayak bilekleri kalp rahatsızlıklarının,kan pıhtılaşmasının ya da böbrek yetersizliğinin işareti olabiliyor.

  Peki şişliklerden nasıl kurtuluruz?

  Günde 2 kere içeceğiniz karahindiba çayı vücudunuzdaki ödem için mükemmel bir kurtuluş yolu olacaktır.Hergün 10-15 dakikayı kendinize ayırın.ayağa kalkın ve ayak parmaklarınızın üzerine yükselin ve bu şekilde birkaç saniye durun.Daha sonra topuklarınızın üzerine inip sadece topuklarınızın üzerinde birkaç saniye durun.İşe yaradığını göreceksiniz.

  Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise iç organlarınızın ne durumda olduğu.Dışarıdan bakıldığın da zayıf 36 beden bir insan olabilirsiniz.Fakat iç organlarınız yağlı olabilir.Çok fazla şeker tüketmek,yağlı yiyeceklerle haşır neşir olmak ve egzersiz yapmamak iç organlarınızın yağ ile kaplanmasına neden olacaktır.Bu da ileride diyabet hastası olma riskinizi yükseltecektir.

  Yemek yerken yediklerinize dikkat etmek çok fazla şekerli yiyecekler tüketmemek,doymuş yağ yerine doymamış yağlar kullanmak sizi bu tür rahatsızlıklardan koruyacaktır.

  İş yerinizde gün boyu oturuyorsunuz ve işiniz sürekli bilgisayar başında olmak.Bu şeklide hareketsiz kalmak kalçanız da yağların birikmesine neden olacaktır.

  Böyle bir görüntü istemiyorsanız öğle aralarında yürüyüşe çıkın.Eve gelip duşa girdiğiniz zaman vücudunuzu ayak bileklerinizden başlayarak kalbe kadar fırçalayın.Bu şekilde kan akışı hızlanacak ve gün boyu oturmanın olumsuzluklarını biraz olsun atmış olacaksınız.

  Kimi zamanda zayıf olsanız dahi yağlar kol altlarında toplanabiliyor.Bu genellikle genetik fakat o bölgeyi çalıştırmamaktan da kaynaklanıyor.Yaptığınız dengesiz diyetler bu bölgede yağlanmanın nedenini hızlandırabilir.

  Kollarınızdaki yağlardan kurtulmanın en kolay yolu birer litrelik içi dolu su şişesini egzersiz yapmak için kullanın.Tabi diyetinize de dikkat edin.Günlük yağ alımını dengeleyin ve omega 3 içeren somon,ton balığı gibi yiyecekleri bolca tüketmeye çalışın.

  Şikayet edilen bölgelerden bir tanesi de karın bölgesidir.Bu bölgede biriken yağların nedenlerinden biri ise östrojen.Yağ depolanan enzimleri harekete geçiren östrojen yağlanmayı arttırır.Özellikle doğum kontrol hapı kullanan kadınların karın bölgesindeki yağlanma daha fazladır.Ayrıca kan şekeri seviyesininde yüksek olması önemli bir etkendir.

  Sağlıklı beslenmek,alkol kullanıyorsanız azaltmak kan şekerinizin normal seviyeye inmesini sağlayacaktır.Karın bölgesindeki yağlanma kalp rahatsızlığının ya da diyabetin belirtisi olabilir.Kontrol ettirmek yararınıza olacaktır.


  alıntı
  24 Aralık 2011
  #1
 2. Bölgesel Yağlardan Kurtulmak Cevapları

soru sor

Bölgesel Yağlardan Kurtulmak

Alakalı Aramalar:

 1. kolda biriken yağlar nasil eritilir

  ,
 2. sırttaki yağlardan kurtulmak