Böcek ısırmaları için ilk yardım tedavisi nedir?

İsimli konu WH 'Sağlık' kategorisinde, HoLyWar üyesi tarafından 17 Mayıs 2008 tarihinde yazılmıştır. Böcek ısırmaları için ilk yardım tedavisi nedir? hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Böcek ısırmaları için ilk yardım tedavisi nedir?  a.İğne, sokulan yerde kalmışsa, bunun yavaşça ve dikkatle dışa*rı çekilmesi gerekli olacaktır. İğnenin alınırken kırılmama*sı çok önemlidir.

  b.Eğer bir kişinin bir ısırmaya karşı allerjik olduğu bilinmekteyse ve ısırma kol veya bacakta olmuşsa, ışınlan yerin üst kıs*mına sıkı bir sargı (turnike) yerleştirilmesi iyi olur. Böylece zehir vücuda daha yavaş yayılacaktır. Sıkı sargı yirmi dakika yerinde kaldıktan sonra bunu çözün, on dakika sonra yeniden koyun ve bu usûle birkaç kez devam edin.

  c.Fazla şişkinlik meydana gelirse doktora başvurulması gerekir. Doktor bu hallerde antiallerjik ilâçlar verecek veya ısırmanın tesirlerini izale etmek için başka metotlara başvuracaktır.

  d.Işınlan veya sokulan yerin kaşınmaması önemlidir; çünkü ka*şınma ikinci bir enfeksiyona neden olabilecek ve zehirin daha büyük ölçüde yayılmasına yol açacaktır.
  17 Mayıs 2008
  #1
 2. Böcek ısırmaları için ilk yardım tedavisi nedir? Cevapları

 3. Paylaşım için teşekkürler..
  18 Mayıs 2008
  #2
soru sor

Böcek ısırmaları için ilk yardım tedavisi nedir?